tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
thug    236

horizonem ?/?

kolego zapłaciłeś za zwykły tebukonazol co byś miał spokojnie na caryx 

a kolega dobrze kombinuje pisząc o caryxie i temperaturach gdyż działa on w niskich temp tak samo jak medax w zbożach gdyż zawierają podobne subst 

a niestety triazole potrzebują temp


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no ja przecież wiem co kupiłem...

i nie starczyło by na caryx bo on kosztuje 160zł a horizon 100zł więc nie porównuj obu oprysków bo jeden nie równy drugiemu w cenie jak i działaniu.

Tylko o to mi chodziło po co teraz mam pryskać caryx ? Co on mi da?

Lepiej jakieś mikro dać, bo na asahi już za późno.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Kolega pisze że na asahi za późno a ja się jeszcze zastanawiam czy nie sypać lub jaką odżywkę dać na tą moją bryndze- póki co zimy nie widać :o

Edytowano przez 20CBR12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

no niestety u mnie takie ceny są. Za horizon płaciłem 109zł, toprex 290zł

No ja też się zastanawiam czym go wzmocnić bo jak pisałem na asahi juz za późno.

Myśle czy by nie zasilić go mikrokomplex 5kg / ha z intermagu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

sam mikrokompleks nie wiele Ci da.. Zrób ze 2 zabegi, np.

1. odżywka NPK + mikrokompleks

2. Bor + mangan + mikrokompleks

a jak wybitnie słaby to pokusiłbym sie o 3 zabieg z mocznikiem dolistnie

 

no ja przecież wiem co kupiłem...

i nie starczyło by na caryx bo on kosztuje 160zł a horizon 100zł więc nie porównuj obu oprysków bo jeden nie równy drugiemu w cenie jak i działaniu.

Tylko o to mi chodziło po co teraz mam pryskać caryx ? Co on mi da?

Lepiej jakieś mikro dać, bo na asahi już za późno.

porównanie obu środków jest całkowicie bezsensowne. Caryx - typowy regulator z górnej półki, o dość słabym działaniu grzybobójczym. Tebukonazol - jako taki fungicyd i jako taki regulator (bardziej w stronę słaby regulator) Korzystnie wychodzi połaczenie obu wariantów. Cenowo równa sie z zabiegiem solo np. Toprexem a efekt całkiem ciekawy


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Pryskać Caryxem z borem, siarczanem magnezu i mocznikiem czy poczekać do wiosny? Rzepak słaby max.6 liści.?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pryskać Caryxem z borem, siarczanem magnezu i mocznikiem czy poczekać do wiosny? Rzepak słaby max.6 liści.?

to jest właśnie dobra faza a nie słaby nawet 5 liści 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

John każdy by chciał mieć taki słąby jakbym miał całośc po 6 liści był bym bardzo zadowolony. U mnie tak nierówno, z jednej strony masz 6 liści a z drugiej 3/4.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U Mnie rzepak słaby , pryskałem ze 2 tyg temu leopardem od samosiewów i jakoś nie widzę żeby samosiewy wypaliło , może przyhamowało ale efekt nie jest zadowalający , w dodatku rzepak wzszedł ma 4-6 liści i dalej jakby nie rośnie mimo ,że ostatnimi czasy jest w miarę ciepło , obserwuję inne rzepaki i też jest różnie jednym plantacjom wogóle nie pomaga pogoda i wyglądają nawet gorzej niż moja , inne rosną , krzewią się . Podejrzewam ,że " coś mu nie pasuje" bo na drugim kawałku jest trochę lepszy , czym mu pomóc ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Na moje to zależy od odmiany tzw. wigor jesienny. U nas podobnie, DK exqusite stoi w miejscu a druga odmiana z dnia na dzień coraz większa pomimo tego że wszystko było robione tak samo (to samo pole, w ten sam dzień siane). U nas siew był opóźniony, termin ostateczny to 25 sierpień. Został zasiany 28 sierpnia do tego susza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Mój rzepak jak na razie jest ładny ma 6 pieknych liści  tylko ze juz sa żółte koła i wiem że brakuje mu siarki , kiedy go ratować teraz czy na wiosne saletrosanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Po jakim czasie od zastosowania odżywki mogę znów dać odżywkę? Dodam że był pryskany 19.10 odżywką a w następnym tygodniu znowu nadają ciepło i chciałbym jeszcze raz dać mu trochę pałera bo słabo wygląda w niektórych miejscach.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie dokładnie tak samo stoi w miejscu a sąsiad siał tydzień wcześniej niż mój to jest ładny gruba łodyga korzeń, a mój to siedzi nic nie rośnie mój ma max 10cm wysokości a jego ze 20cm na pewno,a jakie odżywki dajecie?

Ja kupiłem mikrokomplex ale na razie cały czas pada nie ma jak wjechać. I myśle by połączyć to z nowy Bi 58

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2241

Mój rzepak jak na razie jest ładny ma 6 pieknych liści  tylko ze juz sa żółte koła i wiem że brakuje mu siarki , kiedy go ratować teraz czy na wiosne saletrosanem

 

Raczej pomyliłeś z brakiem azotu. Mam niski poziom siarki na w niektórych miejscach, ale bez przesady żeby placowo żółkło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZUCH1234    93

Tomek90 na pewno nie pomyliłem brak siarki z azotem ponieważ nie wygląda tak jak na pierwszym zdieciu tylko tak jak na drugim  oilseed-rape-b-3.jpgoilseed-rape-s-4.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

A co powiecie o takim rzepaku ? Susza i przymrozki napewno mu nie pomagały ale czemu ma takie przebarwienia ? Warto prysnac go jeszcze czymś czy czekać do wiosny? Odchwaszczenie mam za sobą.

post-86605-0-12395600-1445444996_thumb.jpg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Prawdopodobnie uszkodzenia spowodowane przez herbicyd. Jaki zastosowałeś?

Edytowano przez s17

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj