tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Michalmeer    483

Może ktoś wie jak długo działa proteus ? i czy azoksystrobina znacznie przedłuża okres wegetacji rzepaku ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

proteus w optymalnych warunkach tak szczerze i zauważalnie okiem do 7 dni maks  a ta substancja zaaplikowana po terminie oprysku lub w zaduzej ilosci może znacznie przedłużyc wegetacje rosliny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

ile czasu po opryskaniu na płatka nie może padać deszcz żeby wszystko było w porządku?? oprysk propulse + proteus

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

witam, jeszcze przed zakwitnieciem pryskałem Proteusem i zastanawiam się czym teraz pojechać? polecacie jakies mieszanki?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250
Napisano (edytowany)

Rzepak     2015
Nas            270
Chwast       310
Npk            580    400kg 5-20-30
T1 j            110    ,4 tebu + ,4 caramba + pyretroid + mikro
T2              220   ,6 tebu + ,6 caramba + ,6 chloropyrifos + ,1 cypermetrna + bor + mikro + mocznik + mgs + biostymulator
T2.1 naw     100  mocznik mgs bor mangan + ,12 smierdziel + biostymulator
T3              220   ,25 pictor + ,4 tebu + ,4 prochloraz + ,5 proteus + mikro , mocznik i MgS
Wapno       100
Azot0          130
Azot1          400
Azot2          250
Sol              150
Kizeryt         130

siarczan am   80
======= 3050

 

Podorywka 50

Orka        120
Uprawa      70
Siew         80
Roz opr   150
Kombajn  200
Odbior      50
======  720

Edytowano przez strzechu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Na jaki plon liczysz?? Te uprawki to paliwo z amortyzacja sprzętu czy jak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
strzechu    250

patrząc na dotychczasowy i zapowiadany przebieg pogody i na wygląd plantacji to liczę na 5 ton +

koszty uprawek - paliwo -zwrot akcyzy , amortyzacja + oleje,filtry naprawy ,bez mojej pracy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

U mnie wychodzi gdzieś 3328. Nie chce mi się wypisywać tak dokładnie jak koledze wyżej. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

trzeba liczyć około 3500 zł średnio ,


no może nie wyjdzie 3500 , około 3300 , zalezy jaki zbiór i czy własny kombajn


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

na dzień dzisiejszy 3000 zł/ha + to co jeszcze przede mną czyli koszty desykacji i zbioru


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lebek5    55

na dzień dzisiejszy 3000 zł/ha + to co jeszcze przede mną czyli koszty desykacji i zbioru

 

Kolego masz pełna skrzynke? bo nie mogę Ci wysłać wiadomości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Moje koszty na dzisiaj 3212zł/ha + ewentualnie desykacja zbiór i wywóz, myślę że zamkne się  w 3600zł/ha co przy cenie 1300zł/t granicą opłacalności bez dopłat jest niecałe 3t/ha więc jak nie nakosze wiele więcej niż 4 t/ha to szału nie będzie, ale oby nad kreską wyszło.

 

kto z was przechowuje rzepak i jak na tym wychodzicie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Ja w tym roku trzymałem do kwietnia. Poszedł po 1510 netto z podwórka. W żniwa mogłem go sprzedać po ok 1230 netto więc róznica spora. Mogłem też na niego podpisać kontrakt po ok 1370 netto więc tak czy tak się opłacało. Przy partii 30 T zarobek dodatkowy od 4400 doprawie 9000 brutto więc spora suma jak dla mnie. Kontrakty niby dobre ale często trzeba rzepak przetrzymać nawet do 2-3 miesięcy. Tak jest w umowie. Z drugiej strony trzeba sobie móc finansowo pozwolić na tak długioe trzymanie rzepaku. Ja to wypracowałem przed jakoś czas i tak planuję wydatki że w żniwa nic nie sprzedaję tylko magazynuję. Myślę że silosy dawno na siebie zarobiły. W przyszłym roku myśłę stawiać kolejny bo się ciasno robić zaczyna...


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

A podsuszacie jakoś te rzepaki?


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Kolego masz pełna skrzynke? bo nie mogę Ci wysłać wiadomości.

już oprózniona


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

Też myślałem o silosach, ale dostałem oferte na 2x75t silosy około 36 tys.+ do tego fundament pod nie  to sporo ponad 40 tys. wyjdzie, więc doszedłem do wniosku że lepiej garaż/magazyn płaski postawie i te same pieniądze wyjdzie np. 20x10m i spokojnie ze 300t wejdzie, a po sezonie maszyny/nawozy można schować, no i mniej pierdzielenia w żniwa, tylko kiper i ładowarką do góry. 

 

Tylko problem mam bo nie sprzedałem zboża z poprzednich żniw, a do tych nie zdąże takowego garażu postawić więc chyba rzepak prosto z kombajnu pójdzie na skup :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

Wczoraj widziałem jak wielkoobszarowe gospodarstwo w moim terenie zasilało rzepak azotem... rzepak pełnia kwitnienia, ledwo dach traktora widać nie mówię już o rozsiewaczu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krzycho    0

Czy może u kogoś już pzu wyceniało szkody po przymrozkach w rzepaku ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
JD1188    126

W tej fazie jak już zasilać to tylko RSM, rozsiewaczem ani 2 metry od ścieżki nie rozrzuci  ;) Kogoś fantazja poniosła :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

myślałem że ominie mnie opryska na chowacza ale niestety sie nie dało , tyle tego dziadostwa było że bez mospilanu nie dało by rady


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
toomi30    10

mam nadzieje ze pamiętamy o terminach stosowania środków chemicznych insektycydów aby nie szkodzić PSZCZOŁOM bo widziałem takich cymbałów co w biały dzień wykonywali zabieg a pszczoły sa bardzo pożyteczne i bez nich MY ZGINIEMY   

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj