tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

Czy można stosować toprex w fazie zielonego pąka ( na etykiecie pisze wiosną od wybijania w pęd do fazy zielonego pąka) i czy można zastosować mocznik w oprysku gdy rzepak ma już zielony pąk

co do toprexu można, działanie skracające bedzie znikome ale jako fungicyd zrobi swoje.

Co do mocznika wszystko zależy od stężenia


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3498

Rzepak do pierwszych płatków 12 % roztwór ,niezależnie od fazy to nie pszenica

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slawiusz    1

50 kg na hektar, tylko nie moze byc slonca i odpowiednia proporcja siarczanu, ja zawsze daje 50% czyli max 50:25

 

50 kg mocznika OK, tylko 5% MgS w 300l to 15kg.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

co do toprexu można, działanie skracające bedzie znikome ale jako fungicyd zrobi swoje.

Co do mocznika wszystko zależy od stężenia

 

mocznik planuje dać 20kg /ha a więc stężenie 10% bo stosuje 200l wody na ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Wczoraj byłem oglądać rzepaki, i z tego chłodu młode listki zrobiły się fioletowe i poskręcało je mimo oprysku kristalonem zielonym kilka dni wcześniej.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Westa    9

Czy pryska ktoś odżywka elvita alga

 

Z tego co pamiętam, to na wiosnę zeszłego roku testowaliśmy ją z mężem na rzepaku właśnie. Nie był zbyt optymistycznie nastawiony z początku, ale efekty chyba go zadowolił :)

A teraz jesienią też chyba pryskał, ale żeby zobaczyć jak wpłynie na rozwój korzenia, bo na tym nam głównie zależało. Z tego co wiem, to widać już poprawę, rośliny lepiej pobierają składniki z gleby, co na naszej ziemi nigdy nie było łatwe ;/

Także jesteśmy zadowoleni z wypróbowania czegoś nowego.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

master przedobrzyles z odzywkami bo zimno i sucho u mnie sasiad tez przypalil ,ja narazie czekam bo wichura totalna ma zwarty pak ,krystalon jest mocny

 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Silne wybijanie w pęd i pojawiające się żółte pąki to efekt spóźnionej 2 dawki N ktoś już to opisywał że rzepak chce wydać jakikolwiek plon. 

Z tą saletrą to już bym sobie dał spokój bo rzepak jak zaczyna kwitnąć to praktycznie nie pobiera azotu z gleby.

rzepak do fazy kwitnienia powinien wchłonąc w siebie 70 % azotu.Pozostała cześć na nasiona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
malina3    2

co sądzicie o takiej mieszance Caryx 0,5l/ha + Starpro  0,5l/ha + Nurelle D 0,6l/ha + Amidomag NMgFe/S 4l/ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Nie wiem co sie dzieje z moim z rzepakiem młode listki, pąki fioletowe i niektore łodygi poskręcane przed tym zimnem i z nocnymi przymrozkami jedna noc -5, pryskałem Bor+dursban i na drugi dzień Toprex ale 2 dni po tych opryskach nie było przymrozku,czy to od tego oprysku  taki sie zrobił?prosze o pomoc


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

U mnie też fioletowe mimo że dwa razy odzywki poszły, ale to efekt zimna, trzeba poczekac na ciepło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Nie wiem co sie dzieje z moim z rzepakiem młode listki, pąki fioletowe i niektore łodygi poskręcane przed tym zimnem i z nocnymi przymrozkami jedna noc -5, pryskałem Bor+dursban i na drugi dzień Toprex ale 2 dni po tych opryskach nie było przymrozku,czy to od tego oprysku  taki sie zrobił?prosze o pomoc

 

zablokowany fosfor i bor za zimno na pobieranie czekamy na ciepło


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Po tym zimnie chce dac dolistnie fertina 20+20+20+ tecnoamino B,rzepak w fazie zielonego pąka tylko nie wiem czy nie za pózno na bor z teco bo jeden mi powiedział że za pózno na bor w fazie zielonego paka


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

tak samo u mnie  też się  rośliny zaczęły fioletowe robić ale też  myśle że  to od zimna

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

a co to na rzepaku gdzieniegdzie sie porobily takei jakby plamki takei brązowe na lisciach gdzieniegdzie co to moze byc ?    

wczesniej byl pryskany caryxem ale to hyba tak by nie zrobilo

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

po jakim czasie zacznie działać mocznik w rzepaku który był rozsiany półtora tygodnia temu

wszystko zależy od warunków (wilgotność, temperatura)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

rzepak do fazy kwitnienia powinien wchłonąc w siebie 70 % azotu.Pozostała cześć na nasiona

Twierdzisz że 30 % idzie na nasiona?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

do kiedy mogę dać Amino mikro na rzepak?? Bo nie chce mi się jechać specjalnie, a tak sobie dosypię jak pojadę na słodyszka, tylko czy nie będzie za późno? 

Edytowano przez dawid3p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Twierdzisz że 30 % idzie na nasiona?

rzepak większość azotu wchłania do momentu kwitnienia.Mała jego część idzie na tworzenie nasion.Rzecz wiadoma że jakieś straty azotu są po drodze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Nie zgodzę się z tobą. Według tego co piszesz (załóżmy że mówimy o rzepaku który da 4 tony) pobrał ok 200 kg azotu i z tych 200 tylko 60 kg trafia na nasiona a reszta zostaje w słomie? To w uprawie pszenicy ozimej po rzepaku mieli byśmy fajne oszczędności na azocie. Grzebisz podaje że rzepak dający 4 tony akumuluje 134 kg N w nasionach a tylko 48 pozostaje w słomie. I również grzebisz podaje że pobieranie azotu w zasadzie kończy się do momentu kwitnienia.  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Owszem tak jest jak napisałeś.Rzepak do kwitnienia konsumuje 70 % azotu który kumuluje się w roślinia a  z niej nasiona czerpią pożywienie.Pozostała część azotu jest już w nieznacznym stopniu pobierana przez rzepak podczas kwitnienia.To miałem na uwadze pisząc że rzepak pobiera około 70 % azotu do momentu kwitnienia.Pozostałe 30% jest pobierane w fazie wytwarzania nasion

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj