tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
czita    0

Witam
Co myślicie o spryskaniu rzepaku Fox-em. Wyrzuciło mi pełno fiołka. Słyszałem że uszkadza rzepak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jak gdzieś pisałem stosowałem Foxa chyba 3 lata temu na komosę. Zadziałał jeśli chodzi o komosę rewelacyjnie a w rzepaku nic złego wtedy nie zauważyłem. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Witam

Co myślicie o spryskaniu rzepaku Fox-em. Wyrzuciło mi pełno fiołka. Słyszałem że uszkadza rzepak.

czasami rzepak po foxie dosatej ospy tak jak po dff  ale później odchodzi 

musisz pamiętać o odpowiednich dawkach zarówno foxa jak i dff oba środki powyżej pewngo progu mają rzepak w średniowrażliwych 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy podanie rzepakowi fungicydu z funkcją regulatora wzrostu, na polu na którym rzepak ma w jednym miejscu 2 liście, a w drugim 4 liście, nie zaszkodzi mu to? Chciałbym skorzystać z tych kilku dni ciepłych które mają nadejść.   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie zaszkodzi tylko pytanie  czy jak on ma fazę dwóch liści właściwych teraz to jak on przygotuje się do zimy


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Czy podanie rzepakowi fungicydu z funkcją regulatora wzrostu, na polu na którym rzepak ma w jednym miejscu 2 liście, a w drugim 4 liście, nie zaszkodzi mu to? Chciałbym skorzystać z tych kilku dni ciepłych które mają nadejść.   

 

Ty go chcesz stopować- uważasz, że faza 4 liści jest wystarczająca do dobrego przezimowania? Raczej pomyśl o zastosowaniu odżywek.

 

Edytowano przez s17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

tu  nie chodzi o jakieś stopowanie sensu stricte a regulacje osadzenie i pogrubienie szyjki korzeniowej nie wynoszenie stożka itd ale pocieszę Cie zima ma być rekordowo ciepła 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Tak jak mówisz thug, regulacja jesienna ma nie tylko regulować wzrost (wysokość), ale przede wszystkim regulować stożek wzrostu i szyjkę korzeniową.
A odpisując na post s17, rzepak dostanie 1,5l bormax i 2l rapsin i fungicyd i regulator wzrostu i drugi zabieg od insektów. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

zauważyłem w niektórych roslinach że liść na samym dole rośliny żółknie. Co to może być? korzeń zdrowy,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Dasiekk    27

zauważyłem w niektórych roslinach że liść na samym dole rośliny żółknie. Co to może być? korzeń zdrowy,

Według mnie mało azotu i nie ma "siłu" utrzymać liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

ostatnio podawali że ogólnie brakuje azotu w rzepakach i że dobrze by było podać troszkę chyba do 40kg na dobrze rozwinieych plantacjach i połowę z tego na słabszych. mówili żeby posiać najlepiej siarcznamonu bo on nie rozhartuje rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja podałem salterę jakieś 3 tyg temu  przed deszczami 

taka ilość azotu jak podajesz nawet w dwóch postaciach jakie są w saletrze nie mają prawa rozhartować  rzepaku


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

tak ale ja pisałem o 40kg N

saletra jest szybko dostępna tym bardziej jak mokrawo jest nie musi padać wystarczy dobra rosa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

ja podałem salterę jakieś 3 tyg temu przed deszczami

taka ilość azotu jak podajesz nawet w dwóch postaciach jakie są w saletrze nie mają prawa rozhartować rzepaku

Odnośnie rozhartowania to rzepak jest teraz i tak rozhartowany bo są dość wysokie temp w ciągu dnia. Saletra podobno rozrzedza sok komórkowy rzepaku i dlatego uważa się ją ze rozharyowuje rzepak. Według Ciebie jaka dawka saletry ma takie właściwości? Dawka około 100 kg wydaje mi się ze w czasie większych przymrozkow może mieć już wpływ na zachowanie się rzepaku wobec mrozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wojtek554    11

tak ale ja pisałem o 40kg N

saletra jest szybko dostępna tym bardziej jak mokrawo jest nie musi padać wystarczy dobra rosa :)

 

Tak jak wyżej napisałem, dwa tygodnie temu dałem około 15kg N z saletry. I ostatnio zauważyłem żółte liście na polu. Czy powinienem jeszcze zasilić go azotem np. w postaci roztworu mocznika, może jakaś odżywka? Czy dać sobie już spokój, bo to wkońcu już listopad.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Pietras892    945

Ja tam jeszcze wczoraj swój karmiłem mixem -mocznik siarczan mg, bor tytanit, Pogoda sprzyja a to nie duży koszt, rzepaki
mam słabe wiec uważam zabieg za zasadny

Edytowano przez Pietras892

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

Tak jak wyżej napisałem, dwa tygodnie temu dałem około 15kg N z saletry. I ostatnio zauważyłem żółte liście na polu. Czy powinienem jeszcze zasilić go azotem np. w postaci roztworu mocznika, może jakaś odżywka? Czy dać sobie już spokój, bo to wkońcu już listopad.

 

odżywkę myślę że można dać ale w sumie już trochę późno chociaż inni użytkownicy piszą że jeszcze pryskają...

 

 

może saletre rozsiałeś ale susza nie pozwala pobrać składników przez rośliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Odnośnie rozhartowania to rzepak jest teraz i tak rozhartowany bo są dość wysokie temp w ciągu dnia. Saletra podobno rozrzedza sok komórkowy rzepaku i dlatego uważa się ją ze rozharyowuje rzepak. Według Ciebie jaka dawka saletry ma takie właściwości? Dawka około 100 kg wydaje mi się ze w czasie większych przymrozkow może mieć już wpływ na zachowanie się rzepaku wobec mrozu.

może inaczej może rzepak nie jest teraz rozhartowany tylko jeszcze  moment hartowania nie nastąpił przynajmniej na dolnym śląsku trwa normalna wegetacja 

co do dawki powiem CI jedna z dużych spółek jaką zanm podaje 150 - 200 kg saletrosanu jesienią 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

azot powoduje że w roślinie jest więcej wody i jest wrażliwszy na wymarzanie, ja spotkałem sie z ludzmi że i w paździeniku saletrę sypali i rzepak przezimował, tylko efektu tej saletry nie zauwazyłem, przed siewem lub zaraz o wschodach na stanowiskach po zbożach bez 3 dawki azotu, dokarmianie azotem wskazane 30-40 kgN.  Jak ktoś sypie na pszenicę na kłos te 100-120 saletry to wedle mojej opini roślina nie wykorzysta wszystkiego (choćby tej formy amonowej) i rzepak sobie to skonsumuje :) Na mazurach rzepaki średnie i ładne :) podobno w reszcie kraju nie jest jeszcze tak wesoło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj