tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rocco0987    110

ja z ojcem narazie czekamy z kontraktowaniem, cena marna moze cos drgnie , chociaz watpie. gorzej z qq bo chciał starszy dowiedzieć sie jakie ceny daja w kontrakrach a tu klops cięzko wgl zeby ktos chciał zakontraktować ją.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

szału nie ma ale u mnie już w kontrakcie spadł dziś o 20 zł


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ja bym rzepaku nie kontraktował na miejscu tych co kontraktują. myślę, że cena w tym roku na rzepak będzie dobra, wiele na to wskazuje. myślę, że 1600-1800 będzie. dlaczego? jak od jakiegoś czasu mówią, że będą mniejsze plony ze względu na brak tej zaprawy co zawsze była to raz, a dwa już jakiś czas mówią, że są najniższe zasiewy rzepaku w europie od 5 lat.. z ukrainą i rosją nie wiadomo jak będzie jeśli chodzi o eksport od nich..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jeżeli nic się nie wydarzy w pogodzie  nie tylko u nas to raczej wątpie żeby był po 1800 zasiewy są mniejsze ale to kosmetyczna zmiana  poza tym poczytaj jakie są zapasy

a takie pytanie  co ma ta zaprawa teraz do rzeczy była ważna jak rzepak był wysiewany później zaprawa i tak nie chroni przed szkodnikami ja mam podpisany na część zbiorów po 1500 brutto mysłe że nie jest tak żle

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

u mnie rzepak jeszcze nigdy taki nie był zasialiśmy rzadko bo tylko 18szt/m2 (boję się ze za mała obsda) odmiana F1 dk eksluziwe  ale przezimował w 100% rośliny duże silne, zobaczymy co to będzie ale już widzę saletrosan to cudo i działanie siarki, sąsiad miał o wiele lepszy rzepak przez miedzę, on siał saletrę i mój już wyprzedza 

 

tak się zastanawiałem jaka jest prawidłowa obsada roślin na m2?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

nie no spoko, różnie może być, z drugiej strony medalu lepiej sprzedać po 1500 brutto niz po 1300.. ja tylko mówię, to co piszą w mediach, sam tego nie wymyślam ;) nie chcę być huraoptymistą, ale do tej pory pszenica regularnie na matifie leciała w dół i nic nie wskazywało na zmianę trendu, a tu proszę - z dnia na dzień.. 

 

odnosnie obsady, to słyszałem, że zostawiają jak obsada wynosi nawet 10szt na m2 i nie narzekają na plony. ta odmiana to chyba mieszaniec, więc nie martw się obsadą tylko dobrym nawożeniem i ogólnym zadbaniem o uprawę.. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

ja zakontraktuję w maju rzepak, bo nie wiadomo co to będzie jest taka susza w wlkp jakby  był kwiecień 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

u mnie rzepak jeszcze nigdy taki nie był zasialiśmy rzadko bo tylko 18szt/m2 (boję się ze za mała obsda) odmiana F1 dk eksluziwe  ale przezimował w 100% rośliny duże silne, zobaczymy co to będzie ale już widzę saletrosan to cudo i działanie siarki, sąsiad miał o wiele lepszy rzepak przez miedzę, on siał saletrę i mój już wyprzedza 

 

tak się zastanawiałem jaka jest prawidłowa obsada roślin na m2?

 

kolego przy f1 (mieszańcu) chyba masz DK Exquisite a nie eksulsive pomijając jest to super odmiana a ta ilość na metrze jest zupełnie wystarczająca  wiem że przy 8 sztukach  mieszańce tylko niewiele obniżyły plon

rzepak w szczególnośći  f1 potrzebuje przestrzeni życiowej zobaczysz będzie dobry  plon z tej obsady pood warunkim  że jest równomierna


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rocco0987    110

ja też mam te odmiane i tak samo rzadko 8-15 szt. z innymi nie ma az takiego problemu tylko ta cos felerna.

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

PO co kontraktować  ryzyko przy tej cenie lepiej dać w depozyt i sprzedać póżniej na pewno się zarobi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ano po to że nie każdy może sobie czekać kolego rzepak to pierwszy pieniądz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

Fajnie byłoby mieć zasianego coś co w maju można już zebrać i sprzedać. ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja w maju mam dopłatę dopiero heh

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

PO co kontraktować  ryzyko przy tej cenie lepiej dać w depozyt i sprzedać póżniej na pewno się zarobi

 

Kredyty trzeba spłacać, kredyty  :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alex170491    0

Witam, mam problem. Na polu gdzie posiałem rzepak pojawiły się dziury (takie nory) a rzepak jest wyjedzony. Co to może być? I jak to ewentualnie zwalczyć?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Myszy, u mnie na 5 ha zużyłem dzisiaj 20 kg zatrutej pszenicy, i czekam na nową dostawę, następne 20 na kolejne 5 ha. 1 kg pszenicy  25 zł.

Tragedia  w  polu, zostają tylko środki z liści, łodygi. Atakują tylko ten najładniejszy rzepak, co ma jakieś 15 cm, ten przesiewany nie ruszają.

W pszenicy dużo lepiej, mało ich jest.

Ale to wystempuję w promieniu 3 km od mojego domu, dalej nie mam .

Edytowano przez tomek73

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jacek472    40

ano po to że nie każdy może sobie czekać kolego rzepak to pierwszy pieniądz

Lub ostatni :)  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak samo mogę stwierdzić że pieniądz z qq mokrej w październiku lub z pszenicy w styczniu jest pierwszy. Z taką mentalnością raczej najwięcej na rzepaku nie zarobisz.

Dalej ktoś napisał że kredyty trzeba spłacać, a ja zadam pytanie "trzeba brać?" Nie zazdroszczę nikomu ani kredytów, ani gadżetów kupowanym za nie, tylko denerwuje mnie późniejsze biadolenie że ceny niskie, a kredyty trzeba spłacać. 

Ps. Zdanie powyżej kieruje głównie do osób z kredytami typu "zastaw się a postaw się" 

 

A tak poza tym to jakie nawożenie azotowe trzeba zastosować pod 5t rzepaku 170N wystarczy?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Lub ostatni :)  Punkt widzenia zależy od punktu siedzenia, tak samo mogę stwierdzić że pieniądz z qq mokrej w październiku lub z pszenicy w styczniu jest pierwszy. Z taką mentalnością raczej najwięcej na rzepaku nie zarobisz.

Dalej ktoś napisał że kredyty trzeba spłacać, a ja zadam pytanie "trzeba brać?" Nie zazdroszczę nikomu ani kredytów, ani gadżetów kupowanym za nie, tylko denerwuje mnie późniejsze biadolenie że ceny niskie, a kredyty trzeba spłacać. 

Ps. Zdanie powyżej kieruje głównie do osób z kredytami typu "zastaw się a postaw się" 

 

A tak poza tym to jakie nawożenie azotowe trzeba zastosować pod 5t rzepaku 170N wystarczy?

 200kg N to minimum, ja celuję w 5t i daję 220-240N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj