tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

magikw    6

jak smierdzi to pewnie bedzie pozamiatane. Zawsze dziadek mi powtarzal ze przestepny rok bedzie  biedny i juz sie nie zanosi dobrze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

ja w tym sezonie mam zamiar zastosować na pierwsza dawkę 250l RSM 32% druga dawka tak samo i trzecią 100l RSM 32% wszystko w odstępie dwóch tygodnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

myślisz ze dwie dawki lepiej niż trzy? ja się właśnie zastanawiam nad trzema dawkami ale nie wiem czy to dobry pomysł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

trochę nie czaję tych Waszych wylewek rsmu, dla mnie 250l 32% nie rozcieńczanego to jest maxymalna dawka jaką można jednorazowo zaaplikować.. była swego czasu dyskusja na forum sensu podawania wysokich jednorazowych dawek azotu, gdyż roślina jest w stanie przyswoić, nie pamiętam ale chyba jednorazowo max 80kg azotu/ha, wyższa dawka jest nieefektywna, ale każdy robi jak uważa.. niech wypowie się ktoś mądrzejszy na ten temat? :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

trochę nie czaję tych Waszych wylewek rsmu, dla mnie 250l 32% nie rozcieńczanego to jest maxymalna dawka jaką można jednorazowo zaaplikować.. była swego czasu dyskusja na forum sensu podawania wysokich jednorazowych dawek azotu, gdyż roślina jest w stanie przyswoić, nie pamiętam ale chyba jednorazowo max 80kg azotu/ha, wyższa dawka jest nieefektywna, ale każdy robi jak uważa.. niech wypowie się ktoś mądrzejszy na ten temat? :)

80 N na ha to max dla pszenicy przy słabo rozkrzewionych pszenicach w celu pobudzenia krzewienia dla rzepaku 80 N na start to jest bym powiedział dość skromna dawka. Na dobrze rozwinięty i rokujący rzepak można by zaaplikować jeśli się celuje w wysoki plon nawet do 120 N na hektar .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

a jak rzepaki po 1 ataku zimy sprawdzal ktos czy odbije 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

a no właśnie, dzięki za wzbogacenie mojej wiedzy. u mnie dzisiaj w okolicy jak śnieg trochę się stopił, to widziałem po polach przy drogach że rzepak zieloniutki i nawet mały..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

pytanie jest zielony bo nie odmarz jeszcze czy nic mu sie nie stało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kermit84    5

czyli 300l RSM można zastosować na pierwsza  dawkę w rzepaku a na druga 250l i powinno starczyć na osiągnięcie przyzwoitego plonu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

no teraz pewnie nie zobacze za bardzo, bo znowu zapowiadają opady śniegu i kilkunasto stopniowe mrozy na weekendzie... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

pytanie jest zielony bo nie odmarz jeszcze czy nic mu sie nie stało

 

tydzien to minimum ja w 2012  około 10 dni czekałem ale temp była na plusie również w nocy

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/wskazowki-do-oceny-rzepaku-niebezpieczne-kolejne-fale-mrozow,61947.html


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość   
Gość

Czuć kapustą ale to pewnie przez to że liącie miał bujne to może i zmarzł reszta powinna być ok bo liśćmi szyjki przykryło

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Pierwsza dawka 350 a druga 250 litrów RSM 32 i koniec.

Tyle pakujesz pod rzepak? To wychodzi 250 kg czystego N. Jakie plony z tego osiągasz? Ja wiosną nigdy nie przekraczałem 160 czystego N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

u mnie w tamtym roku też śmierdziało kapustą , ale 90% liści poszło w 2 dni było -12 i silny wiatr, do tego stożek w większości roślin był wyciągnięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Tyle pakujesz pod rzepak? To wychodzi 250 kg czystego N. Jakie plony z tego osiągasz? Ja wiosną nigdy nie przekraczałem 160 czystego N.

 

160 N to raczej niewiele w rzepaku u mnie też około 230-240


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

W 2014 zbierałem 4,8t/ha a w 2015 4,25t/ha, dlatego zastanawiam się ile można jeszcze wyciągnąć przez takie zwiększenie dawki N.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

ja daję 170-180N niektórzy u mnie walą po powyżej 200 i wcale lepszych plonów nie mają. moim zdaniem lepiej dać na ściernie mocznik , żeby rzepak nie głodował jesienia, a wiosną wystarczy 160 + S i mikro i plony wcale gorsze nie będą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

u mnie w tamtym roku też śmierdziało kapustą , ale 90% liści poszło w 2 dni było -12 i silny wiatr, do tego stożek w większości roślin był wyciągnięty

Przeżył to ?   czyli śmierdzenie nie jest jeszcze takie grożne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Tyle pakujesz pod rzepak? To wychodzi 250 kg czystego N. Jakie plony z tego osiągasz? Ja wiosną nigdy nie przekraczałem 160 czystego N.

No jak 600 l RSM 32 N to 6*32=192 N czemu piszesz 250 N? Może coś źle licze bo nie stosuje RSM i może sie jakoś inaczej przelicza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj