tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Quercus78    5

może troche nieskładnie napisałem to fakt, ale chodzi mi o to czy jak sypnę saletrę jak będę mółgł wjechać czyli za dwa dni od dzisiaj (jak nie będzie padać) i później nie będzie padać dwa tygodnie to będzie OK? Zawsze celowałem żeby rozsiać nawóz przed deszczem a teraz nie zdązyłem. Proszę otrochę wyrozumiałości bo mnie głowa boli w końcu święta :D


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

kolego slawek2209 chociaż Ty mnie rozumiesz. Ale powiedz mi czy siać tą saletrę czy nie?


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Oczywiście ze siać jeśli pogoda pozwoli.Rzepak zacznie kwitnąć za około 3 tygodnie więc już pora na zakończenie nawożenia azotem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

a co ma mokra ziemia do przypalenia chyba raczej mokra roślina a to też nie do końca


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

chodzilo mi o rzepak jak dasz na mokra rosline po deszczu jest agresywniejszy moze rozeta przyzulknac a mocznik w kazdej chwili mozna sypac 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja widziałem ostatnio przypalenia na rzepaku gdzie na mokrą roślinę dany był rsm, u mnie obok w ten sam dzień saletra i zero przypalenia. Tylko że jakiś super mokry też nie był żebyśmu w deszczy jeździli.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grzesrol    3

w zeszlym roku jak mialem odmiane bojan troche byl bledszy ale po siarczanie magnezu poprawil sie zalerzy od warunkuw atmosferycznych 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Ja widziałem ostatnio przypalenia na rzepaku gdzie na mokrą roślinę dany był rsm, u mnie obok w ten sam dzień saletra i zero przypalenia. Tylko że jakiś super mokry też nie był żebyśmu w deszczy jeździli.

 

Siałem saletre w deszcz i nic rzepakowi się nie stało.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dlaczego łączysz caryx i tebu jak to są dwa środki grzybobójcze?? mają różną substancje czynna ale działanie to samo zwalczają grzyba,skracają

działanie grzybobójcze caryxu jest słabe, zawiera mało substancji grzybobójczej, większość to regulaor. Z tąd dodatek Tebu który głównie jest fungicydem a jako regulator działa słabiej


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dociekliwa    1

Stosujecie fungicydy na pierwszy zabieg w rzepaku karłowatym (D06,D03),bo z dostępnych w sprzedaży wszystkie zawierają substancje skracające,a przecież skracanie tych rzepaków nie jest zalecane.W chwili obecnej rzepaki te jeszcze nie wbijają w pęd,gdzie mieszańce już pięknie poszły w górę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Stosujecie fungicydy na pierwszy zabieg w rzepaku karłowatym (D06,D03),bo z dostępnych w sprzedaży wszystkie zawierają substancje skracające,a przecież skracanie tych rzepaków nie jest zalecane.W chwili obecnej rzepaki te jeszcze nie wbijają w pęd,gdzie mieszańce już pięknie poszły w górę.

 

Sarfun, czyli Karbendazym, nie skraca, nie ma on atestacji w  rzepaku, ale uważam że to jeden z lepszych fungicydów  w  rzepaku. W dawce 0,.4, max 0,5 l/ha

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Panowie przy jakiej temp. można wjechać z toprexem ?

dobrze by było żeby w dzień było chociaż 10 C, no i noce bez przymrozków


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

od jutra  można lecieć przynajmniej u nas i pogoda i temp ok


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie tak samo. Dzisiaj już piękna pogoda


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Wczoraj udało mi się rozsiac druga dawkę azotu(275 kg saletry) dzisiaj planuje opryskales toprex +kristalon czerwony 5kg + siarczan 5kg + el vita bor 1,25l + mocznik tylko zastanawiam się ile? Znalazłem tez na roślinach 4 chowacze, dołożyć juz dursban?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ursus914    6

Panowie, czy mogę łączyć Toprex z Borem oraz Agravitą Galaxy (siarkową) w jednym zabiegu? W kolejnym planuję dać Bor (ale juz mniej) oraz siarczan magnezu.


Poland,Austria and Japan= moc naszego gospodarstwa :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Również jutro będę pryskać Toprexem 0,5l + pyrinex 0,8 + siarczan Mg 10 kg + 4kg kristalon zielony + bormax 2l na ha w 300l wody  czy mogę to wszystko połączyć ?  i w jakiej kolejności to wlewac do opryskiwacza ??


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj