tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Daros    11

U mnie poszedł wczoraj metazanex 2l + navigator 0,25 no i trzy dni po kolei rano siwo było zaryzykowałem już październik i nie wiadomo czy będą lepsze warunki . Trzeba jeszcze dać coś na grzyba odżywianie i na samosiewy .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie rzepak juz po skracaniu Toprexem 0.2l/ha, Tebu 0.4l/ha+ 1,5l manganu/ha,Dursban 0.6l/ha+siarczan magnezu+ 100litrów ASL(Roztwór siarczanu amonu), planuje na dniach poprawic jeszcze Tebu 0.2l/ha + 0.1l Toprex, nawóz NPK20-20-20+ Bor lub Beifoliar ale to zależy od tego czy cos popada i rzepak troszkę ruszy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Witam czy moge stworzyc taka mieszanka przy jednym pryskaniu? Siarczan magnezu, bor, mocznik, cos na grzyba i antywylegacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

U mnie rzepak juz po skracaniu Toprexem 0.2l/ha, Tebu 0.4l/ha+ 1,5l manganu/ha,Dursban 0.6l/ha+siarczan magnezu+ 100litrów ASL(Roztwór siarczanu amonu), planuje na dniach poprawic jeszcze Tebu 0.2l/ha + 0.1l Toprex, nawóz NPK20-20-20+ Bor lub Beifoliar ale to zależy od tego czy cos popada i rzepak troszkę ruszy.

po co taki podział toprexu? i po co tebu?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Nie dawałem pełnej dawki bo jeszcze nie było takiej potrzeby. Rzepak dostał pod korzeń dużo NPK i teraz dolistnie, Teraz ma być deszcz, boje się ze zaraz go tak wystrzeli, że nie zdąże połapać. A poprawke chcem dać jeżeli zauważe, że za szybko idzie. Tebu zastosowałem żeby bo troche położyć i profilaktycznie na choroby. Nadmieniam, że u mnie rzepak siany bardzo wczesnie i wygląda imponująco. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

u mnie rzepak nie ciekawie wygląda, w sumie to się kolorowy zaczyna robić, dolne starsze liście żółkną boczne zielone, a najmłodsze robią się fioletowe :wacko:. Wygląda na to, że nie ma jak pobrać składników lub nawóz się nie rozpuścił bo jest strasznie sucho. Ten fiolet na najmłodszych liściach i stożku to czasem nie efekt stosowania regulatora wzrostu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak liczy rzepak jest i maly i nierownomierny to warto go skracac czy mozna nic nie robic i przezimuej odmiany meiszancowe

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

pryśnij zwykłym tebu 0,7l/ha koszt nie duży, a zawsze coś pomoże. osobiście na jednym kawałku mam podobny rzepak na 2/3 areału ma 3-7 liści, a reszta powschodziła po 20 września ma 1 liśćza tydzień opryskam to tebukonazolem jeśli pogoda pozwoli.

Edytowano przez Zenonim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

aha czyli ze odgrzyba prysnac ale niewiem czy tata bedzie chcial ladowac w ten rzepak bo jest tragedia a jak na wiosne trzeba bedzie pszesiac to bedzie nieciekawei jak by teraz tyle wlozyl a jak sie nie opryska to co mu zaszkodzi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

@warchest
jak rzepak nie jest wybujały to nie ma sensu go skracać Toprexem czy Caryxem, bo po pierwsze koszt duży, po drugie jak ma dopiero 1-3 liście to na pewno stożek nie poleci w górę i dobrze przezimuje - mniejszy rzepak lepiej zimuje niż duży. I nie ma się co łamać że jest tragedia i nie równy, bo rzepak to chyba jedna z nielicznych roślin która potrafi się tak dobrze regenerować i się wyrówna.Jeśli obsada jest ok, nawet 15 sztuk na m2 to nie ma źle bo w końcu to mieszaniec. nawet jeśli dopiero teraz wyszedł i ma 1-2 liście to można z tego zbudować super plon, tym bardziej, że w ostatnich latach mamy bardzo sprzyjające warunki - ciepła i długa jesień. Nawet do książkowych terminów zasiewów i faz rozwojowych w danym okresie trzeba przechodzić sceptycznie bo to już jest stara szkoła dawno i nieprawda.  

Moja propozycja oszczędnościowa a skuteczna, która pomoże mu wybrnąć z tego: Tebukonazol 0,45l/ha + mocznik 10-15kg/ha + siarczan magnezu 15kg/ha + bor i leć tak w fazie 5-8 liści z tym i nie przejmuj się że niektóre rośliny mają więcej czy mniej liści. Potem ewentualnie możesz polecieć mikroelementami ale najlepiej bez azotu lub ze znikomą ilością.

Edytowano przez TheBociek1996

Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja dzisiaj przesiałem tak ok. 0.2ha rzepaku jeszcze raz bo nie było go wcale. Ciekawy jestem co z niego będzie i czy wgl będzie  :D.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

Przesadziłeś kolego w pażdzierniku ,będzie ciekawe doświadczenie ,pisz póżniej co z nim

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

No akurat musiałem spróbować bo to środek pola i nie bardzo jest jak wsiewać tam inną roślinę a tak albo będzie albo będzie pusty plac w ty miejscu. Z niewiadomych przyczyn nie zeszedł po prostu w tym miejscu bo na całej działce rzepak jest dość ładny tylko ten plac pusty więc jak to mówią "kto nie ryzykuje ten nie pije szampana"  :)


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
STANK    15

witam

u mnie w okolicy rzepaki też w tym roku słabawe , kto się nie ociągał i zasiał przed 25 sierpnia to trafił bo wtedy kapnęło trochę  i jest super na tych polach , sam można powiedzieć że zrąbałem bo siałem tak od niechcenia nie wierząc że  powschodzi w taką susze , ale wsiałem 1 września , i jeśli chodzi o wschody to nie wygląda to tak najgorzej jak się patrzy na pole jest taki plac gdzie jest słabawy , coś jeszcze wzeszło po ostatnich deszczach ,tyle że nie posiałem nawozu nic i blado to wygląda , i nie wiem czy posiać coś teraz  czy na wiosnę dać nawóz z PK , mikroelementami i od robaka już prysnąłem , a może saletrzaku posypać mu trochę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
olkosio    124

Witam Panowie co to moze sie dziac z rzepakiem?

 

Atak ze strony chorób grzybowych, chyba sucha zgnilizna. Pryskaj od grzyba albo jeśli nie skracałeś jeszcze to np Toprex( skraca i działa od grzybów)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

parę lat temu przesiewałem rzepak ok 1 października ,nawet ładnie powschodził i przezimował ale to było w tym roku co tak dokuczyły wiatry zimowe i wiosenne bez śniegu i nic z rzepaku nie zostało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
PanPawel    306

Atak ze strony chorób grzybowych, chyba sucha zgnilizna. Pryskaj od grzyba albo jeśli nie skracałeś jeszcze to np Toprex( skraca i działa od grzybów)

Dzisiaj pojechalem Tebu, siarczan magnezu, bormax, mocznik i cos dolistnie jeszcze mam nadzieje ze ruszy ten rzepak jakos :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

@warchest

jak rzepak nie jest wybujały to nie ma sensu go skracać Toprexem czy Caryxem, bo po pierwsze koszt duży, po drugie jak ma dopiero 1-3 liście to na pewno stożek nie poleci w górę i dobrze przezimuje - mniejszy rzepak lepiej zimuje niż duży. I nie ma się co łamać że jest tragedia i nie równy, bo rzepak to chyba jedna z nielicznych roślin która potrafi się tak dobrze regenerować i się wyrówna.Jeśli obsada jest ok, nawet 15 sztuk na m2 to nie ma źle bo w końcu to mieszaniec. nawet jeśli dopiero teraz wyszedł i ma 1-2 liście to można z tego zbudować super plon, tym bardziej, że w ostatnich latach mamy bardzo sprzyjające warunki - ciepła i długa jesień. Nawet do książkowych terminów zasiewów i faz rozwojowych w danym okresie trzeba przechodzić sceptycznie bo to już jest stara szkoła dawno i nieprawda.

 

Moja propozycja oszczędnościowa a skuteczna, która pomoże mu wybrnąć z tego: Tebukonazol 0,45l/ha + mocznik 10-15kg/ha + siarczan magnezu 15kg/ha + bor i leć tak w fazie 5-8 liści z tym i nie przejmuj się że niektóre rośliny mają więcej czy mniej liści. Potem ewentualnie możesz polecieć mikroelementami ale najlepiej bez azotu lub ze znikomą ilością.

5-8 liście powinien być już skrócony, a twoja dawka stanowczo za mała no chyba ze większość to 5 liści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3522

tebukonazol tani więc nie warto zaniżac daeki ,ja bym dał 0,75 l

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj