tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ZUCH1234    93

:o  Pierwszy raz rzepak?? 

 

na tym polu tak a to pole zbieram juz 10 lat i jest doprawione tak jak trzeba wapna i obornika pod dostatkiem , przed siewem pod gruber poszedł obornik w ilosci ok 50 ton po gruberze polifoska 6 300 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

druga fota to również książkowy niedobór molibdenu- łyżeczkowato wygięte liście, a pierwsza przedstawia roślinę wiosną która ma przebarwienia fioletowe na starszych liściach spowodowane niskimi temperaturami (ograniczone pobieranie fosforu).


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Zastosowałem nawigator i metazanex w zasadzie jest to możliwe ze przez herbicyd bo na innym nie opryskanym polu tego nie ma z kolei na innym opryskanym polu tez nie ma więc sam nie wiem. Co z tym fantem zrobić skracać ten rzepak czy odpuścić?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

krono to przez herbicyd (taki sam zestaw zastosowałem) miałem to samo, ale u mnie już minęły przebarwienia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

Zastosowałem nawigator i metazanex w zasadzie jest to możliwe ze przez herbicyd bo na innym nie opryskanym polu tego nie ma z kolei na innym opryskanym polu tez nie ma więc sam nie wiem. Co z tym fantem zrobić skracać ten rzepak czy odpuścić?

 

miałem takie samy objawy po nawigatorze i rapsanie, rzepak który miał powyżej 4 liści miał takie objawy jak Twój natomiast rośliny z jedną parą liści ledwo co przeżyły a ich liścienie spalone na tabakę (że się kruszą- szare) do tego doszła zimna noc 1-3 stopni ogólnie makabra była, powoli wychodzi z tego, dlatego teraz się zastanawiam czy jechać samym nawigatorem? Bo mam do odchwaszczenia 2ha jeszcze.

 

 

można stosować Stabilan.

 

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

a targę 05EC?

Znaczy się jakiś zamiennik.

Pod koniec miesiąca mają być temp ~0st przez dwie noce i nie wiem czy pryskać.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Może i macie racje Panowie po oprysku w zasadzie takie coś powstało. Gdzie mniejsze rośliny jak kolega z góry pisze prawie całkiem wyschły teraz przeszły deszcze to może cos odbije pojade go odżywkami to może jeszcze cos z niego wyjdzie. Aczkolwiek przed opryskiem też już miał widoczne białe plamy na liściach wiec też go raczej cos juz brało najpredzej zgnilizna kapustnych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

witam mam pytanie czy mogę pryskać rzepak stabilanem 750sl?

Jak najbardziej ja dawałem 0,5 litra 720-tki ccc

a targę 05EC?

Znaczy się jakiś zamiennik.

Pod koniec miesiąca mają być temp ~0st przez dwie noce i nie wiem czy pryskać.

Śmiało można ja pryskałem właśnie 5-tką i dawałem 1 litr

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

Koledzy planuję skracać rzepak.. Tyle tylko jak jeszcze 2 tyg temu było zimno i sucho tak teraz cały czas pada....

rzepak zaczyna uciekać a ja nie mogę wykonać zabiegu.

jaką strategię przyjąć? Patrząc na notatki to w zeszłym roku byłem już po dwóch zabiegach tebu+ccc, generalnie w całej mojejj historii uprawy rzepaku zawsze stosuję tebu jako regulator.

I teraz pytanie: zwiększyć dawkę tebu i CCC do ok 0,8+0,8 l/ha czy zakupić caryx i zmieszać z tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Jeśli chodzi o tebu to mnie uczono, że ilość preparatu to 0.2 l na każdą wykształconą parę liści więc łatwo to ustalić. Co do CCC to wg uznania ale zracaj uwagę na temperatury bo to teraz będzie ogranicznikiem działania.  Do tebukonazoli potrzeba do prawidłowego zadziałania min12 stopni (dane z etykiety). CCC popdobnie wymaga min 10 stopni. Na etykiecie Caryxu i Toprexu nie ma nic o temperaturze więc można chyba założyć że prawidłowo zadziałają i przy niższych. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

W tym roku widzę dużą różnicę w nawożeniu tam gdzie dostał nawóz pod pług to widać spore braki szczególnie N. ile mogę zastosować mocznika dolistnie na rzepak który ma od 2 do 8 liści!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    637

no tylko skąd tu teraz wziąć 12 stopni....:/:/

dzisiaj po pracy zrobię oprysk-zobaczymy

 

Zenonim - ja daję 10kg/ha mocznika ale nawet do 15kg można dawać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    316

...Śmiało można ja pryskałem właśnie 5-tką i dawałem 1 litr

 

tylko u mnie ten rzepak trochę oberwał mrozem i się zastanawiam czy jeszcze czekać czy zaryzykować bo w sumie to ostatnie dni bez przymrozku zapowiadają w moich okolicach a listopad nie wiem jaki będzie.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

W tym roku widzę dużą różnicę w nawożeniu tam gdzie dostał nawóz pod pług to widać spore braki szczególnie N. ile mogę zastosować mocznika dolistnie na rzepak który ma od 2 do 8 liści!

Poszedł N na słomę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam panowie u mnie w rzepaku pojawiła się biała larwa szkodnik jakiś i nie wiem jakim środkiem ją bym mógł zwalczyć 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

W tych teperaturach to tylko caryx jakoś zadziała ,a samosiewy to bym zostawił na wiosne ,chyba że bardzo dużo ich to zaryzykuj

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Słoma zbierana, a N tyle co w NPK. A jeszcze ciekawiej to mam rzepak zasiany też po strączku gdzie N powinno być i tam też widać braki! może to wszystko przez suszę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

W tym roku czytałem że niektórzy zalecali że z powodu suszy to NPK wyłącznie na ściernisko bo sie nie rozpuści jak widać u niektórych jest zupełnie odwrotnie. Rzepak słabo sie rozwinął i korzeniem nawet nie dorósł albo słabo dorósł do nawozów u tych co dali na ściernisko. 
Zenonim rzepak jak i zboża nawozy "piją" razem z wodą jeśli nie ma wody nie ma pobierania nawozów a napewno w małym stopniu także azot jest mało dostępny z łubinu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam panowie u mnie w rzepaku pojawiła się biała larwa szkodnik jakiś i nie wiem jakim środkiem ją bym mógł zwalczyć 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

U mnie wszystkie nawożenie bylo dane pod agregat zaraz przed siewem i o dziwo na zadnym polu w tym roku nie widzę niedobóru jakiegokolwiek składnika

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj