tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
szymon91    11

witam można jeszcze stosować siarczan magnezu na rzepak ? pytam bo dziś w nocy był przymrozek i nie wiem czy mu nie zaszkodzi jak bym prysnoł tym siarczanem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3480

Najlepiej to w polowie pażdziernika ,żeby go przgotować do zimy,zależności od rejonu kraju

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

ja dwa lata temu przesiałem rzepak 5 X (ślimaki) i nie było dużej różnicy ale co prawda ten siany 26 VIII powschodził dopiero ok.20 IX a w tym roku też przesiew 1 ha   zobaczymy czy znów się uda

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

i jak sypał ten siany 5.10? W jakiej fazie wchodził w zimę ? jaka obsada była roślin na jesieni i na wiosnę?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mnie przesiany 21.09 to dopiero liscienie rozkłada a te mrozy -6  mogły go załtwic ? Narazie zimno i dosc sucho cienko to wszytko wyglada. Siany 03.09 łapie 4 lisc niedługo bede pryskał tebu+ bor+ mikrokompleks+ mocznik. Rzepakom to w tym roku trzeba 2 rzeczy ciepła i wody ale na ciepło sie nie zanosi przynajmnij na 2 tygodnei do przodu. :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

myślę że nie powinno mu zaszkodzić choć w tak wczesnej fazie wszystko jest możliwe, tylko ani ciepła ani solidnego deszczu nie widać tylko chłód i susza.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Czy zmarzł nie wiem jeszcze, ale napewno dostał mocno po d*pie. Gdzie większy pożółkł gdzie mniejszy padł plackiem. Liści? Od 8 do liścieni nawet. Ogólnie 20ha raczej do likwidacji, nie ma co walczyć.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

aby było po nim musiałby być strasznie wiotki, barwy beżowej, i powinno zaczynać śmierdzieć na plantacji takie są objawy wiosenne. Ja mam jeszcze 2ha nietknięte od czasu zasiania ważą się jego losy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U mie tez dostał ale dziwnie bo tylko na uwrociach przynajmnij na dziłce gdzie ogladałem i dostał ten ładniejszy a ten co dopiero powschdził lub ma ze 2 liscie raczej nie ruszony. Ten sezon rzepaku to cały czas po górke :(


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Panowie a biały nalot na liściach czym może być spowodowany? Grzyb? Nie był pryskany od grzyba. Zdjęcia nie mam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

XYZ biały nalot na liściach to prawdopodobnie mączniak

 

zbigniew kwalifikat siałeś tak gęsto? Ale pewnie glebę dobrą musiałeś mieć bo wątpię żeby taki rzepak na V klasie dał jeszcze taki plon. Swoją drogą to dość spory urósł jak na październikowy siew.

 

biały no niestety :/ u mnie susza, zimno, nic dobrego to nie wróży 2ha rzepaku mam jeszcze nie opryskanego na chwasty, reszta niby samosiewy i chwasty zwalczone, cześć pszenicy zasiana- nie wschodzi a resztę mam zamiar siać w tym tygodniu.

 

 


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

klasa IIIa,IIIb mada, uratowała mnie dość długa jesień a siałem gęsto właśnie dlatego,że późno i nie liczyłem, że wiosną będzie miał dużo rozgałęzień-i nie miał.Nie wiem tylko czy dlatego,że był gęsty czy dlatego,że późno siany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

To ile było mrozu u mnie na 2 metrach -5 i nic mu nie jest

Nie wiem, ogólnie to sam zdziwiony jestem. Napewno susza maczała w tym palce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

U mnie rzepak ze względu na kiepskie wschody,suszę oraz początkowy brak chwastów nie był jeszcze odchwaszczany. Jest teraz coraz chłodniej, rano są mgły, jaki środek polecicie aby zastosować przy tych warunkach pogodowych. Rzepak posiada od 5 do 1 liścia z przewaga tych z 1-2 liści. Metazanex+Galera/Navigator ? Czy coś innego ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

mam podobny dylemat czy stosować metazachlor na rosliny gdzie placowo nawet gleby nie widać bo zakryły powierzchnię a większa cześć plantacji jednak jeszcze z roślinami 2-4 liści i małą obsadą, stosować Rapsan + Navi?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
LUBandrzej    2

witam, czy mogę pryskać rzepak topreksem kiedy mój rzepak jest nie równy jeden ma 5-6 liści a drugi 1-2 czy zadziała? wstrzyma go??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Heh ja na szczęście nie mam tego dylematu z odchwaszczaniem bo po siewie przeleciał lekki deszczyk i można było sobie pozwolić na doglebówke, wprawdzie ryzyko było dużo czy środek zdąży się rozłożyć w ziemi, a koszt nie mały ale jak widze opłaciło sie :)

Teraz to nie wiem co robić regulatorem część pola kwalifikuje się do oprysku 4-6 liści, część ma dopiero 2-3 liście normalnie wziąłbym podzielił Caryxa na dwie dawki po 0,5 l/ha, ale znowu na innej części pola rzepak odziwo rzepak zaczął wschodzić  :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Ja lecę samym Navigatorem na dniach, po wschodach dawałem chlomazon także teraz ryzykuję i daję Navigator. Wiosną jedynie galerrą można jechać, pogoda nie wiadomo jaka będzie. Można zaszkodzić mu, najgorsze jest to że galera nie bierze maku co w moim przypadku dyskwalifikuje ten środek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja już sie pogubiłem w tym rzepaku sieje pierwszy rok. Jedni mówią by tak robić drudzy że tak ;D

Mój problem polega na tym że mam bardzo mały rzepak a siany był 27sierpnia orka była robiona 13 sierpnia słoma przyorywana spryskana słomex 10L + 15kg mocznika,  agregat w dniu siewu + 300kg polifoski 6 i ma 3-4 liście, jeszcze po tych przymrozkach ostatnich jakoś mi zmarniał zmienił kolor na jasno zielony, opryski jakie robiłem ostatnio:

20.09 Cyperkil 0.1L/ha

03.10 Leopard w dawce 2.5L/ha,

10.10. horizon 0.5L/ha+stabilan 0.5L+ Bor 2.5L

Może go prysnąć teraz asahi? Od robaka też? mam zółte naczynia ale nic w nich nie ma. Czy jakieś mikro? podpowiedzcie bo już nie wiem co mam robić

 

Edytowano przez darekchmiel1991

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj