tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
xyz88    7

Ja nic negatywnego nie zauważyłem. Tylko trzeba więcej lać na pole żeby osiągnąć ten sam efekt co przy stosowaniu 32. Co jest logiczne bo w 26+S jest mniej azotu co w sumie wie każdy kto stosuje. Cenowo trzeba sobie policzyć co lepiej wychodzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agronomek    0

a stosował ktoś SUPER S450(siarka w płynie) Razem z RSM 32?  bo planuje to dac na wiosne pod rzepak i pszenice

 

Edytowano przez agronomek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a mam takie pytanie, zna ktoś lub stosował nawóz Dobrokan N 24 Siarki 29 i mikro mam oferte za 1115 zł/t czy lepiej dać yara sulfan N 24 siarka 6 za 1050 zł/t pomóżcie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

A podesłałbyś może jakiś link do tego nawozu Dobrokan, bo pierwszy raz spotykam się z tego typu nawozem azotowo-siarkowym który by miał 29% siarki w czystym składniku. Bo Yara tak ma  6% S.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Lepiej "nie eksperymentować" ;) Yara to jedne z najlepszych nawozów,  a cena za Sulfan dość interesująca. U nas w tym roku został zakupiony Sulfan i Extran 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

na rzepak siarka z kizerytu(Mg21+S30) wystarczy? Jakieś 100kg planuje wysiać w połowie lutego jak pogoda będzie taka jak rok temu i później już tylko saletra z kedzierzyna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w jaki plon celujesz? średnie pobranie siarki przez jedną tone plonu rzepaku to jakieś 8-12 kg (w niektórych ksiażkach piszą że nawet do 20 kg)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no to chyba wezmę sulfan jednak. na pierwszą  dawką 250 kg sulfanu wystarczy ? nad drugą się zastanawiam... 200 mocznika czy yara can 27 N z 250 kg/ha ?

 

Edytowano przez AdamZetor12145

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Zależy w jaki plon celujesz , ale ja bym dał 300kg salfunu i na drugą dawkę 150-200kg yara can i 100kg mocznika

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

sulfanu nie będe zwiększał bo rzucę z 50 kr kizerytu to będzie 25 S i z sulfanu 15 S to będzie 40 S więc starczy chybaa plon to ok 3 - 4 t/ha. i mocznika 250 N to by dało 175 N więc chyba by nawet na 4 t starczyło papu a pogoda swoje jeszcze zrobi.  a może zamiast mocznika rzucić yara 33,5 N 300 kg/ha to by dało 105 N. jak myślicie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

saletrosan dobry wybór. Co do dawki to zależy jakie nawozenie planujesz później, 250 kg może być trochę mało.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

plon jaki mnie zadowoli to 3-4 tony bo jeszcze nie ogarnąłem uprawy rzepaku ale na wiosnę dostał chyba 20S tutaj pójdzie troszkę więcej niż 30S ileś pewnie było w oborniku + dolistnie więc pewnie siarki na 3tony starczy więc może pomyśle o jeszcze jakiejś siarce :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrczem    67

 

 

saletrosan dobry wybór. Co do dawki to zależy jakie nawozenie planujesz później, 250 kg może być trochę mało.

Ok, dzięki za info, dam chyba 300kg, potem później rsm, ewentualnie może jeszcze bor+mocznik+tebu.

To ostatnie chyba nie powinno się pogryźć, prawda?

Chciałbym zebrać min. 3 t z ha.a 4 to dla mnie byłby już sukces. Czas pokaże

Edytowano przez piotrczem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3512

A dla mnie lepsza polifoska ,saletrosonan rozchartować może rośliny,warunek ,ja sieje wcześnie na przymrozku  350 kg,i po 7-14 dniach saletra zależy od warunków i po następnych 10-14 dniach reszta ,ostatnia dawka najpóżniej do 10 kwietnia

ZENON porównywałeś to na jednym polu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w saletrosanie udział formy saletrzanej jest niski tak więc ryzyko rozhartowania roślin jest małe. Polifoska wypada gorzej pod 2 względami: forma amidowa zamiast saletrzanej (w temperaturach panujących podczas rozsiewania pierwszej dawki zadziała praktycznie za miesiąc) i gorszy stosunek N : S

Osobiście Polifoske stosowałem tylko raz.. Po tygodniu trzeba było poprawić saletrą i w sumie musiałem zrobić 3 dawki N.

Po saletrosanie po 2 tygodniach wjeżdżam z saletra i spokój.

 

Ale każdy ma swoją technologie także nie ma co tutaj kogoś negować ;)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A dla mnie lepsza polifoska ,saletrosonan rozchartować może rośliny,warunek ,ja sieje wcześnie na przymrozku  350 kg,i po 7-14 dniach saletra zależy od warunków i po następnych 10-14 dniach reszta ,ostatnia dawka najpóżniej do 10 kwietnia

ZENON porównywałeś to na jednym polu

 

losktos ma zupełną rację forma amidowa polifosce nakazywałaby sypać  ten nawóz gdzieś końcem stycznia  moim zdaniem lepszym rozwiązaniem byłoby gdyby te 8 % azotu było w formie saletrzanej   a nie w amidowej chyba że ktoś robi poprawki saletrą  poza tym nie bardzo stosunek siarki do azotu natomiast ilość siarki dostępnej saletrosan 13 i polifoska 14 więc podobnie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj