tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

dirk41    63

mi się wydawało że ten chwast to tasznik pospolity. U mnie w rzepaku też zawsze jest i navigator go nie bierze pomimo że jest średnio wrażliwy na navigator. U mnie znajomy proponował mi zastosowanie navigatora 0,2l + salsa 20g

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

o wlasnie a teraz jakie srodki na rzepak gdyby powschodzil kolega pryskal przed wschodami butisanem navigatorem i cyperkilem i jeszcze od samosiewow ma pryskac a mozna by bylo tak zrobic zeby od chwastow i samosiewow za jednym razem jaki koszt by byl mniej wiecej i zeby powschodowow bylo to ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

o wlasnie a teraz jakie srodki na rzepak gdyby powschodzil kolega pryskal przed wschodami butisanem navigatorem i cyperkilem i jeszcze od samosiewow ma pryskac a mozna by bylo tak zrobic zeby od chwastow i samosiewow za jednym razem jaki koszt by byl mniej wiecej i zeby powschodowow bylo to ?

może być np butisan plus navigator plus targa  i masz wszystko za jednym razem koszt różny zależy od dystrybutora

 

 

W zeszłym roku pryskałem najpierw navigator 360sl 0,3l/ha a za tydzień leopard extra 05ec 1,0l/ha  rzepak wtedy miał już ze 6 liści , wzieło wszystko pięknie , nie było problemu z samosiewami ani np. przytulią , ale kompletnie nie ruszyło "mokrzecu" , tyle ,że ten chwast rośnie tylko przy ziemi więc dużego problemu nie stanowił .

 

  Pytanie czy jakiś środek ( nawet przed wschodowo) poradziłby sobie z tym chwastem ?

przedwsodowo  dobrze sobie radzi chlomazon z metazachlorem  powschodowo najlepiej chyba propyzamid(kerb i zamienniki ) navigator potrafi przepuścić 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy według Was Metazanex 1-1,2 l/ha +  Navigator 0,35l/ha poradzi sobie również z samosiewami zbóż? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nie nie poradzi sobie dodaj do tego graminicydu np targi 10 ec 0.4 litra i zmień proporcje daj 1.5-1.6 metazanexu i 0.3 navigatora dorzuć do tego 0.4 targi i będzie ok

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

nie nie poradzi sobie dodaj do tego graminicydu np targi 10 ec 0.4 litra i zmień proporcje daj 1.5-1.6 metazanexu i 0.3 navigatora dorzuć do tego 0.4 targi i będzie ok

Dzięki za pomoc, a czy zejście z dawką Navigatora do ok 0,2-0,25 na hektar może się źle skończyć ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

nie nie poradzi sobie dodaj do tego graminicydu np targi 10 ec 0.4 litra i zmień proporcje daj 1.5-1.6 metazanexu i 0.3 navigatora dorzuć do tego 0.4 targi i będzie ok

thug a metazenex 2l powschodowo zniszczy samosiewy czy tez dodac 0,4 targi albo eleganta? na tym polu praktycznie nie ma przytuli problem to rumian,,komosa,chwastnica czy ten herbicyd bedzie dobrym rozwiazaniem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Sunf    32

doglebowo command z parsanem dawalem ale duzo samosiewow zboz czym moglbym poprawic i kiedy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

doglebowo command z parsanem dawalem ale duzo samosiewow zboz czym moglbym poprawic i kiedy

możesz poprawić a nawet musisz gdyż samosiewy to duża konkurencja dla rzepaku jakikolwiek graminicyd daj agil ,targa,fusilade ,targa super , elegant ,pantera itd w odpowiedniej dawce oczywiście

 

stosował ktoś środek nero ?

nero to typowy środek doglebowy jest ok do stosowania do około trzech dni po siewie jak po każdym chlomazonie przebarwienia i lekkie przytrzymanie rzepaku

 

thug a metazenex 2l powschodowo zniszczy samosiewy czy tez dodac 0,4 targi albo eleganta? na tym polu praktycznie nie ma przytuli problem to rumian,,komosa,chwastnica czy ten herbicyd bedzie dobrym rozwiazaniem?

 

 

jeżeli nie masz wymienionych chwastów tj przytulia to na komosę i rumiany będzie ok 2 litry i popraw później targą 0,4 plus olej albo elegant 0.8 plus jakiś olej piszesz o chwastnicy a to jest chwast jednoliścienny a z tym już metazanex sobie nie poradzi

Dzięki za pomoc, a czy zejście z dawką Navigatora do ok 0,2-0,25 na hektar może się źle skończyć ?

możesz zejść do 0.25 navigatora nie mniej bo tak jak pisał sławek będziesz miał problem z przytulią 

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3438

U mnie 1 l metazanexu i 0,3 l nawigatora działało w zeszłym roku rewelacyjnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
John175    47

Chciałem podpatrzeć jakie nawozy przedsiewnie stosujecie pod rzepak, ale widze, że temat odbiegł w stronę środków.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Maniek101    144

jakie dawki dajecie moczniku dolistnie, stężenie 9-10% jest dobre w jesieni? co dokładacie do tego warto siarczan magnezu+ jakaś odżywka z borem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Do rzucam się do pytania wyżej odnośnie stężenia mocznika. Chciałem jeszcze zapytać jak to jest z łączeniem garmicydu z opryskiem od ziela bo podobno nie można a tu patrze że niektórzy pryskaja. Jakie macie z tym doświadczenie? Jechać oddzielnie navigator plus metanazex a potem garmicyd czy mozna razem to połączyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wcześniej jak jeszcze wiosną pryskałem chwasty to szła galera, leopard, mocznik, siarczan i tebu. Nic złego nie zaobserwowałem, ale przeszedłem na jesienne odchwaszczanie bo ciężko było się wiosną ze wszystkim wyrobić. Czasem nie trzeba było dawać leoparda bo rzepaki szły po jęczmieniu jarym, więc w ostrzejszą zimę go wymroziło.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas co roku idzie 1,8 l bory i 0,25 navigatora


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Jak tych jednoliściennych nie jest kosmicznie dużo(że można troszkę poczekać), to polecam połączenie regulator+graminicyd. Ja w zeszłym roku pryskałem mieszankami toprex+leopard oraz caryx+leopard.Obie mieszanki zadziałały bardzo dobrze.

Edytowano przez koczas

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
FacuConte    0

u mnie dwa tygodnie jak posiane i tylko samosiewy, albo gołe pole.. Nawozy 300kg polifoski. Po sianiu oprysk metazanex + comand.


Co o tym myślicie ? 10 dni susza, dopiero teraz opady.. Kiedy na jednoliścienne ?


Co o tym myślicie ? 10 dni susza, dopiero teraz opady.. Kiedy na jednoliścienne ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolnik1986    36

nie nie poradzi sobie dodaj do tego graminicydu np targi 10 ec 0.4 litra i zmień proporcje daj 1.5-1.6 metazanexu i 0.3 navigatora dorzuć do tego 0.4 targi i będzie ok

 

a czy zamiast targa 10 ec można zastosować targa super 05 ec?? i czy dawki takie same zostają???

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jak stężenie pokazuje targi 05 ec dwa razy więcej czyli 0.8 litra i tak można mieszać 


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Do rzucam się do pytania wyżej odnośnie stężenia mocznika. Chciałem jeszcze zapytać jak to jest z łączeniem garmicydu z opryskiem od ziela bo podobno nie można a tu patrze że niektórzy pryskaja. Jakie macie z tym doświadczenie? Jechać oddzielnie navigator plus metanazex a potem garmicyd czy mozna razem to połączyć?

 

GRAMINICYD zależy ile jest samosiewów jeżeli wygląda to jak by siane siewnikiem to możesz zmieszac leoparda lub supero z navigatorem i metazanexem w jednym oprysku faza od 2 do 4 lisci rapsu ale jak nie jest tego dużo to też nie ma sensu rozdzielac na dwa zabiegi . co do mocznika to nawet steżenie do 15% mozna smiało dac ale najlepiej jak raps ma minimum 8lisci mozna i mniej lisci ale wtedy zielsko dokarmiasz.

 

tak ładnie popadało i pogode nawet na pazdziernik zapowiadają zastanawiam sie czy nie dosiac rzepaku? odmiana kolumb SY

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj