tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Michalmeer    483

U mnie było wysiane 200 kg saletry na start i to wystarczy . główna zasada to nie kto ile nawali nawozu ale w jaki sposób i w jakich fazach rozwajowych roślin


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3490

Rzepak powinien dostac lepiej wcześniej tydzień niż dzień za póżno

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Na Mazowszu od dwóch dni widać ze rzepak się obudził, wczoraj wieczorem dostałem dopiero saletrosan. problem jest taki ze mokro na polu... Jak sądzicie czy o poranku gdy będzie w nocy -3 dam rade rozsiac by nie naznac kolein? Czekanie aż obeschnie to chyba nie jest dobry pomysł..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Kolego jak masz mokro na polu to przy rannych  -3ch za chiny nie wjedziesz. Teraz jak ziemia od dawna rozmarznięta to szkoda tylko kolein narobic. U mnie rano było biało a teraz nawet śladu po tym śniegu nie ma. Fajnie ze pada, bo strasznie sucho było i tak szczerze to mogłoby jeszcze popadac przed druga dawką N. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
matyziak    6

Może nie tyle strasznie mokro jest, tylko ziemia jest strasznie kleista i koła się robią metrowej szerokości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Dasz radę wjechać jeszcze jak ziemia złapie to nawet się nie zastanawiaj. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Panowie też mam problem z wjechaniem tydzień temu poszło 120 soli i 120 kizerytu czy jak uda mi się wjechać jutro moze pojutrze z N to dać 150 salety i 150 mocznika czy lepiej samą saletre z 250 ? mówie oczywiście o pierwszej dawce i ile dać w kalejnej ? za jakieś dwa tyg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

150kg to jak kropidlem pokropil rzepak he he , wal 250 saletry mocznik zanim zadziala to ohohoo ,jak chcesz mocznik dawac na 2 dawke to syp tak samo juz jutro wszystko a jesli saletra na 2 dawke to za 2 tyg

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

Jak będzie zimno i sucho, rzepak będzie siedział to jak widzisz ta 2 dawkę za 2 tygodnie??  :lol:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
sznajdik    573

@sznajdik, benny82 też podlaskie. Ja gmina Bielsk Podlaski kierunek białystok.

 

A myślałem że kolega nie wie gdzie nasze skromne podlaskie leży

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gen    50

Czyli  jesteście pierwsi na liście  do odstrzału ,pytanie kto następny  ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W jakim sensie do odstrzału?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

dla rzepaku lepszy saletrosan - większy udział siarki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Śladowe ilości, podobnie jak i saletrosan.

Porównując oba nawozy najważniejsze sprawy to saletrosan ma 2x więcej siarki oraz mają inny stosunek azotu amonowego do azotanowego. Saletrosan ma głównie formę amonową, a sulfan praktycznie 50/50% dlatego sulfan będzie prawdopodobnie działał szybciej oraz silniej pobudzi rośliny do wzrostu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
MarcinPykuS    68

Ja czekam, bo dopiero mają przywieźć Saletrosan  :wacko: ... W pole na razie nie da się wjechać, tyle dobrze...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13
Tomek90 a czemu nie? co to przeszkadza przeciez ten azot nie wyparuje , znam ludzi co tak robia przewaznie po 2-3 tyg idzie 2 dawka niezaleznie czy siedzi czy rosnie i jakos nikt na plony nie narzeka , Kazdy region inna filozofia i tyle.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

zorientowałem się u mnie w okolicy odnośnie RSM i Pani powiedziała że mają w beczkach 1000L i tam jest 1300 kg chcą za to 1190 zł to jakaś normalna cena ? i jeśli prysne opryskiwaczem na średnio kropliplistych dyszach i ten nawóz zostanie na roślinach to nie popali ich ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tomek90 a czemu nie? co to przeszkadza przeciez ten azot nie wyparuje , znam ludzi co tak robia przewaznie po 2-3 tyg idzie 2 dawka niezaleznie czy siedzi czy rosnie i jakos nikt na plony nie narzeka , Kazdy region inna filozofia i tyle.

 

A o przemieszczaniu się azotu w profilu glebowym jeśli nie jest wykorzystywany przez rośliny to słyszeli? To czemu by od razu nie nawieść pełnej dawki z jednym zamachem i niech sobie czeka, skoro nigdzie nie "ucieknie"? Chyba po coś się dzieli te dawki,

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Kolego

grego , po co sie sprzeczasz , czy ja napisalem ze odrazu? pisze dokladnie ze 2 dawka na rzepak idzie  2 tyg po pierwszej . Dam Ci przyklad mieszkam na terenie gdzie sieje sie duzo qq N wali sie przed siewem i jakos qq sypie jak samo jak tam gdzie rozklada sie na 2 dawki i nikt nie krzyczy ze azot ucieka . A rzepak je ten azot nawet jak siedzi .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2243

To rzuć pod qq N po siewie, bo po co pod uprawkę? Czytaj ze zrozumieniem, 2 tygodnie sucho i zimno rzepak "siedzi" faza rozwojowa ta sama, to idąć twoim tokiem myślenia na tyg. można wszystko wtedy rzucuć odrazu w pierwszej dawce.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj