tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
Rako    1

Kolego slawek2209 mógłbyś napisać ile zapłaciłeś za jednostkę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
alik07    4

panowie zamierzam zasiac rzepak na stanowisku po jeczmieniu jarym,jak najlepiej przygotowac stanowisko pod rzepaczek....dyspomuje obornikiem,ale nie wiem czy wczesniej wapna nie podac potem talerzowka po czasie obornik i orka co o tym sadzicie?

mowa o 7 h (ziemie na tych kawalkach ta redziny)

Wapna nie stosuje się z obornikiem. Ja bum na twoim miejscu zastosował sam obornik, bo i tak w pierwszym roku po wapnowaniu ph za wiele nie podniesie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Jak niskie PH to ja bym radził właśnie odwrotnie, wolałbym uregulować (zacząć regulować jak najszybciej) PH niż dawać obornik.


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
seba87    0

czyli zastosowac w pierwszej kolejnosci wapno...potem np. polifoske,czy jak proponujecie nawozenie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

200 kg fosforan amonu, 200 sól potasowa, słoma cięta dlatego mniej potasu. Odmiana rzepaku Pamela. Sprzedawca twierdzi że worek jest na 2 ha. Wychodzi 70 ziaren na metr^2. Z opisów w ulotkach tez tak wychodzi. Nie za gęsto? Myślałem, że jednostka to zawsze 3ha

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mcpenza    3

chciałem spytać czy siał ktoś rzepak visby ? jak sie zachował w tym roku czy go połozyło czy moze stał ładnie pytam bo chciał bym go zasiac ale boje sie ze go położy i bedzie słaby plon ? prosze o info .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dirk41    63

ja miałem visby f1 super sprawa, skracany na jesieni i na wiosnę, stał ładnie, gdyby nie przymrozek w maju byłoby dużo lepiej a tak to było 4 tony z ha. Sasiad miał monolita to leżał w tym roku i w tamtym, rok temu i ja miałem to leżał, a visby wogóle, nawet tam gdzie nie opryskałem na wiosnę żeby go skrócić. Także polecam osobom które nie straszy cena 850 za jednostkę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

ja też miałem visby pierwszy raz i jestem zadowolony bo się nie położył i wydajność 4.7/h. Tylko ta cena za nasiona 865 za jednostkę :unsure:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

200 kg fosforan amonu, 200 sól potasowa, słoma cięta dlatego mniej potasu. Odmiana rzepaku Pamela. Sprzedawca twierdzi że worek jest na 2 ha. Wychodzi 70 ziaren na metr^2. Z opisów w ulotkach tez tak wychodzi. Nie za gęsto? Myślałem, że jednostka to zawsze 3ha

kolego fosforan i sol mieszasz raz jak rozsiewacz pod rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

co? Pytasz czy oznajmiasz? Musisz się bardziej sprecyzować bo nie mam pojęcia o co Ci chodziło.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

oczywiście, choć zależy to od kilku czynników i zasobności gleby w azot. Rzepak jesienią pobiera 50-60kg N więc trzeba mu to zapewnić, jeśli po przedplonie została ścięta słoma to trzeba mniej więcej tyle dać aby nie było ujemnego bilansu N w glebie gdyż rozkładająca się słoma wchłania ok 10 kg N z każdą toną słomy. Dodatkowo trzeba uzupełnić te 50kg N dla rzepaku czasem trzeba pomimo tego jeszcze dolistnie jesienią dokarmić azotem. Ja co roku daję 100kg saletry na słomę + to co w NPK i czasem mam objawy niedoboru N jesienią. Jeśli zebrałeś słomę to daj tylko tyle co w NPK i potem zobaczysz czy trzeba dać coś dolistnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
NewVario    39

Chłopaki zamierzam po grochu zasiac rzepak ozimy monolit oraz kws Hybrirock F1 albo tylko monolit , mam dylemat , otóż chcę nawapnowac ziemię na ściernię 0.5 tony eco-granem tlenkowym , następnie podac 0.5 tony lubofosu pod rzepak 3,5-10-18,5-0.2B i mam pytanie na ściernię, czy przedsiewnie ten nawóz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Chłopaki zamierzam po grochu zasiac rzepak ozimy monolit oraz kws Hybrirock F1 albo tylko monolit , mam dylemat , otóż chcę nawapnowac ziemię na ściernię 0.5 tony eco-granem tlenkowym , następnie podac 0.5 tony lubofosu pod rzepak 3,5-10-18,5-0.2B i mam pytanie na ściernię, czy przedsiewnie ten nawóz?

wapno na ściernię, npk pod pług

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
darkoza    10

co lepiej dać pod rzepak fosforan amonu 200kg i 200kg soli potasowej czy polifoski 6 400 kg co jest lepiej jak sądzicie czy to jest za mało czy za duzo na 1ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rolniczek098    15

Mam pytanie w przyszłym tyg. będę sieł rzepala chciałbym się poradzić jakich srodów chwastobójczych użyć przedwschodowo i powschodowo i żeby nie były kosmicznie drogie?Dzięki za każde odp.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

przedwschodowo: metazanex (1,5l/ha)+reactor(0,12-0,15l/ha), ewentualne poprawki powschodowo navigatorem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

bezposrednio po siewie i do 3 dni mozesz dac metazanex 1.5l i comand 0.15-0.20l.Koszt w granicach 160zł.Po wschodach rzepaku metazanex z navigatorem ale to juz drozej bo z 230 zł.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Mam pytanie w przyszłym tyg. będę sieł rzepala chciałbym się poradzić jakich srodów chwastobójczych użyć przedwschodowo i powschodowo i żeby nie były kosmicznie drogie?Dzięki za każde odp.

ja stosuje dimetachlor i chlomazon zaraz po siewie. Koszt ok. 160 zł/ha


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Renault9514    54

Ja tam będę dawać Devrinol 2l + Command 0.2l przed siewem mieszając z glebą, najlepsze efekty z tego co zauważyłem :)


ZETOR Team !!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj