tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

miwigos    3439

Można siać jeśli ziemia nie jest zamarznięta do głebokości 30 cm i niema śniegu ,wody .chyba że jesteś na terenie OSN lub NATURA.Jak nie zmienią pogody to sieje w sobote bo to ostatni przymrozek póżniej sucho i ponad 10 stopni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ok tylko naprzyklad w poniedzialek rozsieje nawoz a we wtorek spadnie snieg i co wtedy? Trzeba jakos udokumentowac ze jak sie sialo to nie bylo sniegu (naprzyklad jakies zdjecia) ??

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
miwigos    3439

TO niech sąsiad udowadnia bez przesady ,ale jak chcesz to zdjęcie rób

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

Wczoraj patrzylem na pogode 2 tyg do przodu z przymrozeniem oka to nadawali po 11 stopni w nocy po 2-4 stopnie , a dzis pokazuja temp na minusie w nocy a w dzien po 3 stopnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    824

ponoć na koniec lutego ma wrócić zima, ja cierpliwie czekam jak @losktos, w zeszłym sezonie wyjechałem z saletrosanem jako jeden z pionierów w mojej okolicy, aż dzwonili niektórzy jak widzieli mnie na polu, jakiegoś super plonu nie miałem, może dlatego że mi rzepaki wyłozyło..;/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Jaką ilość tlenku magnezu (MgO) i jaką ilość  boru (B) dostaje od Was rzepak przez cały sezon ? I w jakiej formie i kiedy ? z góry dzięki za odpowiedz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

ponoć na koniec lutego ma wrócić zima, ja cierpliwie czekam jak @losktos, w zeszłym sezonie wyjechałem z saletrosanem jako jeden z pionierów w mojej okolicy, aż dzwonili niektórzy jak widzieli mnie na polu, jakiegoś super plonu nie miałem, może dlatego że mi rzepaki wyłozyło..;/

Gdzie ci niektorzy dzwonili ? Do Ciebie czy do agencji ?

Edytowano przez mathewc385

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mf25    13

@

loquito  Magnez to ja staram po zniwach dawac w wapnie , bo wychodzi najtaniej , w tym roku kizeryt dostanie niecale 100kg , i dolistnie z 15kg/ha siarczanu mg , nowa dzialka i braki mg sa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Azot już rozsiany . 

Eksperymentalnie rozsiałem mocznik na rzepak (tylko na poprzeczniaku z miski,ręką) i posiałem też na pszenicy i jęczmieniu.

Jak to mówią próba nie strzelba, a zobaczę jak to się sprawdzi na przyszłość.

W poniedziałek jadę z solą potasową w rzepak i zboża.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

To tylko dawka uzupełniająca około 100kg nawozu /ha.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Ja też przymierzam się po niedzieli posiać sól jeśli tylko będzie przymrozek. Natomiast saletrosan niech spokojnie leży jeszcze. Czekamy z azotem minimum do 20 lutego

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
loquito    240

Co sądzicie o zastosowaniu przedsiewnie Polifoski Petroplon NPK 5-10-30 MgO 3% SO3 9%  B 0,1%   w dawce ok 370kg, czy będzie to gorsze czy lepsze rozwiązanie niż Polifoska 6 NPK 6-20-30 SO3 7%? Rzepak jest u mnie najczęściej po zbożach- słoma cięta.  Czy ktoś ten nawóz stosował i czy pamięta ktoś jego cenę. Z góry dzięki za pomoc. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja też (Wielkopolska) jadę po niedzieli z potasem tam gdzie podczas analizy wyszło go w mało. Potem będę jechał kizerytem, ale to jeszcze trochę poczekam.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Co do azotu to raczej trochę za wcześnie bo jeszcze nie wiadomo jak z zimą będzie, ale potas okej. 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
przemol87    186

 

ja chyba po niedzieli wyjade z kizerytem a na azotowe jeszcze czas


Niektóre osoby mogłyby się zabić, skacząc z poziomu swojego "ego" na poziom swojego IQ

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

ja wczoraj kilka lekkich kawałków solą doprawiłem z azotem czekam. Mam wzięty na próbę granulowany siarczan amonu kiedy z tym jechać tak jak saletrą czy wcześniej?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mareczek525    25

panowie jak myślicie na sól potasową i kizeryt nie za wcześnie ? śniegu na polach nie ma są przymrozki więc można byłoby posiać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Na sól i kizeryt napewno nie za wcześnie niech sie spokojnie rozkładają do wiosny ale z azotem to jeszcze troche trzeba poczekać nie ma co rozhartowywać roślin skoro nie wiadomo co nam jeszcze pogoda przyniesie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Patrzę na prognozy pogody i na korzeniach rzepaku widać nowe korzonki to u mnie już czas na azot.Rejon Legnicy to specyficzne miejsce i wiosna zaczyna się od nas,Liczę że w tym tygodniu pojadę z azotem. 


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mat22889    48

pytałem już ale nikt nie odpisał mi na to pytanie.

Czy na rzepak mogę dać kizeryt w ilości 100-150kg/h i później już saletra zamiast saletrosanu??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj