tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

grego    385

czyli kiedy rzepaki zaczynają kwitnąć na zachodzi kraju, koniec kwietnie? Ja tam z saletrą jeszcze kilka dni poczekam aż rzepak się więcej "podniesie" z ziemi bo jednak od początku marca było dość chłodno i niezbyt intensywnie się rozwijał dopiero od kilku dni widać, że się coś dzieje. Często 2 dawkę wskazują w fazie pąkowania lecz w okolicy przeważnie wcześniej nawożą.

 

Wczoraj pobliska spółdzielnia dopiero pierwszy raz rozlewała RSM, no w lutym rozsiewali też siarczan.

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Zawsze pod koniec kwietnia na zachodzie juz kwitną rzepaki , jak pod koniec tygodnia będę skracał i pójdzie 2 dawka saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

u mnie w ubiegłym roku zaczął kwitnąć ok 20 kwietnia (okolice Poznania)

w tym roku jestem już po 2 dawkach azotu i patrzę jak rośnie... zdecydowałem się posiać już drugą dawkę,  ponieważ  susza u nas zaczyna doskwierać. porządnego deszczu nie było już od miesiąca.

jak rzepak będzie rósł tak jak w roku ubiegłym (a startował nawet wcześniej w tym roku) to powinien podobnie kwitnąć ok 20 kwietnia.

Tak więc skoro posiałem 2 dawkę 6 marca to wychodzi akurat 6 tyg przed kwitnieniem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U nas za to ładnie popadało przez 2 dni, więc wygląda na to z końcem tygodnia trzeba rozsiewać drugą szczególnie na wcześniejszych odmianach jak DaVinci.

@lonoh w tym tygodniu już będziesz skracał? To już ci wybija w pęd? Ja tak myślę gdzieś za 10 dni przy okazji chowacza

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lonoh    194

Zobaczymy jak bedzie rósł do piątku , jak bedzie szybko szedł do góry to pójdzie brasifun i anty plus odzywki a chowacze sobie odpuszczę narazie .I zaraz po oprysku pójdzie saletra

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

06,03 dałem 350saletrosanu i jeszcze chce dać 400saletry, myślę zasiać 19,03 tylko ile? myślę że trzeba rozłożyć te 400 na 2 dawki bo za dużo na raz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kotek12321    1

Witam, mam nowy opryskiwacz i chce sprawdzić dawkowanie wody na hektar dokładnie dlatego planuje Opryskać pole na próbę. żeby nie jechać z samą wodą planuje dać jakąś odżywkę. Jakieś polecacie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
20CBR12    209

u mnie druga dawka zaplanowana dokładnie 3 tyg po  pierwszej czyli w najbliższą sobotę..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

w tym tygodniu drugą dawke rzepak otrzyma , bo ma podać


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3492

Druga dawka posiana tydzień temu, a opryski to nie prędzej jak za dwa tygodnie ,bo zimno do końca marca ,a raczej koło 10 kwietnia,a rok zapowiada się cienki brak wody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja azot w rzepaku dzisiaj zakończyłem

Co do pierwszych oprysków, może gdzieś za tydzień jakieś nawożenie mikro


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

Witam, mam nowy opryskiwacz i chce sprawdzić dawkowanie wody na hektar dokładnie dlatego planuje Opryskać pole na próbę. żeby nie jechać z samą wodą planuje dać jakąś odżywkę. Jakieś polecacie?

Ja akurat mam stary opeyskiwacz ale nigdy nie przyszło mi do głowy jeździć po polu żeby sprawdzić jak woda leci...

Nie wiem czy wiesz ale są ogólnodostępne wzory na wyliczenie wydatku cieczy opryskiwacza na 1 ha...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

Witam, mam nowy opryskiwacz i chce sprawdzić dawkowanie wody na hektar dokładnie dlatego planuje Opryskać pole na próbę. żeby nie jechać z samą wodą planuje dać jakąś odżywkę. Jakieś polecacie?

 

Ja stosuje odżywkę ADOB opty rzepak NPK 15 15 15

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

Oj chłopak chciał się pochwalić że nowy opryskiwacz kupił a Wy go jedziecie. W tym tygodniu pójdzie 2  i ostatnia dawka 250kg saletry

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Quercus78    5

A u mnie rzepak ma 3 cm wysokości. Te pier**lone sarny tak go wyżarły że się płakać chce. Nie nadąży rosnąć bo te k**wy go żrą!!!!


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

ja azot w rzepaku dzisiaj zakończyłem

Co do pierwszych oprysków, może gdzieś za tydzień jakieś nawożenie mikro

 

ale podobno przed 2 dawka azotu nalezy skrocic rzepak a u mnie po 1 dawce azotu jakos tak szybko nie ruszyl bo zimno jest a i na opryski za zimno to jak to w koncu z tym jest kiedy to skracac ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

skracasz jak rośliny mają 10-15 cm, do 20 (to już zależnie od srodka) a 2 dawka azotu 4-6 tygodni przed kwitnieniem (średnio 2-3 tygodnie po pierwszej dawce)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Panowie na drugą dawke można pojechać rsm-em i w jakiej dawce, jeśli pierwsza poszła saletra 300kg/h . wiem , że kolejność trochę nie taka ale cóż poradzić na braki w magazynie ?

Edytowano przez rolniczek098

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

U mnie w tym roku jakis dziwny rzepak jakby korzen obgryziony , urywa sie albo robal siedzi w korzeniu smietka , i jakby na dodatek sie rozmnaza bo widze mlode jak zrobi sie cieplo co polecacie dursban+ jakis cyperkill?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Panowie na drugą dawke można pojechać rsm-em i w jakiej dawce, jeśli pierwsza poszła saletra 300kg/h . wiem , że kolejność trochę nie taka ale cóż poradzić na braki w magazynie ?

 

można, to wszystko zależy jaki plon zakładasz i jaki masz kupiony RSM 28,30,32?


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Rms mam 32 . a plonu nie wiem czy jest sens zakładać bo i tak dużo od pogody zależy. ale dajmy że w granicach 4T

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj