tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
mds212    2131

Czy juz jest termin na dosuszanie czy za pozno? Moz ektos podpowie kiedy to nalezy robic? Bo to moj pierwszy rok z rzepakiem, bedzie koszony prosto z pnia. A i co polecacie na sklejenie łuszczyn?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

zazwyczaj sklejałem preparatem flexi, w tym roku będę pryskał silifixem. możesz sklejanie i desykację zrobić w jednym zabiegu lub dwóch. desykuje się zazwyczaj jak nasiona w łuszczynach są już ciemne, a łuszczyna wygina się w literę V.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mds212    2131

Niektore sa juz  kruche ale duzo nasion jescze wgl jest zielonych

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

to możesz najpierw skleić, a 2 tygodnie przed planowanym zbiorem zdesykować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

czy ja wiem, jak górne łuszczyny dojdą i się pootwierają a dolne zielone to lepiej wcześniej skleić - będą mniejsze straty, zależy jakiej szerokości masz opryskiwacz.

silny wiatr, deszcze i słońce (przemiennie) mogą powodować otwieranie się łuszczyn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    254

oprocz tego że zmniejszy plon to nie zaszkodzi . jak masz ladny równy czysty rzepak to nie desykuj , chyba że sprzedajesz "z pola" +"cena dnia".

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

zaszkodzi.bedzie dużo maku pi za tym jak zdrowy rzepak to sie nie otworzy a desykacja szczególnie ma na celu dosuszenie ścieżek no i samych roślin również i ew .chwastów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
TheBociek1996    598

dokładnie. w tym roku też jadę dosuszać i sklejać w sumie pierwszy raz w naszej karierze w rzepaku, a głównie dlatego że w tamtym roku był problem z zielonym rzepakiem w ścieżkach po oprysku "na płatek" rzepak był bardzo wysoki i go tam wyłożyło i nierówno dochodził. W tym roku jest podobnie.


Wiem, że nic nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

a u mnie po kilku dniach deszczu tydzień temu na przypaleniskach ponownie zakwitł to dopiero niespodzianka ;[

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u nas już większość zrezygnowała z desykacji


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault85-15TX    190

Ja w tym roku też rezygnuję z desykacji. Na razie równo się dojrzewa i susza też go konkretnie desykuje.


Vixa balet :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

Ma niestety ziarniaki zielone , Pod koniec tygodnia go potraktuje pod pokos .Mam gdzieś desykacje , susza i tak go wyrówna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Ja desykowałem 6.07 ale tylko nie wielki areał 2ha dlatego że chwastów dużo(przytuli) dałem 3l glifosu i 0,5l spondamu, myślę że żniwa koło 22.07 pow. Jasło.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3491

Moj do desykacji może w sobetę część ,a cześć za tydzień

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Czy ktoś z kolegów sklejał na pokosie?

 

Kosiarka rotacyjna będziesz kosił? Chyba cos mnie omineło :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

Pokosówką, wesołku.

Preparatem Spodnam można traktować rzepak 24 godziny po skoszeniu na pokosy.

Rzeczywiście coś Cię ominęło...

 

Edytowano przez Slawiusz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Ludzie wzieli się za koszenie i temat nawożenia się urwał. Kolego, nie ''wesołku'' tylko poważnie nie słyszałem o koszeniu rzepaku na pokosy. Ktoś niech napisze w jakim celu kosić najpierw na pokosy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ptaszyna    170

Ludzie wzieli się za koszenie i temat nawożenia się urwał. Kolego, nie ''wesołku'' tylko poważnie nie słyszałem o koszeniu rzepaku na pokosy. Ktoś niech napisze w jakim celu kosić najpierw na pokosy?

Gdy byłem w Twoim wieku (18 lat temu) to nikt nie kosił rzepaku z pnia ani nie desykował, był tylko zbiór dwuetapowy, czyli koszenie i potem po 7-14 dniach  młócenie.

Obecnie w mojej okolicy zakład produkujący nasiona cały czas kosi na pokosy a pewnie chodzi o siłe kiełkowania która po desykacji maleje.

Edytowano przez ptaszyna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj