tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
SawekBraczyk    455

Jak za tydzień nawóz kupie to będę myslał kiedy będę siał . A czy ten zakaz to też obowiązuje nawozy azotowe czy tylko obornik itp. Bo zawsze sieje początkiem marca a chciałbym w tym roku prędzej jak zimy nie będzie a chodzi o to że nawóz ma czekać na rzepak . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

napisz sobie w google wykaz powiatów osn i wejdż w pierwszy adres


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
SawekBraczyk    455

napisz sobie w google wykaz powiatów osn i wejdż w pierwszy adres

Zrobiłem tak jak pisałeś i nie znalazłem tam górnego śląska czyli że moge siać jak przyjdzie wiosna .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    315

Koledzy prawda że w okolcach Gdańska rzepaki do przesiewu

nie zdziwiłbym się. Nie wiem sam czy z 10ha 7ha nie pójdzie pod talerzówkę i jęczmień jary będzie (nke*).


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Ja tam już nie mam problemu z nawożeniem. Wszystko raczej wymarzło.Dzisiaj wziąłem próby i za tydzień zobaczymy na 100%. -18 bez śniegu było. Ale mam za to inny problem co posiać na wiosnę. Chyba pszenica jara będzie.

 


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

No słabo to wygląda liści prawie nie ma ale korze n zdrowy na razie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

bardzo dobrze wyglądają ale było śniegu z 5-8cm


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

u mnie sarny zjadły większość liści zostało po 2-3 przy samej ziemi ale są też co nie ma nic, jakiej kwoty od 1ha mam się trzymać  ? pismo do koła ł. wysłałem i czekam

Edytowano przez kapec22

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Teraz to jedynie 25% plonu jeśli do zaorania pomniejszone jeszcze o nie poniesione koszty czyli koszt założenia  uprawy zwrócą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

rok przestępny i znów wymarznięcia u nas jakoś rzepak przezimował chyba okaże się na wiosnę ale za to jedna odmiana pszenicy odmiany FRANZ wygląda tragicznie. A mam pytanie jak wygląda sprawa z tym zakazem siewu nawozów do końca lutego czy coś się zmieniło?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

czyli można stosować nawozy od pierwszego marca bo chciał bym zastosować kizeryt pod rzepak tak w połowie lutego oczywiście jak pozwoli pogoda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
remik1988    1

Mam rzepak w tym roku na oborniku i chcialbym dac jako pierwszy nawoz siarczan amonu. W jakiej dawce należało by go podać i kiedy go wysiac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

największe niedobory siarki rzepak ma wczesną wiosną wiec nalezy go podac zanim rzepak ruszy w siarczaniemasz 21azotu zalezy w ilu dawkach chcesz podac azot i w jaki plon celujesz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

siarczan amonu to stosujesz po to żeby siarkę wprowadzić a nie azot. Daj 200 kg siarczan a potem z 250 saletry na pierwszą dawkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Igor03    4

 

Do tych co stosują RSM 32 % 

 

Panowie na ile razy rozlewacie rsm 1, 2 może 3? Rsm 32% planuje  w 1 dawce zrobić

 

jesienią dałem 100 kg saletry puławskej 34% = 34 N

 

wczesną wiosna 250 kg saletrosanu 26 N 13 S = 65 N 32 S

 

i resztę N w 1 dawce RSM 32 

 

Co o tym myślicie ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie czasu siarczanu amonu juz minęły. Szukajcie innych rozwiązań saletrosan itp. Raz sialem siarczan amonu istna tragedia leci na 8 metrów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj