tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
warchest    253

a jak u nas rzepak dostal 300 kg saletrosanu 6 marca to kiedy druga dawke dawac na druga dawke pojdzie saletra po 250 kg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

byłem dzisiaj na polu i na dwóch było po jednym chowaczu a na jednym polu 3 , i tak trzeba czekać na ciepłe noce


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kuba9022    0

Pierwsza dawka 230 kg/ha  saletrosanu rozsiana na rzepak 9 marca.Jak widzę roślinki trochę już się zregenerowały po zimie. Na drugą dawkę zamierzam dać saletrę ok. 200 kg .Jak uważacie jaki termin byłby optymalny dla rozsiania tego nawozu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie (południowo-wschodnia część lubelskiego) chowacza jak narazie nie ma


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zbigniew3003    18

Koniec lutego 200 kg saletrosanu ,10 marca 200 kg saletry a dzisiaj 180 kg mocznika.Codziennie jeden chowacz w żółtym naczyniu (północ dolnośląskiego) trzeci dzień z kolei

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja dałem 300kg saletrosnu 2 marca, a teraz nie wiem czy jechać już z drugą dawką saletry ? Czy poczekać aż rzepak będzie wybijał w pęd, ale to będzie pewnie gdzieś za dwa tygodnie bo rzepaki siedzą w miejscu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

U nas juz cały azot wysiany , teraz czekam za ciepłymi nocami żeby odzywkami mozna było go opryskać plus stymulator wzrostu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

w nocy w podlaskim chwilowo mróz był nawet minus 10 i tu pytanie czy coś mu się stanie bo już trochę odskoczyl od ziemi????

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

w tej fazie raczej nic nie powinno się stać. CHyba że taka sytuacja będzie się powtarzać


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

U mnie okolice łukowa w nocy tez -8 !!!!!! W opryskiwaczu woda zamarazła w koncówkach stał na stodole. Cie kawe czy to sie nie odbije na zbożach i rzepaku bo to juz nie były przelewki tylko konkretny mróz.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

nic się nie stało? bo mnie woda w opryskiwaczu kosztowała dzisiaj 460zł (rozwaliło pompę) :( - a opryskiwacz z wodą stał w garażu, nie zdążyłem popryskać doglebowo grochu w sobotę, miałem to zrobić dzisiaj, ale popryskam jutro
 

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

nie próbowałem ale aż sie boje bo jeszcze nic nim nie pryskałem a juz może byc kosztowna naprawa. Narazie pociekło mi z dysz jak zrobiło sie ciepło ale pekniec nie widac. 


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

nic się nie stało? bo mnie woda w opryskiwaczu kosztowała dzisiaj 460zł (rozwaliło pompę) :( - a opryskiwacz z wodą stał w garażu, nie zdążyłem popryskać doglebowo grochu w sobotę, miałem to zrobić dzisiaj, ale popryskam jutro

 

Mnie 2 lata temu pierwszy mróz jesienią kosztował 2600. Pękły 4 z  głowic w pompie Hardiego. Cena jednej 650 zł....


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Koledzy laczy ktos dursban z titanem i do tego grzybowke Domnic i 500ml antywylegacza. Mozna to razem bo zapomnailem jak rok temu robilem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

w rzepaku zauważyłem co raz więcej dziur(na 2 palce szerokości) przy krzakach i obgryzione korzenie... co to może być i czym zwalczyć?


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

cos sie stanie jak rzuce saletrosan na mokry rzepak...? 

a co się ma stać?? chybaże bardzo mokry to bym się wstrzymał aż trochę podeschnie ale moim zdaniem nie powinno się nic stać jak jest trochę kropli na liściach..

 

ja swój przyjarałem - nie wiedząc czemu, rsmem, i jakoś się tym nie przejmuję bo juz tego prawie nie widać... 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
prezes9    0

Nawozy juz dawno wysiane teraz czekam tylko na pogode i jazda z borem mikroelementy oraz Brasifun 1,2l/ha. Robaków w naczyniu na razie brak.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

pogoda ani w jedną ani w drugą, jeszcze troche i z kropieniem znowu będzie wszystko na wczoraj ;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

a jak z chowaczem panowie? ujawnia si,e może ktoś obserwuje wlkp powiat poznański?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

no ja niestety nie zdążyłem wszędzie wysiać II dawki, a od dwóch dni pada deszcze i z tego co patrzę to ma padać przez następny tydzień... Może się gdzieś jednak okienko trafi i jakoś dokończę te parę ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj