tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

mf25    13

WIdzialem ze rzepak z 2 tyg temu a dzis to stozek znacznie wyskoczyl w gore , jak bedzie taka pogoda jak teraz to ok. 1 marca trzeba bedzie zucic N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

W środę właśnie w okolicach Chojnowa widziałem jak siali sól po rzepakach. Ja z solą polecę we wtorek jak pogoda dopisze i może za jakiś tydzień azot. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

Co na pierwszy rzut? Saletrosan z 250 kg/ha i poźniej z 200 saletry? Jeśli sól była dawana na jesien pod korzeń to czy teraz też posypać?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

A co powiecie na to jak jutro pójdzie sól potasowa na pole a po tygodniu zacznie padać deszcz? ziemia nie drenowana, klasowo IV i III

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

A co sie może stać nie przesadzajcie z tym wymywaniem ulewy nie zapowiadają a jak troche popada to jeszcze lepiej ,sól to już końiecznie czas ja dałem pierwszą dawke azotu i siarki nie ma co czekać, o wymywaniu wiekszym to można mówić na ViVI KL..MF 25 jak będzie taka pogoda to 1 marca bede miał wysiana II dawke a po 10 dniach reszta

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    634

Oj już nie przesadzajcie... Ja sól i kizeryt sialem 30 stycznia... Zimy prawie nie ma i na powrót się nie zanosi... Rzepak powoli zaczYna ruszać czy tego chcemy czy nie... Na sobotę planuję saletrosan... W zeszłym roku sialem 28 lutego a uważam że zima była bardziej sroga...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

A jak to jest mozna siac azotowe przed 1 marca? , ja uderzam w tyg z kizerytem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Można przed 1 marca jeśli są na to wskazania agrotechniczne. Natomiast zakazane jest nawożenie przed 1 marca na obszarach OSN.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

JUż posiany w sobote dziś sieją ele wiatr taki zę strach ja bym nie siał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Właśnie posiałem sól i azot . 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Tez tak własnie mysle posiać sól na rzepak i zboża . i polifoske 21 tylko 250 kg polifoski na ha zbytnio nie pobudzi rzepaku ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

Troche sie boje tego wiatru który jest i może być azot zanim zacznie działac troche potrwa musze jeszcze przemyśleć ,, sieje ktos polifoske 21 na rzepak ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
master20002    228

Nie za wcześnie? U mnie jest pięknie i słonecznie, ale poczucie zimna przez mroźny wiatr niesamowite... Jakieś -2 do słońca, ale przez szybę daje mocno. Boje się że jak ruszy to go wysmali po tym azocie.


Jesteśmy różni, pochodzimy z różnych stron Polski, mamy różne zainteresowania, ale łączy nas jeden cel. Cel ten to Ojczyzna, dla której chcemy żyć i pracować.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

U nas dzisiaj ruszyła z Azotem Małopolska hodowla roślin. zawsze sieją 27-28 0.2. także poczuli wiosnę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

W dzien słonce a w nocy -5, pod koniec miesiace pojdzie 250 kg\ha saletrosanu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Pod koniec miesiąca to planuje II dawkę posypać.

  • Like 1

Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

U mnie w lubelskim nawet jeszcze nie myślę o azocie . Dziś w nocy było -9 brzy braku śniegu i dość silnym wietrze. Przypomina mi się wiosna sprzed 2 lat...

A mam pytanie.

Nikt nie pisze o stosowaniu RSM w rzepaku a ja tak właśnie robiłem i w tym roku planuję robić. Czy błędem jest stosowanie go na pierwszą dawkę? Jak dotąd nie zauważyłem jakichś negatywnych oznak jego stosowania. Poza tym PK wiosną? Ja całą dawkę (solidną) stosuję od zawsze przedsiewnie. Czy to też błąd? Podobnie z siarką, wszystko przed siewem w NPK. Na wiosnę tylko azot w stosownych ilościach, bor kiedy trzeba i duuużo odżywek. Efekty dla mnie zadowalające ale może coś robię nie tak?


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

jutro jade z solą po rzepakach. podlasie. Azot to zapewne 1.III nie wcześniej bo pogoda kapryśna i zmienna bardziej niż kobieta w tym roku...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3487

RSM na pierwszy najlepszy bo nie parzy a siarka powinna być na wiosne w pierwszym rzucie ,przedsiewnie siarke stosujesz to w jakim nawozie i jakie dawki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Alio    116

Zwykle idzie jakiś wieloskładnik czasem uzupełniany solą potasową w razie potrzeby. W ubiegłym roku pod rzepak poszła lubofoska 3.5-10-20 zawierająca wg etykiety 25% SO3. Dawki w tej chwili nie pamętam dokładnie ale chyba była to 800 czy 900 kg/ha więc konkretna uzupełniona właśnie solą potasową.


Witold zdjął lekkim płaszczem jorurt z

 drzewka...
 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj