tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
rk1    5

Ja już zasiliłem w sobotę drugą dawką ( saletrą ), a rzepak jest w podobnym stanie jak twój z opisu.

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Jakie nawozy dolistne stosuje do dokarmiania. Co myślicie o Rosasol dawka npk zrównoważona

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
infinityPG    0

Czy jest sens teraz gdy są przymrozki dokarmiac dolistnie?Czy czekac na wyzsze temp. w nocy które maja byc dopiero w następnym tygodniu? Dokarmiam Agraelafem Power 20-20-20+TE do tego mocznik i bor .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja opryskałem siarczanem boremmax i odzyzką mikrokomplex


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja stosuje nawozy dolistne FoliQ Bor, Bor+cynk, Mikromix i Mikrokomplex


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcinus    2

Witam czy zastosowanie nurelle d 550ec teraz na słodyszka czy dobrze zadziała jak w nocy zdażają sie przymrozki ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

2 tygodnie temu mój rzepak dostał 300kg saletrosanu w sobotę dostał 200l RSM 32

dzis dostał odzywki i od robaka

-microkomplex 3kg/ha

-bor 3kg/ha

-saletra yara live2kg/ha

-foliq ascovigor 1.5l/ha

- foliq aminovigor 1l/ha

-basfoiar 1l/ha

-molibdenit 0.5l/ha

-mangan 0.3l/ha

-florovit 2l/ha

-owadofos1l/ha

i moje pytanie jest takie czym mogę takie nawożenie uzupełnić???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Chłopie konkretny mix dałeś więc spokojnie wystarczy :D Ja dzisiaj poleciałem Osd rzepak w ilości 1,5kg plus tytanit 0,3 plus Pyrinex 0,6 plus Ammo 0,15. Teraz już tylko oprysk na płatka i Randap na końcu :D

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

No widzę, że kolega lubi słodyszka, Pyrinexem teraz to tylko na chowacza.

Przy takiej ochronie to aż boję się wstawiać swojego planu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Jak go później jeszcze będziesz stosować to ok.

Edytowano przez KRISTOFORn

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Poszła mieszanina Pyrinexu z dodatkiem Ammo. Na jednym i drugi jest napisane że zwalcza słodyszka, w późniejszej fazie pójdzie Explicit (Avaunt) albo Plenum.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

U mnie już teraz są widoczne pojedyńcze zółte kwiatki na polu a to dopiero początek kwietnia :blink: To kiedy będą żniwa rzepakowe - końcem maja???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Spokojnie. I trochę dziwi mnie co ludzie gadają. Przecież o terminie dojrzewania decyduje nie tylko temperatura ale także długość nasłonecznienia, czyli długość dnia. Wszystkie fazy będą trwały dłużej i wszystko będzie przebiegać normalnie. Chyba że weźmiemy pod uwagę rok poprzedni, wtedy wszystko było później, a tym wszystko wróci do normy bądź ciut wcześniej.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Podejrzewam rzepaki zaczną młócić na początku lipca, a może w niektórych regionach w ostatnich dniach czerwca.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jestem z podlaskiego ostatnimi nocami były spore przymrozki dziś zauważyłem że w rzepaku końcówki liści zrobiły się lekko fioletowe dodatkowo pąki również gdzie nie gdzie również zrobiły sie lekko fioletowe czyżby przymroziło troche rzepak? To samo zauważyłem na zbożach liście lekko fioletowe.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Może w połowie lipca raczej nie wcześniej, u mnie te słabsze rzepaki, co nawozy poskąpili, już zaczynają kwitnąć, a w tych dobrych to samosiewy z paru lat zaczynają kwitnąć, ale tak jak mój to dopiero w pęd zaczyna iść, i szybko nie zakwitnie,

Ja liczę na połowę lipca, nie będzie szybciej, akurat jak z wczasów wrócę, więc szybciej nie będą żniwa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tofil    6

Podejrzewam rzepaki zaczną młócić na początku lipca, a może w niektórych regionach w ostatnich dniach czerwca.

Ty chyba nie wiesz o czym mówisz rzepaki będą kwitnąć końcem kwietnia jak co roku a niwa w połowie lipca (ci co poskąpili nawozu i innych składników pokarmowych) a ci co dali prawdę do końcem lipca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

zapraszam wszystkich co twierdza że rzepak z głodu kwitnie na mój rzepak odmiany carlo pole jest zółte. Zapraszam na weryfikacje poglądów


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

u mnie jedna odmiana ma około 20 cm wysokości od ziemi .. wiec jeszcze troche mu zajmie zanim zakwitnie ;p wszystko żależy od odmiany , od nawozów też ale w mniejszym stopniu


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj