tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

sim200    3

I dobrze zrobiłeś, z tego co mamy w tym roku start rzepaku bedzie trochę opóźniony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
s17    15

Podany przez Ciebie portal pogodowy najczęściej nie potrafi przewidzieć pogody na kilka dni, a cóż  dopiero na cały miesiąc :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja się wstrzymuje z drugą dawką do świąt i zaraz po nich jadę z saletrą od tego czasu rzepak będzie kwitł około po 3-4 tygodniach tz. wszystko książkowo.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

To według ciebie dopiero po 3 maja będzie kwitł,ja zakończyłem nawożenie 3 tyg temu

S 17 to która pogoda ci się sprawdza

Edytowano przez miwigos

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

no u nas dalismy 6  1 dawke saletrosan a druga narazie nie dajemy bo zimno jest ale pewnie teraz neidlugo pojdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Byłem dziś w rzepaku to po piątkowym i sobotnim deszczu jest ziemia a niebo, ale troche dziwnie jest bo jeszcze puszcza nowe liście i odbudowuje rozete.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Pogody niby nie ma, ale już po rzepakach widać, że wybijają w pęd. 
Według mnie nie ma na co czekać z drugą dawką dla tych co mają jakieś wątpliwości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

nawozenie azotowe zakończone 2 tygodnie temu. W ubiegłym tygodniu poszły odżywki PK + bor + mangan + mikro. Po sobotnim deszczu rzepak rosnie w oczach


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

U mnie 2ga dawka na 28 ha poszla w piatek,zostalo do rozsiania 7ha,szkoda ze nie odwrotnie bo od piatku
prawie nonstop leje i ma lac i do tego ma byc zimno. W moich stronach wygrali ci co zdruga dawka poleca pod koniec tego tygodnia o ile dadza rade wjechac w pole

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Ta pogoda zmienna jak kobieta he he lepsza juz pogodynka.pl

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie 2ga dawka na 28 ha poszla w piatek,zostalo do rozsiania 7ha,szkoda ze nie odwrotnie bo od piatku

prawie nonstop leje i ma lac i do tego ma byc zimno. W moich stronach wygrali ci co zdruga dawka poleca pod koniec tego tygodnia o ile dadza rade wjechac w pole

:D No to stary pojechałeś, bez komentarza nawet, raczej żałuj, że wszystkiego nie zdążyłeś obsiać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sim200    3

Ja też już wysiałem drugą dawkę i rzepak się mocno zazielenił puszcza nowe liście od środka w sumie rośnie jak na jesieni przy ładnej pogodzie, nawet po 12 liści ma gdzie lepsza ziemia, ale nie wiem może tak powinno być przy takiej pogodzie i dużej zasobności azotu, tylko jak urośnie taki duży to może jeszcze trzeba będzie dosypać azotu...
Tzn. jak urośnie taka duża rozeta.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mikipost    2

Nie będe żałował jak śię ociepli i przestanie padaś póki co spadło przez 3 dni 25mm , jesli dalej tak będzie lało będe napewno lżejszy o forme azotanową z saletry.10tego poszła pierwsza dawka 300kg saletry ,rzepak dalej w fazie rozety, nawet nie widać nigdzie aby zbierał się do wybijania w pęd.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Mikipost, z tego co powszechnie wiadomo, roślina nie je nawozu łyżeczką, tylko potrzebuje do tego procesu wody, która najpierw ten nawóz rozpuści:) Jeśli pada, to żaden kilogram saletry nie ulega 'wyparowaniu', bo nawóz momentalnie jako roztwór wsiąka w glebę. I chyba o to chodzi, prawda???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    631

Na forum zrobiła się moda żeby trąbić na prawo i lewo jak to de facto pierwszy porządny deszcz tego roku miałby wypłukać cały azot posiany na wiosnę... Boshe jaki ten rolnik jest niezdecydowany... Brak deszczu- susza dziesięciolecia... Pada - wymowa cały azot... Chyba trzeba zacząć dzielić dawki wiosenne na min 8szt i kupić dodatkowy ciągnik coby mógł być cały czas przy rozsiewaczu... W sumie to na tak precyzyjnym aplikowaniu azotu będę miał spore oszczędności więc ciągnik będzie jak znalazł :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Darekpol    13

Nie będe żałował jak śię ociepli i przestanie padaś póki co spadło przez 3 dni 25mm , jesli dalej tak będzie lało będe napewno lżejszy o forme azotanową z saletry.10tego poszła pierwsza dawka 300kg saletry ,rzepak dalej w fazie rozety, nawet nie widać nigdzie aby zbierał się do wybijania w pęd.

Albo nadal jest głodny, albo mieszkasz przy wschodniej granicy, bo u mnie po 2 dawkach azotu - 200 N rośnie w oczach w ostatnich dniach.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj