tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

losktos    356

no to caryx + tebu, lub spróbować wcześnie toprex


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

Monolit skracałem jak miał ok.16 cm w tamtym roku 0,6 litra caryx i 0,5 litra oriusa i wszystko ładnie stało, plon 4,5 t.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

Kolego koczas a na płatka co dawałeś? Co sądzicie o mieszance amistar 0,5+ topsin 1l właśnie na płatek.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
koczas    80

A na płatek nie dawałem nic bo egzaminy na studiach miałem, i już było trochę za późno i odpuściłem sobie, ale na plon mimo braku tego zabiegu nie narzekam. W tym roku jednak czymś prysnę ale nie mam jeszcze koncepcji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

@losktos

 

oczywiście 1 z wymienionych.

Przy triazolach tylko trzeba 10-12C dobowej, a na podlasiu może być problem.

 

@tomek73

A żeby octan cynku + tebu? Jesienią stosujesz, ale jak wiosną?

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja bym wybrał wariant z caryx + tebu z tym że 0,3 caryxu to za mało. Wartoby zwiększyć do 0,5 l. Na pewno będzie lepsze skrócenie niż w przypadku toprexu, jako fungicdy może być nieco gorzej ale przy przecietnej presji chorób powinien dać radę.

 


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

A co lepiej 0,6 caryx+0,5 tebu czy 0,4 acanto +0,8tebu


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

również słyszałem o prognozowanych dużych mrozach, jedno jest pewne jak już ktoś wspomniał plusem bedzie że umożliwi to nam wjazd swobodny na pole z nawozem, minusem jeśli juz ktoś rozsiał azot i rzepak ostro podkreślam ostro i gwałtownie ruszy nastąpi intensywny podział komórkowy to może być nie ciekawie miałem tak  chyba w sezonie 12/13, rzepak ledwo z tego wyszedł dostał po organach mocno, a mróz był rzedu -6st także na spokojnie przyjdzie czas na nawóz niech się tylko pogoda ustabilizuje.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

A co lepiej 0,6 caryx+0,5 tebu czy 0,4 acanto +0,8tebu

 

Drugi wariant dobry ale na płatek. 

 

Naniosłem poprawki i nad tym teraz będę rozmyślać 

0.6 Carmba + 0.5 Tebu

0.5 caryx + 0.4 Sarfun/

                  0.5 Tebu/

                  0.5 Alert

1 Tebu - chyba wariant economy. 

Każdy chyba zamknie się w 90zł. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

Witam Panowie :D 

 

co radzicie na pierwszą dawkę saletrosan czy saletreamonową :D ? I kiedy pryska się na skracanie na wiosnę ;) 

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

Nie wiem po co rzepak chcesz skracać, a teraz to już siej saletrę jak jest rzepak za gęsty to się pochyli a tak nic nie powinno się stać 

 

Ja dziś plantacje zwiedziłem i nie ma różnicy w tym rzepaku który prysłem fungicydem a tam gdzie nie ;) i bądź tu mądry :P

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Bartek23232    13

widzę że co niektórzy chcą zbierać w maju może by jeszcze zdążyli zasiać coś szkoda czytać na tym forum ludzie jeszcze przyjdzie na wiosnę czas 

 

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buzerek    5

W poprzednim roku rzepak dostał azot około 10 lutego i żniw nie było w maju :) Jeżeli roślina obudziła się to trzeba ją dokarmić. 
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Czy saletrosan może przypalić zastosowany na mokre rośliny ? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Witam Panowie :D

 

co radzicie na pierwszą dawkę saletrosan czy saletreamonową :D ? I kiedy pryska się na skracanie na wiosnę ;)

 

saletrosan, chyba że bardzo słaba plantacja lub późno wjedziesz w pole to wtedy saletra. Zabieg fungicydem gdy rosliny mają 10-15 cm wysokości (zależnie od fungicydu)

 

Nie wiem po co rzepak chcesz skracać, a teraz to już siej saletrę jak jest rzepak za gęsty to się pochyli a tak nic nie powinno się stać 

 

Ja dziś plantacje zwiedziłem i nie ma różnicy w tym rzepaku który prysłem fungicydem a tam gdzie nie ;) i bądź tu mądry :P

 

w tym roku rzepaki nie rosły ekstremalnie szybko. W poprzednich sezonach można było zobaczyć róznice. Przy dłuższej jesieni stozek odrazu idzie w góre.

Nie zapominajcie  że skracanie to taki "bonus". Głównym zadaniem jest ochrona fungicydowa a skracanie wynika z właściwości substancji aktywnych np. triazoli.

A po co skracać? Napewno warto. Poza tym pobudza się w ten sposób rozwój pędów bocznych które w duzym stopniu decydują o plonie


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Jeśli chodzi o fungicydy to ja idę po kosztach jesień i wiosna tebu, a na płatek najczęściej dawałem Impact chyba najlepszy z triazoli na płatka, czasem szedł pictor ale w tym roku sobie go daruje, szkoda kasy bo nie widziałem większych różnic.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
denzi123    2

Koledzy z moich okolic wjeżdzacie juz z nawozem na rzepaki? Co wysiewacie na pierwszą dawke? 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@

losktos Mam pytanko u mnie w rzepaku sa gulki w korzeniach po zerowaniu robala na jesieni ktorego ciezko bylo zwalczyc pryskalem 3x i byla go masa w moim rzepaku chyba dla tego ze posialem 1 w okolicy , Pytam bo pierwszy raz sie z tym spotkalem wlasnie w tym roku przez brak zapraw wlasnie do rzepaku , rzepak dostal juz N budzi sie , widze ze nie ma robala w korzeniu , moze wrocic gdy zrobi sie cieplo? i jak zainterweniowac zeby go zwalczyc?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

widzę że co niektórzy chcą zbierać w maju może by jeszcze zdążyli zasiać coś szkoda czytać na tym forum ludzie jeszcze przyjdzie na wiosnę czas 

 

Możesz wjechać z nawozem u siebie i w maju nikt Ci tego nie zabroni ... ale spójrz na plony tych którzy mają pojęcie o tym że azot musi czekać na rzepak a nie odwrotnie ..

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    831

u mnie w okolicy jakiegoś ruchu rozsiewaczy nie ma, widziałem jednego co siał, większość pewnie nie sieje ze względu na prognozowane ochłodzenie, ja własnie wróciłem z pól, to rzepak w fajnym stanie po 'zimie', widać, że rusza coś, tak samo z pszenicą.. ja pewnie w przyszłym tyg na tych przymrozkach będę siał ;) i może na pszenicę rozleję rsm w zależności od dalszych prognoz.. 

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja też w przyszłym tygodniu jadę na rzepak i to pewnie około soboty .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
magnum123    288

U mnie w okolicy wszyscy już posiali nawóz na rzepak a niektórzynawet na pszenicę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki85    0

Panowie siejecie już saletre na rzepak? Mam cheć jutro wjechać. Na polu sucho sie robi Północne mazowsze

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Kolego też się zastanawiałem i w końcu dzisiaj wysiałem saletrę 300 kg/ha. Wielkopolska.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj