tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

luki85    0

Najbardziej to atakuje mlode listki. Jest tyle dziur w lisciach ze masakra. Litr dursbanu i setka cyperkilu wystarczy na hektar?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a jak ktos ma liichy rzepak ale mieszanca przykladowo hybrirock kws czy dk exstorm  to trzeba go skracac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alvaroalvaro78    141

Zwykłym antywylegaczem 675 zmieszanym z CCC 720 bo miałem resztkę dawka 0,5l/ha + grzyb Erasmus 0.8l + Agravita Bor w płynie 1l + siarczan magnezu 8kg + Pyrifos 0.6l

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Zastanawiam sie czy nie pojechac solo na samosiewy i póznij skracanie z odzywkami bo rzepaczek lichy a samosiewów sporo szczegółnie w bezorkowym. zawsze jechałem koktajlem na 5 lisc wszytko razem ale jak narazie to ma 2-3 liscie. 

 

Do samosiewów jest sens dorzucic jakas odzywke i mocznik czy za małą powierzchnia liści i nie ma to wiekszego sensu?


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Zastanawiam sie czy nie pojechac solo na samosiewy i póznij skracanie z odzywkami bo rzepaczek lichy a samosiewów sporo szczegółnie w bezorkowym. zawsze jechałem koktajlem na 5 lisc wszytko razem ale jak narazie to ma 2-3 liscie. 

 

Do samosiewów jest sens dorzucic jakas odzywke i mocznik czy za małą powierzchnia liści i nie ma to wiekszego sensu?

w tym roku chyba obędzie się bez skracania.Dokarmiać przy tak małym rzepaku też nie ma sensu.Na razie trzeba czekać.Może jeszcze pogoda pozwoli i rzepak złapie te 4-5 liście aby był sens dokarmiać go i ewentualnie skracać.Samosiewy już można zwalczać ale bez dodatków odżywek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Odżywek do oprysku na samosiewy się nie daje tak samo jak przy  oprysku herbicydem, ja się trzymam zasady jak coś niszczysz to tego nie ratuj :) A skracanie rzepaku w tym roku to obowiązek żeby wytworzył jako taką rozetę tylko tak jak kolega pisze najlepiej żeby miał już te 4 liście, a jak plantacja nie wyrównana to dzielić regulator na dwie dawki i koniecznie odżywki do nich.

Ja na razie jestem w kropce tak sucho że samosiewy na glinie nie chcą wschodzić nie mówiąc już o rzepaku który ponad miesiąc w ziemi leży i nie kiełkuje. Najlepszy rzepak ma może 5 liści chciałbym go prysnąć na samosiewy ale jeszcze nie wszystkie powschodziły, a w dodatku wszystko pryskane Colzorem więc o przesiewaniu zbożem można zapomnieć w tym roku :(  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

czyli konieczne ejst skracanie jak u nas nei ma co skracac bardzo bo jest lichy a co sie stanie jak sie go nie skroci ja rozumeim jak ktos ma tegi gesty rzepak to skraca a jak liczy maly niewyrosniety niewszystkei maja 4 liscie to niewarto skracac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Dzis poleciałem leopardem solo rzepak 2-3 liscie marny ogólnie. czekam tak jak kolegapisze go tych 5 lisci i wtedy samym tebu pojade + bor+ mocznik+ siarczan+mikro


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

daje ktoś sam tebukonazol na rzepak jesienią? W jakich dawkach i fazie dajecie? Ja w tym roku ze skracania jesiennego rezygnuję.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

U mnie wszystko pięknie wszystkie pola się zazieleniają tylko ze jest taki kawałek na którym nic nie poschodziło tylko pszenica ze żniw jeszcze.Opryskałem od chwastów i pchełki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie co może być przyczyną jakby jasno brązowych plamek na liściach rzepaku? Ogólnie rzepak słabo rośnie. Są miejsca nie koniecznie dobrej ziemi że rzepak ładnie idzie a są że siedzi w ziemi i ma takie plamki. Na słome nie dawałem azotu jedyne co poszło to 300 kg polifoski 6. Wczoraj dałem 100 kg saletry. Zdjęcie rzepaku z plamkami jest w galerii może ktoś coś doradzi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam panowie mam małe pytanie zostało mi siarczan magnezu moża go stosować teraz na rzepak jak tak to w jakich dawkach na hektar mam tego25kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Czym skutecznie zwalczyć robaka w rzepaku wydaje mi się że jest to pchełka jest jej masa u mnie już mi kończą rzepak dziurawić.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
renovoltage    480

U was też pojawiły się larwy śmietki w korzeniach rzepaku który ma już 7-8 liści ? Jaki jest próg szkodliwości i czym to potraktować jak przymrozki na horyzoncie ? 

 

Druga sprawa rzepak 3-4 liscie  planuje metazanex 1,5 l + navigator 0,25 l ale za dwa dni możliwe że nad rankiem szron po dołkach się pojawi a na domiar ochłodzenie pod koniec tygodnia przyszłego z możliwym mrozem -1 przez pół nocy. Pryskać jak dwa dni mają być ciepłe i noce czy przeczekać ?

Edytowano przez renovoltage

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj