tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

bialy25    1

Masz kolego rację u mnie terz tacy się trafiają cymbały bo lepiej ich nie można nazwać i w samo południe pryskają. Im powinni odebrać dopłaty od ręki i może wtedy na drugi raz by się zastanowili co robią

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

porysk był wykonywany po godzinie 19.30 , czyli mniej wiecej 1,30 min po oblocie pszczół chyba o ochronie pszczół nie trzeba u mnie w okolicy nikomu powtarzać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

mowie tez o tym bo widziałem w gazecie artykuł i zdjęcia jak pszczoły leżały przy ulu jak by ktoś wysypał cala taczka tych pożyteczny owadów, zatruły się,  przykry widok,pobrali próby do Puław do badania chyba kogos ukaraja

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

w sąsiedniej wiosce koleś załatwił 50 uli opryskiem w biały dzień.

mam pszczoły na podwórku to o 19.00 wszystkie już są w ulach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
iron    1037

przeważnie tak ale w sprzyjających warunkach do 20 latają

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

w sąsiedniej wiosce koleś załatwił 50 uli opryskiem w biały dzień.

mam pszczoły na podwórku to o 19.00 wszystkie już są w ulach

w Wohyniu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mezik0    64

kolego ostatnio pryskałem tzn tydzień temu coś ok 19.40 i przyleciał pszczelarz z gębą że jeszcze pszczoły z roboty wracają i że afery narobi i po przejechaniu dosłownie połowy pola jednej ścieżki musiałem stać i czekać choć przeszyłem po polu i pszczół nie było tzn nie da sie wyłapać na 3ha 20-30 pszczół więc stałem do prawie 21 i   jak wkońcu mi sie udało gościa uspokoić to powiedział że jak jest dobra pogoda i ciepło to do 21 potrafią latać i pamiętajcie jak ktoś będzie chciał narobić afery to narobi bo jadąc wcześniej przez pewne wioski widziałem jak typ o 17 już kończył pryskać a niczym innym nie pryskał chyba że samym grzybem jechał

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Co do godzin oblotu pszczół to wszystko zależy od temperatury i pogody. W ubiegłym roku pamiętam jak w czerwcu o 21.30 uciekałem z opryskiwaczem (plecakowym co prawda) z plantacji malin bo się okazało, że na kwiecie było jeszcze sporo pszczół.

U mnie w okolicy PRION ale i sąsiedzi bardzo pilnują godzin pryskania i nikt w rzepak nie startuje wcześniej jak o 21, chyba że zimno i pochmurno. Kary dochodzą do 5 tys zł i słusznie. Dwa lata temu jednemu gościowi w okolicy udowodnili że pryskał rzepak po południu i wytruł sporą pasiekę. Oprócz 5 tys od PRIONu miał sprawę w sądzie od pszczelarza i płacił ponad 25 tys odszkodowania.

 Ja mimo że sam mam prawie 10 ha rzepaku w pełni to popieram, bo o pszczoły i zapylacze dbać musimy. A i groźne dla pszczół są nie tylko środki "na robaka" ale wszystkie. Nawet grzybobójcze czy zwykłe odżywki, o czym jak widzę wielu nie wie. Generalnie kwitnących roślin pryskać za dnia nie wolno niczym. 


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy25    1

I tu się z tobą zgadzam bo pszczoła zmieni tylko swój zapach i już do ula nie zostanie wpuszczona.A co niektórzy to jadą w kwitnący w południe i twierdzą że odżywką to nic pszczołom nie będzie i tu się mylą

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Czy to normalne, że rzepak kwitnie miesiąc czasu ?? :blink: zaczął ostatniego kwietnia i jeszcze po kwitnie ze 3 dni... odmiana visby


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

U mnie w tamtym roku też kwitnął miesiąc dokładnie od 15.04 do około 19.05

W tym roku od 22.04 i teraz ostatki przekwitają :) Odmiana też Visby

A np. u sąsiada zaczął kwitnąć po 10.05 i może jeszcze mu tydzień pokwitnie 

Nie wiem od czego to zależy ale dla mnie to normalne :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

zalezy od dostatku wody przez co roslina nie redukuje pąków  od dostatku wody i pokarmu u nas u tych co posypali 300 kg saletry przekwitł zostalo kilka kwiatków gdzie lepszy rzepak kwitna pedy boczne jeszcze i jeszcze pokwitna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy to normalne, że rzepak kwitnie miesiąc czasu ?? :blink: zaczął ostatniego kwietnia i jeszcze po kwitnie ze 3 dni... odmiana visby

długie kwitnienie to sygnał na wysoki plon


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a u mnie na odmianie dk exstorm na pedach bocznych malo sie pozawiazywalo luszczyn tzn jeszcze kwitnie ale tylko wyzej na bocznych rozgalezieniach to u gory tylko kwitnie i zqawiazuja sie luszczyny a nizej co mogłyby to nie ma dlaczego t otak sie zrobilo ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas rzepak narazie ładny konczy kwitnąc własnie , tylko brak wody i to duzy


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

U mnie w rzepaku  już woda  stoi już 4 dzień leje i co noc burza... trzeba 2 dni ładnej pogody, żeby wjechać z T2 w pszenicy


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

U nas na polach się już wypala ,zasycha pomimo dobrych gleb ,katastrofa się zapowiada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

U mnie w rzepaku  już woda  stoi już 4 dzień leje i co noc burza... trzeba 2 dni ładnej pogody, żeby wjechać z T2 w pszenicy

 

U mnie przez miesiąc spadło 21 litrów wody, o dobrym plonie można pomarzyć :/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

są jakies miejsca w polsce co nie pada?? jak koledzy piszą, u mnie jak przestanie to trzeba ze 2 dni pogody żeby wjeżdżać czymkolwiek.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

są jakies miejsca w polsce co nie pada?? jak koledzy piszą, u mnie jak przestanie to trzeba ze 2 dni pogody żeby wjeżdżać czymkolwiek.. 

 

kolego kolor czerwony i żółty to susza w naszym kraju tak to można przełożyć można powiedzieć połowa Polski to miejsce gdzie nie pada a i na tym niebieskim kolorze zapewne są miejsca gdzie jest sucho

http://bazapozarow.ibles.pl/zagrozenie/


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

panowie ja Wam współczuję, bo do tej pory i u mnie za wiele nie padało, wiem jak się człowiek czuje... u mnie to może być tak, że teraz z miesiąc nie bedzie padać albo aż do żniw i w zniwa sobie popada bo pogoda w naszym regionie tak lubi zaskakiwać.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj