tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

panowie a na srednie i slabsze ziemie wmiare uregulowane wszystkie skladniki sa to bym chcial zasiac rzepak z kws na lepszej ziemi hybrirock i pod korzen chcemy dac 150 kg polidapu NP i 150 kg soli potasowej 60 % to wystarczy w tamtym roku oddal nam rzepak po takim nawozeniu 4100 z slabszej ziemi a teraz odmiane biore lepsza na dobrych ziemiach u kolegi bylo ponad 5 ton czy takei nawozenie jest dobre ?

zwiększyłbym sól do 200-250 kg


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
URSUS16    278

Planuje zasiać rzepak pierwszy raz. Chcialbym sie dowiedziec czy nawożenie na 4a 4b klasie o uregulowanym ph gleby było by ok. Mianowicie 350kg polifoski 6 i 150kg soli potasowej na ścierniskowy potem orka i siew odmiany dk exstrorm. Później nawożenie około 180N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a ja mam takie pytanie... planuje od poniedziałku orać pod rzepak i drugi ciągnik od razu za pługami jeździł by z wałem tzw "u d*py" i wilgoć by nie uciakła za bardzo i może by popadało kiedyś... mogło by tak być ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomas95    3

Ja bym poczekał z orką i zaraz za pługiem siał żeby nasiono miało trochę wilgoci, Nie wiadomo czy coś popada. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

I co z tego że po siewie nasiona będą zaraz miały wilgoć, która może wystarczy tylko na skiełkowanie, jak potem będzie sucho i kiełki rzepaku uschną ;)

Ja narazie się wstrzymuje i mam nadzieje że popada bo nic innego mi nie pozostało :(

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

A co powiecie gdybym pojechał gruberem podorywkowym bez podcinaczy na około 25 cm na raz po sciernisku i w to posiał rzepak?

Druga opcja że siewnikiem nawozowym bym rozrzucił razem z npk około 10 kg rzepaku quartz ze swojego zbioru i po tym przejechać gruberem? Tanio i jak się nie uda to bym na wiosnę przesiał jarym.

Czy może jechać z nawozem, talerzówka, orka, agregat i siew?

Rok temu nie zauważyłem żadnej różnicy pomiędzy orką razówką, orką po podorywce i uprawie po gruberze.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kapec22    37

można pod orkę wysiać wapno granulowane np jurak czy polcalc a za parę dni na orkę npk polfiska 6 ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kamils    6

panowie a na srednie i slabsze ziemie wmiare uregulowane wszystkie skladniki sa to bym chcial zasiac rzepak z kws na lepszej ziemi hybrirock i pod korzen chcemy dac 150 kg polidapu NP i 150 kg soli potasowej 60 % to wystarczy w tamtym roku oddal nam rzepak po takim nawozeniu 4100 z slabszej ziemi a teraz odmiane biore lepsza na dobrych ziemiach u kolegi bylo ponad 5 ton czy takei nawozenie jest dobre ?

 

Nie wiem jakie masz ceny nawozów ale w tym roku sypanie polidapu i soli się nie kalkuluje lepie dać polifoskę albo npk czy coś

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

W tym roku bedzie ciężko z rzepakiem.Za orke nawet nie ma co sie brać bo tylko pługi będą trzeszczeć na cięższej glebie.Miejmy nadzieję że popada bo nic z rzepaku bedzie w tym roku.Nawet jeśli posieje na ściernisko to nic z tego bo talerze sie połamią.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Koledzy ostatnio w w mojej głowie narodził się taki plan odnośnie siewu rzepaku, ale od początku. Ściernisko po pszenżycie opryskałem glisofatem 2 dni temu bo zazieleniło się i miejscami pokazał się perz. Teraz pojawia się takie pytanie, otóż nawozy pójdą pod skibę, czy można razem z polifoską dać ok 4 tony wapna węglanowego? Gdzieś na necie znalazłem tabelę mieszania nawozów i tam pisze, że nie można. W moim odczuciu chodzi raczej o mieszaniny nazwijmy to "zbiorniowe", a nie w dwóch przejazdach. A jeżeli to jest zły pomysł to może po siewie i oprysku doglebowym posiać po wierzchu? Czy całkiem odpuścić ten temat w tym roku? Dodam, że w zeszłym roku gość na wieloletnim ugorze posiał pszenżyto, przed orką nawozy, a po siewie rozrzucił wapno, jakie to już nie wiem. Pszenżyto było jak las.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

ile dać polifoski 6 przedsiewnie pod rzepak jeżeli pod pług pójdzie pomiot kurzy bez ściółki po 5 ton na ha zakładany plon rzepaku 5 ton ?

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Planuje zasiać rzepak pierwszy raz. Chcialbym sie dowiedziec czy nawożenie na 4a 4b klasie o uregulowanym ph gleby było by ok. Mianowicie 350kg polifoski 6 i 150kg soli potasowej na ścierniskowy potem orka i siew odmiany dk exstrorm. Później nawożenie około 180N

Rzepak pobiera na 1t nasion 28kg P2O5 i 45kg K2O.

Przy średniej zasobności w P i K, P jest na niecałe 3t, K na ponad 4t. Trochę mało fosforu. Przyjmując sytuację która jest często spotykana na polskich glebach czyli potas: niski, fosfor: średni - wysoki takie nawożenie jest wystarczające na 4t. Jeżeli gleba jest przepuszczalna to część potasu daj wczesną wiosną.


Zapraszam na www.elvita.com.pl

Jesteśmy na facebooku http://on.fb.me/1C8oi19

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Kto handlował oststnio rzepak z agrolokiem ? JAk wspólpraca wygladał. Bo ja juz mam ich dość pierwszy i oststni raz! NIe dośc ze kontrakt w słabej cenie podpisany to na odbiór nie mogłem sie doprosic ponad 2 tygodnie, nie mogłem kosic zbóż ( brak miejsca) to jak odebrali to teraz kwiatki a to zanieczyszczenia znalezli na jednym aucie a wszystko z jednej pryzmy jednego dnia łądowane oczywiscie obcinka i to nie młą 20zł z tony z 0,6%( według mnie sciema bo nie mogli znalesc auta do odbioru i musieli zapłącic więcej aby tylko ktos zabrał bo juz ich mocno cisnałem, jedno auto troche niedoładowane to obcinka wieksza niz koszt transportu. Zagotowałęm sie po tych informacjach bo umowa ustna z przedstawicielem była inna, a teraz papier sie liczy !!!!!!!! Naprawde niepolecam. Wszytko jest fajnie do póki nie podpisze sie umowy. Z Osadkoskim nigdy nie było problemów zabierali sdzybko i żadnych problemów nie było.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lukipro    1

panowie stanowisko po pszenicy, słoma scięta i planuje rzepak, prysnąć mocznikiem ściernisko? jeśli tak to ile kg? pszenica dala 6.5 /ha, dwa razy skracana.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

wszystko zależy od jesieni jak będą dobre warunki to i we wrześniu jak po siejesz to rzepak nadrobi a jak będą słabe to wiadomo plon w dół i przezimowanie slabsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Polecacie lubofos pod rzepak ? planuje w tym roku 500kg/ha 1010zł/t taniej wychodzi jak polfoska w przeliczeniu na czysty składnik :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kali828    15

jak na sciern wyspałem P i K a teraz okazuje się ze mtz sie gotuje w pługu z tych składników coś zostanie czy jestem szczuplejszy o te 3 tony

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

@Renault9514
Tak spokojnie lubofos ten akurat bardzo dobrze sie sprawdza tylko nie wiem czy 500 to nie za dużo ale oczywiście i tak taniej niż polifoska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Kto handlował oststnio rzepak z agrolokiem ? JAk wspólpraca wygladał. Bo ja juz mam ich dość pierwszy i oststni raz! NIe dośc ze kontrakt w słabej cenie podpisany to na odbiór nie mogłem sie doprosic ponad 2 tygodnie, nie mogłem kosic zbóż ( brak miejsca) to jak odebrali to teraz kwiatki a to zanieczyszczenia znalezli na jednym aucie a wszystko z jednej pryzmy jednego dnia łądowane oczywiscie obcinka i to nie młą 20zł z tony z 0,6%( według mnie sciema bo nie mogli znalesc auta do odbioru i musieli zapłącic więcej aby tylko ktos zabrał bo juz ich mocno cisnałem, jedno auto troche niedoładowane to obcinka wieksza niz koszt transportu. Zagotowałęm sie po tych informacjach bo umowa ustna z przedstawicielem była inna, a teraz papier sie liczy !!!!!!!! Naprawde niepolecam. Wszytko jest fajnie do póki nie podpisze sie umowy. Z Osadkoskim nigdy nie było problemów zabierali sdzybko i żadnych problemów nie było.

Kiedyś sporo sprzedawałem i kupowałem w agroloku. Teraz już coraz mniej a w zasadzie wcale. Jak kolega pisze coraz bardziej cwaniakują i kombinują. Ciężko ustalić termin odbioru, najczęściej dzwonią kilka godzin przed odbiorem. Ceny ostatnoio też u nich nie powalają z nóg a co do potrąceń za jakość to już niemal norma w większości takich firm. Wszystko jest cacy dopóki towar nie wyjedzie z gospodarstwa a potem zaporowe propozycje. Nieliczny plus współópracy z agrolokiem to pewność terminu zapłaty. Przynajmniej jak dotąd. Ale już i ich propozycje na zakup środków czy nawozów dokładnie analizuję i porównuję i na ogół ostatnio znajduję gdzieś lepszą ofertę. Co do sprzedaży to już ponad rok nic im nie sprzedałem. Sąsiedzi sprzedawali im pszenicę paszową i rzepak i też coś tam było na ogół nie tak.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2259

W tym roku bedzie ciężko z rzepakiem.Za orke nawet nie ma co sie brać bo tylko pługi będą trzeszczeć na cięższej glebie.Miejmy nadzieję że popada bo nic z rzepaku bedzie w tym roku.Nawet jeśli posieje na ściernisko to nic z tego bo talerze sie połamią.

 

Talerze z porcelany masz?? Teraz glina lepiej sie sypie niz jak jest wilgotna. 

Na 17ha zerwane 2 śruby.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
agrolublin    29

Zeby sie sypała to trzeba w nią pierwsze wpic albo pług albo agregat.W czwartek chciałem spróbować na ściernisku przejechalem to w miejscu ścieżek wygiął sie ząb w kultywatorze a nie opuściłem bardzo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

mi jeden kawałek zaorał się gładko nawet wilgotna gleba była ale tam pszenica była koszona dobry tydzień wcześniej od innych i od razu gruber poszedł, a wczoraj wjechałem na następny kawałek gdzie było koszone później (gruber też poszedł) to ziemia sucha i się zbryla, a co ciekawe w miejscach gdzie wiosną podmaka czyli w dołkach lub gdzie melioracji nie ma to istny beton się zrobił obrotówka 4 skibowa z packomatem tylko skrobie tam słomę z wierzchu, a wyjedzie się na górkę to idzie normalnie. Deszczu zbytnio nie zapowiadają na następne dni u mnie, a zresztą co by taki jeden czy dwa deszcze dały? Jeśli chodzi o orkę to zapewne nic, musiało by z tydzień padać. Orka przed samym siewem raczej też nic nie da bo i tak sucho więc będę orał i czekał na jakiś deszcz i dopiero potem siew choćby na koniec sierpnia albo i początek września. \

 

Chcę w tym roku dać NPK przed orką choć nikt u nas tak nie robi, czy mogą byc jakieś straty powiedzmy azotu jeśli miałby leżeć po arką jakieś 10-14 dni? Gleby średnie do ciężkie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj