tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

agrolublin    29

Rzepak już po zabiegach tylko teraz trzeba czekać co przyniesie jesień.Pszenica już czeka w następnym tygodniu coś będę planował uprawiać a teraz ziemniaczki i buraki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Mieszał ktoś z was Metazanex +nawigator z garmicydem np. leopardem na samosiewy? Nasilenie samosiewów niewielkie zabieg od ziela planuje w fazie 3-4 liści i planowałem od razu samosiewy załatwić można polaczyc te zabiegi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

możesz połączyć - będę stosował taką mieszaninę (zamiast leoparda - labrador)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Do graminicyda najlepiej co dodać na robaka zabezpieczająco? Narazie nic nie widać, w tamtym roku miałem podobnie lecz później zaczął wypadać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    248

możesz połączyć - będę stosował taką mieszaninę (zamiast leoparda - labradora)

 

pytałem też o to wcześniej, masz tą informację potwierdzoną w praktyce? Zamierzam opryskać Rapsanem 1,5l + 0,3 Navigatora + teraz włąsnie pytanie ile Supero/ Labradora?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Chcę dziś jechać metazanex 1,5 litra do tego Targa 05EC 0,4 litra oraz Cyren na szkodniki 0,6 l/h

rzepak ma miejscami jedną parę liści a miejscami nawet dwie pary liści są i puste miejsca ale dużo samosiewów co Wy  tym sądzicie ?

po tygodniu chciałbym dać jeszcze navigator 0,3 litra, który jest już niedostępny u dystrybutorów i znowu dodatkowo na śmietkę jakiś chloropiryfos.

 


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

Właśnie aro ile dajesz labrador-a na ha bo ja w ubiegłym roku nie byłem zadowolony, poprawka była i dalej nie wzięło wszystkiego stąd moje pytanie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

labradora 1l/ha

metazanex 1,5l/ha + 0,15l/ha navigatora

o możliwości połączenia mówił mi doradca, że niema przeciwwskazań - ale jeszcze nie wiem co zrobię - jutro będę na polu jeżeli jest pchełka to jadę z dursbanem + labrador, jak nie ma to czekam z zabiegiem na jednoliścienne

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Dziś pojechałem na rzepak 3 tygodnie temu siany 

Labrador 1.25 l/ha

Pyrifos 1l /ha

Bor 1kg 

Basfoliar 2l

miedz 

cynk

molibdenit 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

labradora 1l/ha

metazanex 1,5l/ha + 0,15l/ha navigatora

o możliwości połączenia mówił mi doradca, że niema przeciwwskazań - ale jeszcze nie wiem co zrobię - jutro będę na polu jeżeli jest pchełka to jadę z dursbanem + labrador, jak nie ma to czekam z zabiegiem na jednoliścienne

trochę mało  navigatora chyba żę nie masz problemu z przytulią i fiołkiem


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

naoewno 0,6l Supero wystarczy? ktoś potwierdzi informacje? w fazie liścieni można zaryzykować oprysk? bo pszenica mi buja zaraz się krzewić zacznie bo zgłebszych partii gleby wschodzi a rzepak biedny.

 

 

dawka supero na samosiewy w rzepaku to 1,5 l/ha czytajcie etykiety innych śor z rejestracją dla rzepaku z tą samą substancją aktywną . ile dasz to twoja sprawa ja osobiscie uważam że to marnowanie ropy co roku daje 1,5l i zawsze cos przepusci rzepak w fazie 4 lisci ale w tym roku prysne na liscienie bo sucho i konkurencja zbyt duża ale dam 1l/ha bo potem idzie metazanex i navigator a tam samosiewy są w średnio wrażliwych lub wrażliwych wiec jesli supero pusci albo tylko przytruje to drugi oprysk dopełni dzieła.

Ja pryskam Dursbanem bo perytoid może nie dać rady, a   dursban jest gazującym i tydzień trzyma i jeszcze dawka 0,8 a  nie 0,6 zalecana, dlatego żeby wszedł w małą roślinę i był w środku. Tak teraz zalecają  u nas.

 

dursban kolego dziala na trzy sposoby kontaktowo=gazuje (pyretroidy), systemicznie wnika w rosline i żołądkowo jesli owad skubnie to zdechnie no i trzyma około 7 dni wiec zabezpiecza lepiej plantacje niz pyretroidy te wytruwają tylko to co jest aktualnie na polu

wymarznie

a za nim wymarznie to lepszy lubin niż chwasty bo korzen idzie głebko w ziemie i wyciaga stamtąd pierwiastki w góre dla rzepaku i zostawi kanaliki dla korzeni rzepaku przez co rzepak lepiej sie ukorzeni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

Mam następny problem, rzepak w niektórych miejscach ma po 6 liści a w niektórych dopiero co wyszedł i teraz tak, kiedy skracać (toprex lub caryx) i co jeszcze dać na samosiewy i kiedy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

 Jaki oprysk i dawke zastosować  na chwasty w  rzepaku wschodzi nierówno niektóry ma 4 liście a reszta 2 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

Jak tego z 6 liśćmi jest więcej to pryskaj ja tak zrobiłem

jaki oprysk polecasz i jaka dawka

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Siałem dopiero 5 września wcześniej za sucho było poszedł deszcz i dość ładnie i szybko powschodził rzepak, w czwartek 17.09 w południe idę na pole a tam już kica sobie coś po listkach i dziurki tu i tam więc po oprysk i tego samego dnia zwalczałem ! W tym roku u mnie w okolicy sporo pchełki !!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

tam gdzie siałem 25 sierpnia to rzepak ma już 2-3 liście i niewielkie oznaki żerowania, raczej w tej fazie wielkiej krzywdy już pchełka nie wyrządzi najwyżej z tebukonazolem dam jakiś pyretroid na wszelki wypadek ale jeden kawałek przesiewałem 5 września i dopiero zaczął niedawno wschodzić to siewki są juz poszatkowane i to prawie wszystkie... Znalazłem u siebie Bi 58 i nim poleciałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
cichyh32    164

U mnie występują sporadycznie jakieś dziurki e liściach ale nie ma tragedii, ile maks można opóźnić zabieg skracania?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

a czemu chcesz go opóźniać? Najlepiej w 4 liściu, później efektywność nieco słabnie lub trzeba zwiększać dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek0808    6

Czy wystarczy 0,7-0,8l  tebukonazolu do zahamowania wzrostu rzepaku,odmiana Rohan idzie jak burza,nie widac ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Jedna setka środka opartego na tebukonazolu na kazdy lisc. 

Mocniej 0.5 caryx/caramba + 0.5 tebuukonazol. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj