tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

xyz88    7

Ja dzis postawiłem pułapki na robale :)  Bo wczoraj zlustrowałem chowacza na polu. Mozliwe jest że jak sąsiad miał rzepak obok mojego pola w poprzednim roku to przesiedziały w ziemi i teraz wyszły jak zrobiło się ciepło? Bo w okolicy sprawdziłem pola :) sąsiadów :)  to nigdzie nie widac tylko u mnie. Od ilu sztuk złapanych przez dobę powinno się pryskać??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

tu masz progi:

http://www.agrofoto.pl/produkcja-roslinna/rosliny-oleiste/progi-szkodliwosci-szkodnikow-rzepaku,56532.html

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Dziękować :) U Ciebie w okolicy widać gdzieś żeby rzepaki wybijały w pęd? Bo u mnie na wiosce jeszcze żaden nie wystartował.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

jak wczoraj było 17 stopni ładne słonce i zaczołem pryskać około godziny 16 to momentalnie ciecz wyschnie , bez takich pierdół

 

Taka sama pierdoła jak pryskanie najlepiej 20 stopni i słonće. ZAbiegi T2 i T3 w zbożach robione albo z rana jak nie ma rosy albo wieczorem. Jak dodajesz mocznik to już wogóle wieczorem. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek208    0

jak kupowałem środki na rzepak to mi doradca powiedział, że nie mogę do oprysku na robala i grzyba dodać boru :)

Dowiedziałem się tego od sprzedawcy tzn. dodatek boru powoduje, że opryski na szkodniki nie działają. O opryskach na grzyba nie wspominał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Popytaj dobrze doradców ktorzy dośyć długo pracują w zawodzie i jakie są efekty kiedy pryskasz gdy jeszcze świeci słońce a jakie są kiedy pryskasz kiedy go już nie ma


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3515

Do 20  stopni jest ok powyżej lepiej pod wieczór,jak  masz trochę to możesz na wieczór,jak kilkadziesiąt ha to nie da rady

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Dowiedziałem się tego od sprzedawcy tzn. dodatek boru powoduje, że opryski na szkodniki nie działają. O opryskach na grzyba nie wspominał.

Słyszałem opinie o uwstecznianiu się boru w mieszaninach z siarczanem magnezy i o problemie mieszania dursbanu delta z borem(problem zapychania się końcówek)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
metrax12    134

slawek2209

O problemie mieszania dursbanu delta z borem też słyszałem. Wydaje mi się że dotyczy on wyłącznie sypkiego boru, nie płynnego i wynika z interakcji rozpuszczonego boru z formulacją CS.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
nie    2064

w ubiegłym roku miałem bor w proszku a w tym roku w płynie i za każdym razem nie było problemu z mieszaniem z dursbanem 480ec

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie , jaki zastosować w miarę tani a dobry regulator ? Czy ccc będzie wystarczający ?

 

   Mój rzepak ma około 20 cm wysokości , widać już pączki w pędzie głównym , w bocznych jeszcze są skryte . Rzepak nie jest tak wypasiony jak niektórych , jest rzadki , jesienią przed siewem było wywiezione około 35 ton obornika / ha , przedsiewnie 150kg mocznika , wiosną w połowie marca 150kg siarczanu amonu , dwa tygodnie później 150kg saletry .

 

  W zeszłym roku nawożenie było podobne i rzepak mi wyległ , dlatego w tym roku wolę dmuchać na zimne ...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    153

Ja daję 0,6 l/ha caramby oraz 0,6 l/ha tebukonazolu. Pytałem już nie dostałem odpowiedzi. Czy dodać do tego jeszcze CCC? Na moje te dwa środki raczej słabo skrócą rzepak (nie wiem co robić).

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
CEZAR76    1

Pokazały mi się miejscam samosiejki zbóż czym to zwalczyć

 

Co do mieszania boru ( płynny) z durzbanem+ cyperkil wczoraj pryskałem i nie bylo problemu żadnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

Pokazały mi się miejscam samosiejki zbóż czym to zwalczyć

 

Co do mieszania boru ( płynny) z durzbanem+ cyperkil wczoraj pryskałem i nie bylo problemu żadnego

 

teraz to już pźno bo rzepak w pęd wali próbój czymś łagodnym fusilade np


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
robig    0

Koledzy wytłumaczcie mi po co teraz dawać mocznik, skoro kilka dni temu poszła druga dawka N?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

M.in. na lepsze wchłanianie oprysku. W czwartek zakończone nawożenie azotowe - 270 kg saletry na ha. Dzisiaj pójdzie siarczan, mocznik, kristalon, bor, toprex z tebu i dursban. U kolegi pokazał się chowacz galasówek...


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj