tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

actomek    0

15 grudniu rozsiałem na rzepak 100kg mocznika i100kg kizerytu. Zostawiłem dwie scieżki nie zasiane na próbę jak na tym wyjdę. Jestem z dolny sląsk dzis było 14+ na razie rzepak wygląda pięknie. Koniec lutego jak pozwoli pogoda planuje azot

1 dawka 300kg saletry

2 rsm28 200l

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja pierdziele i juz po rzepakach przy takich pogodach do rzepaku to hyba pecha mam raz na kilka lat rzepak super wypala a reszta to tragedia w tym roku tzn te zniwa rzepak pieknie wypalil to teraz ze 2 3 lata musi byc strata ehhh

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pracus74    15

W centrum  rzepaki coraz gorzej wygladaja-dużo plantacji będzie do kasacji. :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Tomek90 i co po saletrosanie jedziesz na raz z całym N w rsm ?

Zgadza się.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

U nas na warmi rzepaki tragicznie wyglądają . Plantacje dobrze rozwinięte raczej nie przetrwały

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jedno mnie dziwi wielu kolegów z różnych regionów kraju donosi że stan plantacji jest zły ,zastanawia mnie dlaczego się o tym nie mówi w prasie rolniczej w programach itd

u nas akurat narazie wszystko ok dlatego cisza ale był śnieg ,natomiast ta cisza jest w całym kraju ,ostatnio któryś z prezesów bodajże związanych z producentami zbóż twierdził że w Polsce żadnych wymarznięć nie ma o co chodzi?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ale u mnie też słabo wygląda z daleka rzepak, a z bliska jest ok troszkę liście dostały. rozcinałem korzeń i jest ok. te co mają 10 liści i te co mają 4

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

czyli co mamy panikarzy na forum?


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawelol111    1342

Sprawa jest prosta. Dopłat jeszcze nie ma więc rolnicy wiozą co mają do skupu co by nawozu kupić. Jak prasa (która często jest sponsorowana) podniesie panikę że sporo wymarznięć i rekordów nie będzie to się zacznie rozkmina czy by czasem nie poczekać ze sprzedażą. Już kiedyś tak było że krzyczeli o rekordowych plonach rzepaku a potem pogoda zrobiła swoje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Nie wiem czy panikarzy. ja mówię co jest w mojej okolicy. tak samo z pszenicą są zielone ,a niektóre tylko czubki mają złapane przez mróz. choć w mojej wiosce jedna działka poległa. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Z racji prowadzonej przeze mnie działalności dużo i często jeżdżę po Lubuskiem i Wielkopolsce czasami dolnośląskie i w Wielkopolsce zdecydowanie można zauważyć sporo wymarzniec szczególnie pszenicy i to nie rzadko 100% danej działki i nie są to odosobnienie przypadki bo to dość częsty widok to samo tyczy się rzepaku choć ten ostatni zdecydowanie mniej dostał po glowie ale jeśli widzę na polach po prostu totalnie brązowe siano to dla mnie taka plantacja jest martwa i nie trzeba robić próby czy oglądać z bliska

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Zenonim - co poległo ,jaka odmiana ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociekliwa    1

Na Mazowszu na polach rzepaku jest żółto,suche liście można zgarniać ręką bez żadnego oporu,pszenice siane w optymalnym terminie-żółte,jeśli uważacie,że to objaw paniki,to nie mamy o czym rozmawiać.Pszenica wyrwana do sprawdzeniu jej stanu przezimowania-z czterech rozkrzewień odbija jedno,albo wcale,no to chyba nie ma powodów do zadowolenia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnikman    0

Witam. woj. Pomorskie pszenice  wymarzły   ale nie wszystkie i jeczmien  tak samo. Dziś byłem w centrali to za pszenica  jarą  chcą juz 2100zł za tone to raczej dobrze nie jest.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

witam

mam proszę was o opinie, rzepak opryskany poźną jesienią leopardem na samosiewy zbóż, niestety rzepak nie rokuje zbyt dobrze, i chciałbym go jak najtańszym kosztem zlikwidować tj. agregatem podorywkowym. w związku z tym czy jeśli przejadę go agregatem podorywkowym to czy mógłbym posiać pszenicę jarą lub kukurydzę. bo na etykiecie pisze, że tylko trzeba odczekać 6 tygodni, ale nie wiem czy to po przeoraniu czy nie. może macie jakieś doświadczenia i się podzielicie. z góry dzięki

pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak tylko leopardem to wystarczy agregat


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krecikuryn    6

W lubelskim też rzepaki dostały... liście wszystkie już brązowe... marnie to widzę i tak obsada była słaba przez jesienną suszę a teraz jeszcze z połowa wypadnie więc chyba wszystko do likwidacji

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

W mojej okolicy wszystko przeżyło i pszenice i rzepaki nawet te najbardziej liche.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pod  śniegiem  to przetrwało


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Robiłem dzisiaj lustracje na polach, rzepak co drugi da się wyrwac z ziemi bo rosliny w palcach sie rozłażą. Wjdzie obsada ok 10 roslin na m2. I teraz zostawiać nie zostawiać. Ze zbóż to tylko żyto super , pszenica ostroga byle jakia ale żywa reszta pszenic w poszła w pi... A jak to kiedyś u nas mawiali- kto dwa razy sieje ten g..no zbiera. Ale co zrobić taki biznes.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

MIKI skąd jesteś ,wpiszcie sobie lokalizacje to będzie wiadoma na jakim terenie żle wygląda,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Ja jak bedę miał 5 roślin  na metrze to zostawię 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj