tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Aroo22    314

Dzisiaj skończyłem pole szykować i jutro saveo będzie siane. Na szczęście właśnie deszcz pada - powiat biłograjski

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

Jak posieje płytko to przy suszy nic nie wzejdzie ,jak sucho to 3-4 cm, jak mokro albo ma padać to 2-3 cm

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Jak tam panowie z Lubelskiego ruszacie z siewem rzepaku po tym skromnym deszczu?? Czy jednak rezygnujecie z tegorocznego zasiewu??


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

pozazdrościć, u mnie póki co kila kropli dosłownie.. ale nawozy posiałem, coś na dniach będę pewnie mimo wszystko siał, przynajmniej część tego co zaplanowałem... 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tromba222    8

Dziś posiałem DK Exstorm. Jednostka lekka 6,24kg. Trochę popadało rano i zmoczyło tę glebę ale jak agregat przejechał do sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

lepiej było posiać rzepak przed tym deszczem który dzisiaj przeszedł, około 4l czy lepiej po tym deszczu zasiać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

może kurz przybił ten deszcz ale jutro nie będzie po nim śladu, cieszę się że udało mi się dzisiaj zasiac całość

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jak tam panowie z Lubelskiego ruszacie z siewem rzepaku po tym skromnym deszczu?? Czy jednak rezygnujecie z tegorocznego zasiewu??

Czekam dalej z siewem rzepaku.Wczorajsze skromne opady nie dają  szans na optymalne wschody.Ziemia odmiękła na centymetr a dalej pod spodem sucho.

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Kondziu1832    202

Miałem siać ale raczej rezygnuje tak jak każdy w okolicy. Deszczu nie nadają na najbliższe dni. Tutaj coraz bardziej siew ozimin stoi pod znakiem zapytania....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MasseyXXXX    10

Mam nadzieję, że ja do końca tygodnia też posieje i coś popada, bo to co wczoraj padalo to cale nic (Warmia)

Dzisiaj chyba rozsieje wapno, jutro orka, nawoz, brony i sianie :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja chyba jednak za ryzykuję i jutro spróbuję orać i zasiać chociaż 1.5ha. Miało być 5ha rzepaku ale przy tej suszy to nie ma sensu siać ale tak na próbę zasieję te 1.5ha jak wyjdzie z ziemi to dobrze a jak nie to trudno i go przesieję pszenica o ile da się i pszenicę zasiać. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Ja na razie 5.5 ha wczoraj zasiałem 2 ha przed deszczem ( 4mm) a reszta po deszczu. Związku z dobrymi warunkami poszedł zaraz za siewem Colzor doglebowo, jak myślicie dobrze zadziała? Z resztą się narzazie wstrzymię i koło 29 będe siał bo na 31.08-1.09 zapowiadają deszcze  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
waldeko016    1

Ja dziś rozsiałem nawozy i zrobiłem agregatem. Jutro mam nadzieję że zasieję. Dwa tygodnie temu wywiozłem obornik i zaorałem. Zrobiłem wałami. Więc jak dziś robiłem agregatem to tylko troszkę się kurzyło.  Wczoraj spadło około 5 mm deszczu. Okolice Płocka.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Nie marudzcie i siejcie pomimo tego zejest sucho. U mnie tez sucho na orke i uprawe 15 ha poszlo 800l ropy oczywiscie z siewem wczoraj skonczylem ostatni. Kawalek tuz przed deszczem kropilo cala noc. Ziemia przemoczona na okolo 8 cm wiec mozebwystarczy na poczatkowy rozwoj a plus taki ze ziemia nie bedzie juz ruszana a tym samym przesuszana wilgoci wiecej zostanie w ziemi. Dzisaij widzialem jak towarzystwo co czekalo na deszcz ruszylo z siewem i nie wiem czy to dobtandecyzja bo wilgoci bedzie ubywac. Ziarno rzepaku zasiane bedzie lezec w ziemi i czekac na wilgoc do skielkowania. Kazdy dzien zwloki odbije sie na plonie no chyba ze siane beda moeszance bo dla liniowek to juz raczej pozno na siew. Wiec pozdrawiam i zycze wszystkim deszczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

wczoraj u nas spadło ok. 1 litra a nie pada od maja, burze co przechodziły ze cztery dały w sumie z 20l/m2 (mowa o deszczach od maja do dziś) rzepak zasiany w poniedziałek, nie opryskany bo sucho jak diabli, zasiany w popiół na glebie klasy IVb, V i VI, siałem z myślą o deszczu wczorajszym, to przyszło 1l ! Jak tak dalej będzie to nawet zbożem ozimym go nie przesieję, oby jednak powschodził w co wątpię coraz bardziej, siewy ozimin prawdopodobnie się nie odbędą chyba że nasiona w glebie będą czekały na deszcz o ile ktoś da radę naorać. Makabra :(


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

Zaryzykowałem 2ha z planowanych 5. Popiół jak nigdy... Po deszczu tak jak piszecie nie ma sladu już nawet. Ciekawe czy coś z tego będzie :/

Powiat lubelski i kraśnicki

Edytowano przez Roxer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie marudzcie i siejcie pomimo tego zejest sucho. U mnie tez sucho na orke i uprawe 15 ha poszlo 800l ropy oczywiscie z siewem wczoraj skonczylem ostatni. Kawalek tuz przed deszczem kropilo cala noc. Ziemia przemoczona na okolo 8 cm wiec mozebwystarczy na poczatkowy rozwoj a plus taki ze ziemia nie bedzie juz ruszana a tym samym przesuszana wilgoci wiecej zostanie w ziemi. Dzisaij widzialem jak towarzystwo co czekalo na deszcz ruszylo z siewem i nie wiem czy to dobtandecyzja bo wilgoci bedzie ubywac. Ziarno rzepaku zasiane bedzie lezec w ziemi i czekac na wilgoc do skielkowania. Kazdy dzien zwloki odbije sie na plonie no chyba ze siane beda moeszance bo dla liniowek to juz raczej pozno na siew. Wiec pozdrawiam i zycze wszystkim deszczu.

 

To grubo jak 800l poszło na 15ha, mi na 14ha na orkę z wałem poszło 210l i na siew z agregatem dużym ciągnikiem posżło pewnie ze 100l i to wszystko. Orałem przed deszczem niemal w betonie, gleba średnia więc nie wiem jak może pójść aż 800l paliwa na 15ha. Co do siewu to też już zasiałem przed ostatnim deszczykiem i od razu zapryskałem na wilgotną glebę, troszkę grudek było ale nie powinno być źle. U mnie sporo ludzi dopiero orze bo czekało na deszcz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj