tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

agrolublin    29

Powinno wystarczyć choć ja zawsze stosuje połączenie soli potasowej na ściernisko i później poli z mocznikiem tylko zeby nie przesadzić z azotem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Nie wiem ile dajesz polidapu ale jak koło 150-200kg/h to azotu wystarczy chyba że słoma ścięta to mocznik na ściernisko ! Lepiej z azotem nie przesadzać na jesieni bo więcej bendzie strat niż pożytku !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam pytanie lepiej będzie posiac nawóz pod rzepak na ściernie czy pierw za orać i zabronować a potem nawóz bo zauważyłem że też sypia na ściernie jaka jest różnica i nie ukrywam że jest susza więc lepiej może będzie posypać na ściernie 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba24nh    79

my co roku sypalismy polifoske na skibe ale w tym roku poszla pod plug zobaczymy co z tego bedzie...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja kawałek dałem pod pług ale resztę nie bo nie wiadomo czy w ogóle bedzie rzepak siany

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Wojtek987    63

Ja od kąt uprawiam rzepak (teraz 4 rok) daję pod pług. Zobacz jak rzepak ma rozłożone korzenie, może jak jest na początku mały a gleba w średniej zasobności w składniki to widać niedobory ale jak już korzenie zapuści to na pewno nawóz się nie zmarnuje.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Grego w ten piach też zaczynam wątpić , opadów ma być zero na wierzchu ten nawóz nawet się nie rozłoży . Zobaczę kto się napali pierwszy z siewem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Nie ma innej opcji ,jak nawóz pod pług z siewem najlepiej zaraz po orce . Nie czekać aż ziemia się zpopieli. Sąsiad rok temu zasiał rzepak 10 września ,ale plon był słabszy jak w terminie .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roxer    124

W lubelskim to nic a nic nie zejdzie, zero deszczu zero, popiół jak nigdy, nic się nie da w polu zrobic :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Ja to nie wiem czy nie ''podrapać'' pola talerzówką bo ziemia ciężka dość i górki to nawet jak pójdzie burza to spłynie wszystko i dalej to samo !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no ale co da siew zaraz po orce jak sucha ziemia się wyoruje? A nawet jak nasiona złapią wilgoć i skiełkują to zaraz uschną więc tak może być jeszcze gorzej jak szybko nie będzie deszczu, a się na to nie zanosi

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

Każdy chce jak najwcześniej zasiać bo wiadomo im póżniej tym plon gorszy (teoretycznie) ! tylko jak zasiejesz w popiół i pójdzie zlewa to dopiero może być spadek plonu ! a czasu coraz mniej !

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja też czekam na deszcz jestem z Lubelskiego i zawsze się siało pod koniec sierpnia a w tym roku nie dość że sucho to ludzie już po wariowali sieją wcześniej i to w ten popiół. Dzisiaj sąsiad za siał rzepak zero wilgoci nasiona poszły w suchą ziemię ciekawi mnie co będzie z tego rzepaku. 


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Pytanie z innej beczki panowie ile ważą u was opakowania rzepaku w tym roku? U mnie żaden mieszaniec nie przekracza 8,5 kg. Dla przykłady mam jedną jednostke SY Saveo z tamtego roku i waży ok 10,5 kg, a z tego roku 7,66 kg. Z czego wynika taka różnica i jakie może mieć skutki? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

Jak jednostka waży mniej to i MTN jest niższy. Teraz ci dokładnie nie powiem bo sąsiad chciał rzepak to dostał zeszłoroczny ale napewno z tamtego roku MTN była wyższa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

 Witam, pierwszy raz chce zasiać rzepak a wiec,w zeszlym roku badana gleba i ph 6.0 fosfor 7.4 potas 7.5 magnez 6.1 zasiana pszenica ozima, plon 6.5 z hektara, słoma ścięta, chce w tym roku posiać rzepak, na sciernisko dalem mocznik, jaka poli rozsiac i sól i w jakich ilosciach na ha, celuje w 4t/h, jjakies propozycje ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Ja zrandapowałem ściernisko pod rzepak i tak stoi. Narazie czekam na jakieś opady, ale takich nie nadają conajmniej do 5 września... Na około takie chmury przewala, że w inny rok to by zlało w opór, a w tym nic. Nawet nawozów nie sieję bo nie wiem czy będzie rzepak w tym roku. Ba, nawet nasion nie zamówiłem. Czekam.

 

Na stanowisku po rzepaku to co wzeszło po podorywce zwyczajnie uschło... Sądząc po tym, szkoda siać narazie.

Edytowano przez master20002

Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

Ja też czekam na deszcz jestem z Lubelskiego i zawsze się siało pod koniec sierpnia a w tym roku nie dość że sucho to ludzie już po wariowali sieją wcześniej i to w ten popiół. Dzisiaj sąsiad za siał rzepak zero wilgoci nasiona poszły w suchą ziemię ciekawi mnie co będzie z tego rzepaku. 

 

a co ma byc ?  nasionom rzepaku nic sie nie stanie no chyba że robactwo zeżre będą leżec i czekac na wilgoc z rosy i skiełkują .kolega siał w popiół- zwalowane ale już pokiełkowało tylko jeszcze nie wylazł na powierzchnie. ja ruszam dzisiaj.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj