tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

loquito    240

Czy opryskanie rzepaku zaraz po tym jak wyjdzie ponad ziemię Decisem Mega 50 EW w dawce 0,2l/ha będzie dobrym rozwiązaniem w celu ochrony od pchełek? 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szwagierowy    0

Witam, w tym roku po raz pierwszy posiałem rzepak, wiec jestem troche zielony w uprawie tej rosliny. jakie  zastosaowac srodki ochrony roslin ja jesien? chodzi mi o zwalaczanie chwastów.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Czy u kogoś w rzepaku pojawiły się już pchełki i czy już ktoś je zaczął zwalczać bo dziś na agrofoto.pl pojawił się artykuł na temat, że pojawiły na niektórych polach z posianym rzepakiem pchełki. Nie jest ich dużo ale są. Czy jest senes opryskać rzepak insektycydem zaraz na samym początku jak wyjdzie z ziemi. Czy lepiej wstrzymać się z tym zabiegiem do fazy 2-4 liści. ? 

Edytowano przez loquito

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

niestety trzeba pilnować od samego początku szczególnie jak pyretroidem się będzie pryskać bo w sumie tylko one mają rejestrację, ale że tak powiem Dursban czy szczególnie Actara też sobie poradzi.. Poroniony pomysł z tymi zaprawami tak to przynajmniej zaprawione nasiona siedziały w ziemi, a z tego co wiem to pszczoły tam nie ryją, a teraz rolnicy będą pryskać nalistnie czym się tylko da bo wątpię aby komuś się chciało jeździć kilka razy pyretroidem. Pozatym badania nie wykazały żadnego wpływu zapraw z zawartością Tiametoksamu, no ale ekolodzy wiedzą lepiej

  Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
massei8    136

zależy od regionu my w tamtym roku sprubowaliśmy zasiać po kukurydzy ok 20 września plon 3,2 t\ha woj wielkopolskie pow kępiński

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Ksawery    57

ja posialem tydzien temu i guzik lezy dalej ziarno  w ziemi nawet nie spęczniało

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tktomek74    2

Panowie czy Mesurolem lub Dursbanem można zaprawić nasiona rzepaku ? i do tego np. tarcza i primus B.

Edytowano przez tktomek74

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

ja zasiałem 26-27 u mnie już wzeszło na 1/3 areau , reszta w ziemii puściła korzeń ;) , całą noc padało i pada dalej ))

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Wczoraj skonczyłem siac i dzis od rana zaczeło padac. Jak myslicie jechac doglebówka metazanex + command czy za duże ryzyko? Dodam że tam gdzie zaorałęm to istny popiół na 10cm wypływał spod wału na boki i teraz pole strasznie wyglada :(  Rozważam przejechac to wałem kroskila zeby troszke porównac jak podeschnie po deszczu.  Ogólnie ten sezon to jakoś wszytko pod górke z rzepakiem nowy siewnik ciezko ustawic głebokosc w takim pyle i nie iwem czy za głboko nie posiałęm kilku działek do tego z pośpiechu pomyliłem wage porcji z MTN i wysiałem 30 roslin/m2 Artogi F1 w systemie bezorkowym i mozliwe że nawet na 5cm głeboko ( czy z takiej głebokosci rzepak wyjdzie). Normalnie mam dość :( 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

U nas w centralnym lubelskim susza , dlatego jeszcze nie siałem rzepaku , ale padało przed wczoraj , dziś mocniej więc jest szansa na siew rzepaku , nadają w połowie września ciepło więc powinien ba nie będzie gorszy od tych sianych w popiół w sierpniu :)

 

  O ile zwiększyć normę wysiewu w stosunku do siewu optymalnego i czy wogóle zwiększać ? W zeszłym roku miałem Adrianę , wysiałem 2,5kg na ha , przezimowało poniżej 30 roślin na m2 i uzyskałem plon 3800kg/ha (przy koszeniu bez przystawki) , w tym roku planuję wysiać w okolicy 3 kg .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Też jeszcze nie siałem, czekam na troszkę deszcze bo przy orce aż traktor trzeszczy. Myślę zwiększyć normę. W tamtym roku siałem 2,5 dk extorm, a w tym też jakieś 2,5 tej samej odmiany tyle że nasiona drobniejsze.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
XTRO    1537

mi polecono powschodowo:

metazanex 1l+ navigator 0,25-0,3l

dobre rozwiązanie ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja kupiłęm metazanex i rector 1,66+ 0,15 dzis lub jutro pryskam narazie pada :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Ja siałem 28 wczoraj byłem na polu i gdzie nie gdzie wyszedł. 

Jak dziś byłem to jest więcej. Deszcz zlał 2 września. 

Dziś delikatnie siąpił.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

mój siany 24.08 i wczoraj były tylko pojedyncze roślinki, w niedzielę zlewa poszła i delikatna skorupa się zrobiła. jutro zobaczę czy coś się zmieniło po dzisiejszych opadach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas wlało konkretnie dzis ale naszczescie spokojnie bez ulewy tam gdzie był popiól to przemiekło na dośc znaczna głebokosc powyżej 15-20cm wiec  dzis opryskałem metazachlor 1,7l + chlomazon 0,15l. W okolicy widziałem rzepak zaczyna sie pokazywac siany około 20-25.08


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj