tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

wygrzeb parę nasion i zobacz czy puściły kiełek. Jeżeli tak i kiełek usechł to nic z niego nie będzie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

A jak nie umiesz stwierdzić czy kiełek usechł czy nie to weż zrób coś podobnego do testu na przezimowanie, nazbieraj pare takich pękniętych nasiona daj na wate, troche wilgoci, ciepła i zobaczysz czy coś się dzieje  ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

W sobotę sprawdze kiełki.dodam jeszcze ze rzepak był siany po rzepaczyskui było do

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Rzepak jak na razie ładnie sie zazielenia.Prawie codzinnie pada i jest to bardzo na rękę rzepakowi.Wschody były bardzo równe siany płyciutko.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

deszczyk pada rzepaczek schodzi po deszczu jade owadobojczym i zastanawiam sie czy moge polaczyc owadobojczy z mocznikiem dolistnie? np 5 % roztworem

Edytowano przez Sunf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Nikita_Bennet    314

a u nas bezdeszczowo i czasem wieje. Dobrze że dziś da się siać nawozy.


pzdrwm Nikita_Bennet
"Whether we are based on carbon or on silicon makes no fundamental
difference. We should all be treated with appropriate respect."
                                                              Sir A C. Clarke

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Aroo22    314

Sprawdziłem nasiona rzepaku te które znalazłem niebyły wogole pęknięte , możliwe ze zagłęboko posiane-agregat talerzowy,warstwa około 1.5 cm jest wilgotna a dalej sucha  warstwa ,przesiewać czy czekać na lepszy deszcz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mario504    0

witam dzisiaj zauważyłem ze wmoim rzepaku jest durzo samosiewek łubinu  moje pytanie jest takie czy coś z tym robić czy  wymarznie zimą ale brzydko to wygląda czy można teraz czymś opryskać aby jego spaliło czy zostawić na zimą i s

obie mróz z tym poradzi?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
EKO-ENERGIA    9

u mnie rzepak jeszcze wschodzi, siany 26/27 sierpnia

Na szczęście od siewu trochę popadało kilka razy po 5 lub 10 litrów, więc jest mokro nowe roślinki wychodzą, jedne sa malutkie inne przechodzą w pierwszy liść właściwy.

Poradźcie mam sporo samosiewów zbóż, kiedy pryskać??? Było zbyt sucho na doglebówkę.

 

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jeśli masz dużo samosiewów zbóż to pryskaj przy drugim liściu rzepaku,a dwuliścienne 3-4 liść metazanex z navigatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u nas bardzo keipsko wschodzi rzepak siany 28 sierpnia do konca wrzesnia mozemy czekac a pozniej niewiem cholerny rzepak moze zbyt gleboko zasiany albo no niewiem u niektorych po sasiedzku wschodzi lepiej

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Siałem 22 i 24 sierpnia  i  z 34 ha to tylko 2 ha dość ładnie powschodziło, tak z 70% dopiero po deszczach teraz powschodził.

Strip Stiil z 50 % powschodziło wysiane 1 kg/ha nasion 37 sztuk.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

u mnie to samo, hmm mamy 13 września rzepak nadal wschodzi, ciekawa jak długa jesień będzie, ile dni wegetacji mu zostało to będzie decydujący czynnik tej jesieni, ale pocieszę Was u nas jeszcze siali koło 10.09 także rzepak który teraz wschodzi jest w bardzo dużo lepszej sytuacji niż ten dopiero zasiany bo on będzie wschodził nie 5 dni jak to w optymalnych warunkach bywa lecz ok. 10. więc łatwo sobie wyobrazić opóźnienie w wegetacji. Jednym słowem kiepsko widzę tegoroczne zasiewy.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U nas jeszcze niektórzy sieją bo czekali na deszcz, a go praktycznie nie ma. U mnie siany 27 i 28. 08. i nadal wschodzi. miałem podobną sytuację 2 lata temu jeden miał 3 pary liści, a większość wschodziła i oddał bardzo dobry plon., więc w tym roku na spokojnie podchodzę do tego. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

zenonim a jak u mnie w rzepaku bardzo duzo samosiewow nawschodzilo to pryskac od samosiewow ? a jeszcze nie powschodzil ladnie rzepak i sie zastanawiamy czy nie trzeba bedzie na jesieni pozniejszej pszenica przesiac to wtedy od samosiewow by przeszkadzal oprysk ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

a ile powschodziło rzepaku? Jaka jest w tej chwili obsada? Jeżeli jest dużo samosiewów to warto by opryskać bo to też konkurencja o wodę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to jest tak miejscami ze powschodzilo powiedzmy kilka rzedwo kolo siebie i dalej placyk ze nie ma albo maly rzepak sie wyzynac zaczyna dopiero.jaki oprysk by byl od samosiewow i jaki koszt mneijwiecej

Edytowano przez warchest

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Dałem na kawałku gdzie było bardzo wiele samosiewów żyta dawkę 0,6 eleganta (tzw. przeliczyłem na 5 litrów ręcznym opryskiwaczem). Wykonałem ten zabieg 6 dni temu, rzepak jeszcze wschodził miejscami. Nic się nie dzieje z nim natomiast zboże już widać żołknie. Za rok będę dawał w dwóch dawkach na samosiewy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kasta    7

Witam , mam pytanie. Chcę popryskać rzepak na samosiewy środkiem Fusilade Forte 150 EC. Ile rzepak musi mieć lisci do tego zabiegu? Na ulotce nic o tym nie pisze :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Możesz stosować gdy rzepak wykształci co najmniej 2 liście właściwe.Na etykiecie jest napisane kiedy można stosować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

to jest tak miejscami ze powschodzilo powiedzmy kilka rzedwo kolo siebie i dalej placyk ze nie ma albo maly rzepak sie wyzynac zaczyna dopiero.jaki oprysk by byl od samosiewow i jaki koszt mneijwiecej

opcji jest wiele, np. fusilade, supero

koszt ok. 50 zł/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

W czwartek stuknie 3 tyg jak rzepak wysiany od tamtego czasu trzy razy po mżyło, zero deszczu, chociaż dwie godziny solidnego opadu rozwiązałoby sprawę, nawet 20 roślin mieszańca na m2 to już można by było zostawić plantacje, radar pokazuję coś na wtorek ale czy nie ominie tj pow. Jasielski bo jeśli do 20.09 nic nie popada to trzeba będzie się nastawić na kasację plantacji w moim przypadku 12ha :unsure:


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

u nas tez jest 12 ha i w tym roku to jest bardzo duzo jak na nasze gospodarstwo w tamtym bylo 6

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

tak się właśnie zastanawiam czy można stosować graminicydy np. Supero w fazie liścieni rzepaku? Chyba nie powinno mu zaszkodzić? Supero 05ec 1l/ha przeciw samosiewom zbóż jednorazowo wystarczy? O samosiewach nie ma wzmianki na ulotce tylko o wyczyńcu i miotle i perzu.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj