tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

eMWu    485

Ja gościowi wierzę na słowo, bo myślę, że profesorowie z mojej uczelni mogli by się od niego uczyć agrotechniki. A Ty se gadaj co chcesz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ryzykowna sprawa, może wieczorem i w bardzo niskim stężeniu nic by się nie stało


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gutmen123    8

błogosławieni ci co nie widzieli a uwierzyli....

 

6,5 tony - wszystko możliwe... Też miałem sąsiada co twierdził ze z 2 ha zbierał 13 ton. Tylko okazało się ,że 2 ha to była działka w/g geodezji, a był w orany u mnie ponad 1,5 ha. Po ustaleniu granic o dziwo plony spadły... :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Przy takich wynikach: jednostki to albo jakieś inne tony albo inne hektary niż ja znam ;)


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Znam "firmę" która osiągneła na hybrydzie 6,2t/ha przy powierzchni około 50ha i przy oszacowaniu przez ubezpieczyciela 12% szkody spowodowanej gradem. Rzepak jest w stanie dać plon 9t wiec wiec wszystko przed nami. Nawet mi sie udało wyciągnąc nie raz ponad 5t/ha (ale średnia narazie zawsze poniżej, najwyższa to 4950kg/ha)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roberto653    1

u mnie rzepak już zaczyna pomału kwitnąć (kilka kwiatków na polu) i mam takie pytanie czy mogę jeszcze opryskać mocznikiem+mikroelementy? nie poparzy pąków?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja w tamtym roku sypnąłem 100 kg saletry w momencie gdy pąki były już żółte i nic się nie stało. Nie wiem jak to będzie z roztworem bezpośrednio na pąka ale małe stężenie do 5% nic nie powinno zrobić.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

nic sie nie stanie ale efekt też nie do zauważenia rzepak jest taką roślina że wszystkie niezbedne mikro i makroelementy powinny byc podane odpowienio wczesnie

u nas już niektórzy jadą na płatka heh oj bardzo wcześnie

Edytowano przez thug

Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
lipnicak    0

Witam,

Panowie mam do was takie pytanie, czy ktos ma tutaj na forum praktykę ze stosowaniem rocieńczonego RSM (np 50l RSM+150 l wody) w rzepaku w fazie pąkowania ? Poważnie się nad tym zastanawiam bo u nas w mazowieckim sucho, zimno i rzepak tak sobie rośnie, a ten RSM może by mu trochę pomógł. Czy jak bym prysnął normalnymi dyszami to go nie poparzę ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Panowie określenie oprysku na płatka to macie na myśli oprysk przeciwko pryszczarkowi kapustnikowi i słodyszkowi ? Czy coś innego?

A "na opadanie płatka" ?

Wiem ,że to banalne pytanie ale w literaturze nie ma takiego określenia .

 

 

Mój monolit widać dostał za mało azotu bądź siarki bo w miejscu "zakładki" wygląda ładnie a przy skrajach pola kiepsko , widać też że woli lżejszą glebę niż gliniaste wzgórki ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na płatka to oprysk fungicydem (na grzyba) który książkowo powinno się wykonać w momencie opadania pierwszych płatków kwiatowych. Dla mnie jest to zdecydowanie za szybko i zawsze trochę go opóźniam. Oczywiście do zabiegu możesz dodać coś na robale np. Mospilan.

  • Like 1

KPK KUMURUN TEAM

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

Witam,

Panowie mam do was takie pytanie, czy ktos ma tutaj na forum praktykę ze stosowaniem rocieńczonego RSM (np 50l RSM+150 l wody) w rzepaku w fazie pąkowania ? Poważnie się nad tym zastanawiam bo u nas w mazowieckim sucho, zimno i rzepak tak sobie rośnie, a ten RSM może by mu trochę pomógł. Czy jak bym prysnął normalnymi dyszami to go nie poparzę ??

W tamtym sezonie duże gospodarstwo tak 120ha rzepaku poparzyło , Jedynie do zabiegu na płatka dodaję na 250l oprysku 20-30l RSM32%.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Na płatka to oprysk fungicydem (na grzyba) który książkowo powinno się wykonać w momencie opadania pierwszych płatków kwiatowych. Dla mnie jest to zdecydowanie za szybko i zawsze trochę go opóźniam. Oczywiście do zabiegu możesz dodać coś na robale np. Mospilan.

 

W tamtym roku robiłem doświadczenie mam akurat kawalek 36m szerokości 1.20ha i na połowie pola na płatka zastosowałem pictor + mospilan a na drugiej be tych srodkow plon po obu stronach był niemal identyczny w tym roku nie bd pryskał

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj