tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

ciastek12    44

antywylegaczem można jechac w rzepaku ???? pierwsze słysze ale moge czegoś nie wiem , człowiek cełe zycie sie uczy

 

Tak antywylegaczem możesz pryskać rzepak na ziemiach lżejszych do 0.7l/ha a na cieżkich do 1l/ha. Ja dam caryx 0.5+ sparty 0.5 a dodatkowo skróce litrem antywylegacza.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2203

Jeszcze moddusa dorzuć. Człowieku sam triazol i caryx dobrze skróci. Ty masz to wypraktykowane??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

antywylegaczem można jechac w rzepaku ???? pierwsze słysze ale moge czegoś nie wiem , człowiek cełe zycie sie uczy

 

Tak antywylegaczem możesz pryskać rzepak na ziemiach lżejszych do 0.7l/ha a na cieżkich do 1l/ha. Ja dam caryx 0.5+ sparty 0.5 a dodatkowo skróce litrem antywylegacza.

Możesz tylko nie wie po co jeszcze antywlegacz,masz za dużo kasy Sam Caryx z tebu ładnie załatwi sprawę.

A szczrze to stosowałem parę razy antywylegacz nie widziałem różnicy, lepszy jest tebukonazol, na pewno droższy, ale działa.

Raz stosowałem Modusa, szkoda zachodu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Wiatm. Jeśli pod rzepak było dane 400kg saletrosanu, czy jest sens dokarmiać jeszcze dolistnie siarka np siarczanem magnezu. Planuje dać jeszcze tylko osd mikro rzepak w tym tygodniu i na tym zakończyć dokarmianie siarką.

Rzepak obecnie ma 18-23cm

Edytowano przez mtz55

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Jaki środek najlepszy i najtańszy na chowacza zastosować ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rycho30    0

co myślicie jak bym dał na 1 dawke rzepaku orius 250 czy jest to dobry środek. Doradżcie co zastosowac bo uprawiam rzepak 1 raz

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Merkoo    24

Orius nie jest zły, Stosowałem rok temu + ccc plon był przyzwoity

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Możesz tylko nie wie po co jeszcze antywlegacz,masz za dużo kasy Sam Caryx z tebu ładnie załatwi sprawę.

A szczrze to stosowałem parę razy antywylegacz nie widziałem różnicy, lepszy jest tebukonazol, na pewno droższy, ale działa.

Raz stosowałem Modusa, szkoda zachodu.

 

Po prostu mam rzepak który rośnie wysoki( w tamtym roku ponad 2 metry) ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szaman    1

panowie może ktoś mi podpowie czy to dobry pomysł żeby RSM na rzepak rozlewać w deszcz. a to wszystko po to aby deszcz spłukał nawóz z liści

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

RSM w na mokre rośliny nie wolno, bo maże popalić.

Ciastek po prostu źle podchodzicsz do skracania rzepaku, powinienieś dobrze na jesień pilnować bo wiosną już błędów nie nadrobisz, Mogłeś na jesień dać z 0,7 tebu i 0,5 Caryxa, lub 0,25 toprexu i dokładnie w faze 4 liścia,lub tanio 1,3 l tebu, i po problemie wysokości.

U nas w tamtym roku prawie wszystkim rzepak leżał, a mi stał do końca, ale jesień pilnowałem, bo jesień w rzepaku jest najważniejsza, niczym nie odrobisz błędów popełnionych w jesieni. Wysokość roślin teraz to żaden problem, problem jest w rolnikach którzy nie pilnują , albo za dużo nawozu dają, a nie przykładają się do pilnowania skracania i terminów.

W tamtym roku znajomemu wyłożyło z 30 ha pszenicy, pytam się ile dałeś ntywylegacza i modusa, a ile saletry, To saletry dał z 450 kg a CCC tylko z 1,5 l, a modusa nic, po prosto bogaty inaczej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ciastek12    44

Jesienią dostał 0.3 toprexu a pozatym zawsze daje antywylegacz na rzepak.

Edytowano przez ciastek12

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

panowie może ktoś mi podpowie czy to dobry pomysł żeby RSM na rzepak rozlewać w deszcz. a to wszystko po to aby deszcz spłukał nawóz z liści

 

 

można lać pod warunkiem że będzie ciągły opad deszczu i spłucze wylany RSM z roślin, kiedyś tak zrobiłem na życie i efekt był super i nic nie popaliło, ale musi padać rzęsisty deszczyk

Edytowano przez BARABUS

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
anto    14

RSM w na mokre rośliny nie wolno, bo maże popalić.

Ciastek po prostu źle podchodzicsz do skracania rzepaku, powinienieś dobrze na jesień pilnować bo wiosną już błędów nie nadrobisz, Mogłeś na jesień dać z 0,7 tebu i 0,5 Caryxa, lub 0,25 toprexu i dokładnie w faze 4 liścia,lub tanio 1,3 l tebu, i po problemie wysokości.

U nas w tamtym roku prawie wszystkim rzepak leżał, a mi stał do końca, ale jesień pilnowałem, bo jesień w rzepaku jest najważniejsza, niczym nie odrobisz błędów popełnionych w jesieni. Wysokość roślin teraz to żaden problem, problem jest w rolnikach którzy nie pilnują , albo za dużo nawozu dają, a nie przykładają się do pilnowania skracania i terminów.

W tamtym roku znajomemu wyłożyło z 30 ha pszenicy, pytam się ile dałeś ntywylegacza i modusa, a ile saletry, To saletry dał z 450 kg a CCC tylko z 1,5 l, a modusa nic, po prosto bogaty inaczej.

uważam że można tak stosować RSM , ale deszcz musi być ciągły , tzn. cały czas padać w trakcie rozlewania RSM-u

 

RSM w na mokre rośliny nie wolno, bo maże popalić.

Ciastek po prostu źle podchodzicsz do skracania rzepaku, powinienieś dobrze na jesień pilnować bo wiosną już błędów nie nadrobisz, Mogłeś na jesień dać z 0,7 tebu i 0,5 Caryxa, lub 0,25 toprexu i dokładnie w faze 4 liścia,lub tanio 1,3 l tebu, i po problemie wysokości.

U nas w tamtym roku prawie wszystkim rzepak leżał, a mi stał do końca, ale jesień pilnowałem, bo jesień w rzepaku jest najważniejsza, niczym nie odrobisz błędów popełnionych w jesieni. Wysokość roślin teraz to żaden problem, problem jest w rolnikach którzy nie pilnują , albo za dużo nawozu dają, a nie przykładają się do pilnowania skracania i terminów.

W tamtym roku znajomemu wyłożyło z 30 ha pszenicy, pytam się ile dałeś ntywylegacza i modusa, a ile saletry, To saletry dał z 450 kg a CCC tylko z 1,5 l, a modusa nic, po prosto bogaty inaczej.

A co stosujesz i w jakich dawkach na wiosnę w rzepaku?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

 

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

Orius nie jest zły, Stosowałem rok temu + ccc plon był przyzwoity

 

 

Babka z Agroloku gadala mi ze do Oriusa nie trzeba zadnego ccc ani antywylegacza bo juz niby sam skraca rzepak;p

 

Dzis dostalem takie informacje ze; srodki na robaka z grzybowymi mozna razem pryskac,nawozy dolsitne niby osobno a srodki na skracenie ccc,albo antywylegacz tez musi byc osobno pryskany mozliwe ze z mozna laczyc ze nawozami dolistnymi co wy na to???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

ja raczej zawsze mieszam (w tym roku np: dursban, tilmor. basfoliar, bor, siarczan magnezu) i nie zauważyłem żeby coś nie działało albo były skutki uboczne, Jedyne co robię to ŚOR najpierw rozcieńczam w osobnym naczyniu i dopiero wlewam do opryskiwacza, podobno o zmniejsza ryzyko zcięcia, zważenia się mieszaniny. Chociaż ostatnio znalazłem też artykuł że niepowinno się mieszać insektycydów z nawozami: http://ochronaroslin.edu.pl/mieszanie-srodkow-ochrony-roslin-z-nawozami/

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

ja raczej zawsze mieszam (w tym roku np: dursban, tilmor. basfoliar, bor, siarczan magnezu) i nie zauważyłem żeby coś nie działało albo były skutki uboczne, Jedyne co robię to ŚOR najpierw rozcieńczam w osobnym naczyniu i dopiero wlewam do opryskiwacza, podobno o zmniejsza ryzyko zcięcia, zważenia się mieszaniny. Chociaż ostatnio znalazłem też artykuł że niepowinno się mieszać insektycydów z nawozami: http://ochronaroslin...lin-z-nawozami/

 

 

a nie dales zadnego ccc albo antywylegacza na rzepak?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    581

coś ty sie tak uczepił tego antywylegacz płynny =CCC. Bo najtanszy ? Opryskaj samym tebukonazolem- oriusz, syrius, sprekfree itd. i w jednej cenie bedziesz miał ochrone grzybowa i regulator wzrostu. W ubiegłym roku czytałem publikacie, badania gdzie testowano różne wersje regulatortów wzrostu w rzepaku. Meszali tebu z CCC, samo ccc sam tebu i cos jeszcze było ale juz nie pamietam, przypomina mi sie ze dodane cc dało jakis efekt pozytywny ale to były spore dawki.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patfilmax    7

ja jesienią stosowałem toprex(dość wczesna faza) a teraz tilmor i wydaje mi się że to powinno wystarczyć, przynajmniej w poprzednich latach wystarczało, Największe znaczenie ma faza w jakiej zastosujesz środek.

Edytowano przez patfilmax

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gomez181    197

coś ty sie tak uczepił tego antywylegacz płynny =CCC. Bo najtanszy ? Opryskaj samym tebukonazolem- oriusz, syrius, sprekfree itd. i w jednej cenie bedziesz miał ochrone grzybowa i regulator wzrostu. W ubiegłym roku czytałem publikacie, badania gdzie testowano różne wersje regulatortów wzrostu w rzepaku. Meszali tebu z CCC, samo ccc sam tebu i cos jeszcze było ale juz nie pamietam, przypomina mi sie ze dodane cc dało jakis efekt pozytywny ale to były spore dawki.

 

 

ja bede stosował wlasnie orius tylko czytalem ze dodatkowo antywylegacz poprawia skrocenie rzepaku znaczy wyleganie i ma rowniez znaczenie na plon;p

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Panowie mam dylemat za oknem deszcz rozpogodzenie dopiero w czwartek a rzepak goni i cos czuje ze na poczatku natepnego tygodnia bedzie strzelał w pęd. Musze jednak opryskac go galera ponieważ jesienią się za bardzo nie dało. I mam dylemat czy najpierw jechac galera w czwartek piatek moze sobota a potem po 3 dniach regulator itp. czy najpierw go skrócić a potem galera za 3 dni? Dodam że rzepak dośc słaby nalezałoby go przyhamować i podgonić z drugiej strony ziela też jest nie mało. Co radzicie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Co zrobić, jeśli pogoda się pogorszyła, nadają od 8 do 14 stopni, a rzepak rośnie jak szalony i wypadałoby go skrócić. Miałem zamiar stosować Toprex i go zakupiłem, ale na taki 20cm pęd główny, to chyba za mało te 0,5l Toprexu, jak myślicie co dodać, aby wzmocnić działanie regulacyjne wzrost?

jak ma 20 cm pęd główny to Toprex sobie nie poradzi jako regulator. Możesz dodać 0,1-0,2 Caryxu


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Ja na wiosnę daję Caryx, w tamtym roku 0,8 i karben, i to było za dużo, teraz 0,5 + tubu 430 w dawce 0,2.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj