tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ciastek12    44

Panowie i Panie mogę wymieszac caryx 0.5l + Sparty 0.5 l + bor + cos na robaka( nie wiem jeszcze co)+ nawóz dolistny i ewentualnie antywylegacz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mich18    89

Panowie co może byc mojemu rzepakowi po tym zimnie raz był przymrozek w nocy dostał jakis przebarwien fioletowych na bocznych pąkach kwiatowych,może to byc po zastosowaniu herbicydu Agil na samosiewy?


Sprzedam ciągnik ursus c-360.pisac nr gg 33108236

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co sądzicie o saletrosanie na drugą dawkę(ostatnią) i jaki jest jej optymalny termin ?Na pierwszą poszła saletra amonowa.

lepiej było zrobić odwrotnie, jak jeszcze będzie wilgotno to saletrosan się sprawdzi ale jak pociągnie susza to może być problem

grego dzieki za odpowiedź ta pani jeszcze twierdzi że jeśli skracamy rzepak jesienią nie ma potrzeby skracac wiosną bo szyjka korzeniowa już została skrócona i teraz szkoda tylko pieniędzy... więc bedę obserwował rzepak i jeśli nic się nie będzie działo na grzyba wjadę dopiero na płatka .Niestety plonu powyżej 4t się nie spodziewam gdyż jesienią popełniłem błąd rzepak miał za mało azotu nie wykształcił odpowiednio dużej rozety i teraz jak tak obserwuje inne rzepaki mój jest słabszy :wacko: chociaż dostał na wiosnę wszystkiego ile ustawa przewiduje :)

ta pani chyba zapomniała że pryskając po ruszeniu wegetacji fungicydem głównie zwalczamy choroby grzybowe a skracanie to inna sprawa przy okazji tego zabiegu załatwiana


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Też nie zgadzam się z tezą tej pani, bo nie raz skracałem tylko w jesieni,a na wiosnę odpuszczałem, ale w tamtym roku ideał trafiłem w jesieni, a na wiosnę może i za wcześnie Caryxem pojechałem i to był szczał w dziesiątkę, rzepak był w idealnym pokroju, nie leżał i sypał jak opętany.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Panowie co może byc mojemu rzepakowi po tym zimnie raz był przymrozek w nocy dostał jakis przebarwien fioletowych na bocznych pąkach kwiatowych,może to byc po zastosowaniu herbicydu Agil na samosiewy?

 

 

a w jakiej fazie jest rzepak że jeszcze graminicydem leciałeś? Przebarwienia fioletowe bardziej przyporządkował bym pod ujemny skutek działania przymrozka, swoją drogą aż mnie ciarki przechodzą na myśl o przymrozkach czy nawet mrozach prognozowanych na przyszły tydzień a o takowych słyszałem, może być nie ciekawie. Oby się to nie sprawdziło w przeciwnym razie rzepak mocno ucierpi w zalezności od fazy rozwojowej.


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

dzsiaj poszedl mocznik , bor, brasifun, proteus . u mnie slodyszka bardzo duzo dzisiaj w naczynie wlecialo mi 90 sztuk

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

czy to prawda ze na opolszczyznie rzepak juz zakwita miejscami ?


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W galerii roślin oleistych masz zdjęcie z okolic Legnicy gdzie rzepak zaczyna kwitnąć. I to nie pojedyncze zjawisko bo tam juz na nie jednym kawałku rzepak jest w takim stanie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
arielito1    0

witam

pierwszy raz sieje rzepak i dziś doradca rozpisał mi opryski na cały okres wegetacyjny a mianowicie

I ZABIEG durban (chowacz) +magnello (fungicyd) +BrMnS Teraz

II ZABIEG avaunt (słodyszek) +impact (fungicyd) +BrMnS Na zielony pak

III ZABIEG Mospilan Na zielone łuszczyny

A moje pytanie brzmi czy jest konieczność stosowania fungicydów dwukrotnie dodam ze na jesień był dawany również helikur

I jak ta rozpiska ma się do rzeczywistości

Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Czy po jesiennym opryskaniu rzepaku Rapasanem i Reaktorem powinienem orać przed przesianiem jęczmienia? Czy wystarczy agregatem?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Dziś poszła 2 dawka azotu ok. 230 kg saletry. Rzepak powoli zaczyna strzelać w pęd ma ok 15 do 20 cm. Dziś był oprysk galera za 2 dni jade tebukonazolem. Nie za późno ? Lac nurelle jeśli nie ma chowacza? Ponoć działa 3 tygodnie.

Mam jeszcze stary dursban 12 letni nowy nie rozpoczynany ale pisze ze data ważności 2 lata. Jak myslicie zadziałałby czy zaszkodził ma ktoś jakieś doświadcznie z takimi starymi środkami?

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    151

Ja pryskalem już starym i nawet przemarznietym środkiem i działał jak miał. Były to środki na chwasty dlatego wiedziałem że zadziałał. Ale myślę że lepiej mieć pewne środki.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

W tym roku w przeciwienstwie do poprzedniego gdzie pryskałem pictorem + fastac polecono mi zrobić zabieg nie na płatka lecz w fazie końca zielonego pąka aby potem nie niszczyć już łanu. Co o tym sądzicie. Pictor z doświaczenia wiem że działa dosyć długo. Czy utrzyma on rzepak od grzyba i robaka w połączeniu z fastac? Nie chciałbym niszczyc w tym roku łanu podczas kwitnienia.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Nie polecam raz tak robiłem Pictorem i efekt mył mizerny, szkoda było jechać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Fastac nie jest środkiem kontaktowym?

  • Like 1

sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Według mnie po pierwsze sam fastac nie da sobie rady na dłuzszy czas i pictor tez nie dotrzyma odpowednio długo. Zawsze w oststnim zabiegu stosuje sie cos lepszego systemicznego a nie kontaktowy perytroid. W tym roku zapowiada sie że od kwitnienia do zbioru bedzie dos długi okres chyba że zniwa beda na poczatku czerwca :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

To co polecibyście na ostatni zabieg? Pictor + jaki insektyd? czy moze znacie jakiś tańszy a równie skuteczny fungicyd? Obecnie został opryskany toprexem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Koledzy nie wiem czy zastosowanie Caryxa (chlorek mepikwatu+ metkonazol) ma ekonomiczne uzasadnienie. Przecież Stabilan (chlorek chloromekwatu) tak samo powoduje redukcję syntezy giberelin. Do tego dodać tebukonazol w pełnej dawce który też ma właściwości skracające. Do skracania rzepaku na wiosnę podchodzę sceptycznie szczególnie na lekkich ziemiach.

pozdrawiam

Edytowano przez Profil usunięty

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

Ja na płatka jade włąsnie pictor + proteus ( pszczoły). Niektórzy twierdza że alert tanszy i efekt podobny ale nie wiem co o tym sadzic wole nie testowac za kilkadziesat złotych oszczednosci


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

W lubelskim rozstawione mam pułapki w rzepaku i jeszcze nic się nie złapało oprócz paru muszek. Na 1 zabieg co polecacie? Dursban + cyperkill ? czy coś sprawdzonego macie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

To co polecibyście na ostatni zabieg? Pictor + jaki insektyd? czy moze znacie jakiś tańszy a równie skuteczny fungicyd? Obecnie został opryskany toprexem

ostatni zabieg jest najważniejszy, ja proponuje Pictor 0,2(da rade ochronić) + proteus + jakaś najtańsza cypermetryna.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj