tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

ile panowie dajecie ogólnie azotu wiosną na rzepak ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Trzeba było pryskać wcześniej, był moment na zastosowanie regulatorów i przy okazji mikro. 

Ja dałem w tym roku 185N 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

W tym roku 190kg N rzepak aż ciemno zielony jest :)

 co roku dawałem 180kgN na 4,5t plonu na moich ziemiach. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Stymulator powinien być w pierwszym zabiegu na start ,tak stosuje czwarty rok,już były w nim robione 4 opryski,jeszcze będą 3 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
radi103    1

Czy jest sens wjeżdżac z dursbanem jak zapowiadają ochłodzenie?Czy poczekać do przyszłego tygodnia na ocieplenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Czy jest sens wjeżdżac z dursbanem jak zapowiadają ochłodzenie?Czy poczekać do przyszłego tygodnia na ocieplenie?

poczekaj


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja dzisiaj kawałek najwcześniejszego rzepaku pojechałem bo juz pąkuje chociaż nie miałem w planie ale jakoś IHAR koło mnie wyjechał to i ja ten kawałek opryskałem ;)  ale z resztą czekam do przyszłego tygodnia. Już nie starałbym się wjeżdżać z Dursbanem bo według mnie nie ma sensu przy takiej temperaturze jak ma być. Zresztą na moje oko to w okolicy pryskali profilaktycznie i może jakies mikro dawali bo chowacza czy słodyszka nie znajdziesz. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

ja tez tak mysle bedzie zimno to nic to nie da ale u mnie sasiedzi wala fungicydy juz teraz zobaczymy co pogoda pokarze robale wejda jak oprysk przeztanie dzialac bez sensu 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mefiu890    15

u mnie nawożenie 212 kg N/ha a oprysk caryx-em w dawce 1.2 l ha plus mikroelementy poszły juz 9 także tydzień temu też sadze iż symulator wzrostu powinien być jak najszybciej jak rzepak ma 10 - 15 cm i nic puzniej w zeszlym roku dawałem jak był na ok buta filcowego tj ok 25 cm i praktycznie nie skrócił nic bo to juz za puźno rzepak przed zniwami się wyłożył caryx Zadziałał tylko jako grzybowka zobaczymy jak będzie w tym roku :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

poczekaj

Moim zdaniem na fosfoorganiki to ostatni gwizdek rzepak za 2 tygodnie pewnie zacznie kwitnąć...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

120 N w gnojowicy i 100 N w Saletrosanie i moczniku rzuconym w II dawce, i w każdy oprysk daję   5kg/ha mocznika i siarczanu magnezu mało ale to ma tylko podrzynać ;)  

 

 

Odnośnie rzepaku to u mnie jest dosłownie już po kolana i ma pąk a wczoraj dopiero toprexem jechałem i pluję się w brodę że tak późno, jak dla mnie odpuścić sobie można regulacje jak masz gęsty ale jak rzadka obsada to trzeba go zmusić do krzewienia żeby nie było straty w plonie ;)


Michalmeer

 

 

Ja też nie pryskałem na chowacza bo nie było, ja z resztą środki zawsze kupuję zaraz przed pryskaniem bo później ci to wszystko zostaje i nie wiesz co z tym zrobić, ale słodyszka jest ok 2 osobniki na pąku głównym 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Jak jest rzadki to bez skracania idzie w boczne pędy o ile ma N w ziemi. Gdy jest gęsty idzie w górę i nie wytwarza tylu pędów bocznych.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

http://e-ogrodnik.com.pl/MAXIMUS-AMINOMICRO-1KG(3,8772,8418).aspx     stosował ktoś to z was? Bo mi to polecił zamiast odżywki, na rzepak jechałem + maxibor, a jak kupujecie? Bo w tym sklepie internetowym jest o 7 zł taniej jak w sklepie którym kupuje a jak zakupię 25 opakowań to już są jakieś groszaki,  w zeszłym roku stosowałem odżywki ale jak mam opór NPK to myślę żeby dać same mikro? Produkt warty polecenia? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
J4reck1    3

Witam
Potrzebuje porady. Mianowicie co dać na druga odzywke ? na jesieni rzepak dostał microstar i wraz z bormaxem w malutkich dawkach i na wiosne ASX Magnez plus i chyba bolero. Myśle aby dać mu jakieś aminokwasy i jeszcze troche boru. Co polecacie ? I kiedy najlepiej dac cos na rozładowanie stresu ? i tez co stosujecie?  

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szymon91    11

witam mam takie pytanie kto z was stosował nawóz saletosan 26 na wiosne na rzepak i pszenice ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas około 215 kg N , z odżywkami na rzepak rzepak plus 3 kg na ha , mocznik raz 8,3 kg na ha , siarczan magnezu około 30 kg na ha i as bor 2,5 l na ha


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364
szymon91 

ja stosowałem na pszenice 310kg, a na rzepak 300 kg/ha pomiana w polu, jak ta siarka była prze zemnie niedoceniona, będę stosował co roku  jako dawkę startową ;) 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lewy410    15

co się dzieje z rzepakiem odmiana sherlock byłem na polu i już pojawiają się pierwsze nie równomierne kwiaty a rzepak dopiero co ma zaledwie 15 może 20 cm 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj