tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

milanreal1    319

Moddus słabiej skraca rzepak dlatego w Polskich warunkach powinno się jednorazowo dawać 0,6l. A na grzyba wystarczy dodać triazole: tebukonazol, metkonazol czy protiokonazol i już będzie dobrze. Ewentualnie strobiluryny ale to na opadanie płatka.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Panowie byłem wczoraj na plantacji rzepaku i mam mały problem po oględzinach jeden chwast bardzo mocno dominuje w rzepaku, początkowo myślałem, że to fiołek polny ale przy dokładnym przeanalizowaniu mam do czynienie z gwiazdnicą pospolitą i pytanie czy jest na to jakiś preparat wiosną??? Dodam, że rzepak jest nie za duży sarenki go dodatkowo przerzedziły ale stożki wzrostu są zdrowe.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

dzisiaj posiałem saletrę po 300 kg na ha ile dać siarczanu kg na ha ? bo za tydzień chce siać ?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

Panowie byłem wczoraj na plantacji rzepaku i mam mały problem po oględzinach jeden chwast bardzo mocno dominuje w rzepaku, początkowo myślałem, że to fiołek polny ale przy dokładnym przeanalizowaniu mam do czynienie z gwiazdnicą pospolitą i pytanie czy jest na to jakiś preparat wiosną??? Dodam, że rzepak jest nie za duży sarenki go dodatkowo przerzedziły ale stożki wzrostu są zdrowe.

 

Mam ten sam problem. Wiosna jedynie Galera bądz Lontrel, słyszałem jeszcze o Navigatorze ale nwm. Chwast nie rośnie wysoko, ale jak jest dość dużo to całą ziemie oplecie. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

galera tańsza od lontrel 

Edytowano przez kris14
Pkt. 1.1 +1p. ostrzeżeń

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

dzisiaj posiałem saletrę po 300 kg na ha ile dać siarczanu kg na ha ? bo za tydzień chce siać ?

 

eh to było dać na odwrót najpierw ze 150 kg siarczanu bo się dłużej rozpuszcza (tam jest tylko forma amonowa), a potem poprawić saletrą ze 200-250kg. No chyba, że myślisz i siarczanie magnezu dolistnym?

Edytowano przez grego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

galera tańsza od lontrel 

 

Lontrel właśnie wychodzi taniej tylko, że galera ma pikloram dodatkowo. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

eh to było dać na odwrót najpierw ze 150 kg siarczanu bo się dłużej rozpuszcza (tam jest tylko forma amonowa), a potem poprawić saletrą ze 200-250kg. No chyba, że myślisz i siarczanie magnezu dolistnym?

 

to jak teraz dałem 300 kg ha saletry za 3 dni pojadę 100 kg siarczan amonu i potem drugi raz saletra jak będzie w pęd wybijać 300 kg saletry tak może być ?

oprócz tego 2 razy przelecę siarczanem magnezu opryskiwaczem 

 

 

Lontrel właśnie wychodzi taniej tylko, że galera ma pikloram dodatkowo. 

 

a możne mi si pomyliło bo 2 lata temu poprawiałem na wiosnę galerą 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
canabis    0

@lesbycool a nie za dużo tego azotu? ?? w sumie 700 kg nawozu na ha, to mnie trochę przeraża, ile planujesz wyciągnąć tego rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lesbycool    13

@lesbycool a nie za dużo tego azotu? ?? w sumie 700 kg nawozu na ha, to mnie trochę przeraża, ile planujesz wyciągnąć tego rzepaku?

 

5 ton z ha gdzieś koło tego

mieszańce odmiany visby f1 i rohan f1

5 ton z ha gdzieś koło tego

mieszańce odmiany visby f1 i rohan f1

to damy tak 300 dałem dziś saletry za 3 dni jak się wypogodzi dam 100 kg siarczanu i potem jak w pęd będzie wybijać 200 kg Salety tak chyba będzie lepiej juz sam nie wiem

 

 

 

Edytowano przez lesbycool

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@

canabis co to jest 700kg nawozu w rzepaku na wiosne , nie widze w tym nic dziwnego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2255

W RSM to jest nic dziwnego, w saletrze to jest baaardzo dziwne. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

z tego co czytałem to na dobrze przezimowany rzepak, który nie utracił dużo liści i dobrze rokuje to 120kg N można dać w pierwszej dawce, a potem ze 60-80kgN

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Rozsiany saletrosan 360 kg/ha teraz ładnie go deszcz rozpuścił i już sucho może nie będzie . W pogodzie niby ma być trochę opadów . 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

dokładnie .Ostatni rozsiewacz zasypywałem i zaczeło padac idealnie w pore.

Edytowano przez milanreal1
cytowanie poprzedniego posta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Lontrel właśnie wychodzi taniej tylko, że galera ma pikloram dodatkowo. 

 

Ja myślałem Tomku o galerze właśnie droższy ale ma pikloram właśnie, mam dwie działki o pow. 2,6ha  z tą gwiazdnicą i okazuje się że jest tego sporo.

Chwast ten podobnie jak fiołek to chwast niskiego piętra ale jak jest go dużo na polu to w początkowej fazie wzrostu rzepaku może z nim  dosyć konkurować o składniki pokarmowe a tym bardziej że rzepak mam po zimie mizerny tylko ma zdrowy stożek wzrostu.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ksys    23

Dziś posiany saletrosan 300 kg/ha ,na rędzinach rzadki ok 10 sz /ha (kiepskie wschody) , ogólnie przezimował nie najgorzej , nawet sarny nie uszkodziły w tym roku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
warchest    253

to w jakiej czesci kraju rozsiales ? u nas na mazowszu taki wielki deszcz i grad ze nic nie da rady zrobic a pozatym rozsiac a pozniej taki gwaltowny deszcz to by zmylo tylko szkoda nawozu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
emo87    5

Dziś rozsiany Saletrosan w dawce około 420 kg/ha i sól około 120 kg/ha... na polu sucho wegetacja ruszyła....

 
 
 
 
 
 
Edytowano przez emo87

aaabbb

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
falco    0

Ja dziś myślałem ruszyć, ale od wczoraj co chwilę pada i pada i pada

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Nie śpiesz się tak kolego nie ma takiej potrzeby... u nas zasypane śniegiem pola dzisiaj, kawałek w sobote wysiałem choć uważam, że za szybko. Nie dość, że rzepak praktycznie nic nie rośnie to jeszcze teraz pewno nawozu wymyje trochę. Z resztą czekam co najmniej do soboty lub do przyszłego tygodnia bo dopiero wtedy wegetacja pewnie ruszy na dobre, ma być zdecydowanie cieplej i dzień będzie dłuższy to i będzie bodziec dla rzepaku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

na razie pierwszą planujemy ;) . Już ci rzepak zjadł cały azot jaki wysiałeś, że planujesz 2 dawkę?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wiel    0

Nie obraz się kolego ale jeśli nie wysłałeś pierwszej dawki to nie mamy o czym rozmawiać niezależnie od regionu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj