tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
kermit84    5

600l RSM razy ciężar czyli 1,32 wychodzi wtedy 792kg i to razy 32 i wychodzi 253N czystego składnika. 160N czystego składnika to mało jak dla mnie ale mogę się mylić ja stosuje koło 200N i wzeszłym roku plon 4 tony i w tym sezonie chce zastosować 230-250N żeby zobaczyć jaki to ma wpływ na plon ale i tak najważniejsze jest żeby warunki pogodowe były korzystne ale najpierw niech przezimuje

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

W 2014 zbierałem 4,8t/ha a w 2015 4,25t/ha, dlatego zastanawiam się ile można jeszcze wyciągnąć przez takie zwiększenie dawki N.

 

napisz ile łącznie idzie z jesienią i z zasilaniem mocznikiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

jak teraz po zimie sprawdzic czy warto bedzie rzepak posypywac czy do likwidacji bo wschody byly kiepskie a na srodku pola jest pas pustego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Zima dopiero się zaczęła poczekać aż wegetacja ruszy bo chyba nie chcesz teraz przesiewać :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

mam taką propozycje do piszących tutaj żeby jak przyjdzie pora na to, może w oddzielnym temacie, kto chce opisał gdy rzepak mu padnie-jaka odmiana padła, przy jakich temperaturach i kiedy to prawdopodobnie było, przybliżony region,warunki śniegowe itd.

Można by stworzyć swego rodzaju bazę przezimowania z tego sezonu, mielibyśmy ogólnokrajowy pogląd na rzeczywistą zimotrwałość różnych odmian, nie tylko wiarę w prospekty firm nasiennych. Może dzięki temu niejeden z nas poszerzy swoją wiedzę i będziemy wiedzieć które odmiany niosą na prawdę większe ryzyko pozimowych strat.

 

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Witam mam pytanie jak stosujecie mocznik w rzepaku i w innych uprawach jaka dawka i ile na h?

 

Tylko i wyłącznie w drugiej dawce, jak do tej pory dawałem zawsze po 150kg na rzepak


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Artis    49

Witam, jakie jest optymalne nawożenie dla rzepaku es kamillo gleb 4 klasy przedplon pszenica, pierwszy raz na tym polu rzepak. Z jesieni poszło 300kg suprofos 26, chodzi mi o max dawkę azotu do takiej konfiguracji wiem, że rekordów nie będzie ale chciałbym max wykorzystać potencjał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tylko i wyłącznie w drugiej dawce, jak do tej pory dawałem zawsze po 150kg na rzepak

 

ja mocznik w rzepaku stosuję  tylko nalistnie w drugie dawce kiedyś zrobił mi niedobrą robotę rzepak bardzo  długo kwitł i było mnóstwo odbić niestety forma amidowa


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

Ja staram sie jak najwcześniej ok 4 tygodnie po saletrze i jak na razie jest ok, nalistnie tez stosuje


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Witam mam pytanie jak stosujecie mocznik w rzepaku i w innych uprawach jaka dawka i ile na h?

 

Ja nawożę tylko mocznikiem pierwsza dawka tak wczesnie jak da sie wjechac a druga po 2-3 tygodniach plon rzepaku 3-3.5t gleba 4b-5. W tym roku chce zastosować najpierw 250l RSM32 a po tygodniu 200kg mocznika zobaczymy co wyjdzie lepiej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

To lepiej jak byś połowe tej kasy przepił! Mocznik w niskich temp nie rozpuszcza się :blink:


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

rozpuszcza się tylko potrzebuje temperatury aby przejść z formy amidowej w formę dostępną  także nic nie musi przepijać  mankamentem jest tutaj bardzo wczesne stosowanie i pytanie czy będzie dostępny na czas

a poza tym azot ma czekać na rzepak a nie rzepak na azot

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

znam kilku co w styczniu lecą  mocznikiem zresztą już było o tym


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

widzę ze cały czas temat ten mocznik każdy stosuje co uważa i tyle ja myślę o nawożeniu w tym sezonie 230 240N co tym myślicie chce to dać w trzech dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2199

Nie wiem nie stosowałem jeszcze w rapsie w tym pierwszy raz będzie, ale 2 dawka to max na kołpakach lać. Czemu wogóle 350l jak to jest ok 150kgN? 100

100N wystarczająco według mnie, ogólnie wszystko zależy od stanu plantacji. 

Edytowano przez Tomek90

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj