tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

grisza22a    0

Potrzebuje porady. Miałem w tamtym roku rzepak na dzierżawie na jesieni właściciel powiedział żebym już nie obsiewał pola a teraz 2 tygodnie temu przyszedł i powiedział żebym obsiewał sobie, a tam jest bardzo ładny rzepak z samosiewu. Co robić kasować czy nawozić pryskać i zbierać plon? Powiem że już dałem pierwszą dawkę 200 kg polifoski 8 i 200 saletry.Proszę o opinie.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Możesz mieć lepszy rzepak z samosiewów niż miałeś rok temu, jak dobrze zadbasz.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

dziwne gadanie ze nie pryska sie rzepaku wiosna, to jest bzdura, wiadomo ze lepiej w jesieni, ale nie zawsze sie da.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kako9561    8

Grzela trafiłeś w świetna pogodę na RSM ale troszkę mało jego wylałeś , ile rzepak dostał w sumie N

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

wie ktoś ile czasu nie powinno padać po zastosowaniu nawozów dolistnych?

Edytowano przez ogar118

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

niech slawek2209 nie bedzie taki madry bo nie wie gdzie ja mieszkam i co robie, wiec nie wiesz czy sie da, w mojej okolicy nikt nie pryskal.

po drugie ja pytalem czy mozna mieszac galere z opryskiem na jednoliscienne, wiec jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o odpowiedz, a nie gadac ze w jesieni sie pryska o czym kazdy wie, pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

ja na jesien pryskalem i co z tego jak bylo sucho i chwast odbil i potrzebna poprawka na wiosne moze cos poradzicie czym prysnac?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
garek    155

ale jaki chwast ? bo niektóre to trzeba olać :)


 Trzeba być nienormalnym żeby być rolnikiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mate02    0

specjalista od zielska nie jestem ale chyba to chaber wrzuce pozniej zdjecie to sami ocenicie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kondek    0

na jesieni pryskałem navigatorem ale odbiła lipczyca. CO można teraz na poprawke?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

niech slawek2209 nie bedzie taki madry bo nie wie gdzie ja mieszkam i co robie, wiec nie wiesz czy sie da, w mojej okolicy nikt nie pryskal.

po drugie ja pytalem czy mozna mieszac galere z opryskiem na jednoliscienne, wiec jezeli ktos wie cos na ten temat to prosze o odpowiedz, a nie gadac ze w jesieni sie pryska o czym kazdy wie, pozdrawiam

nawigatorem z metazachlorem mozna bylo pryskac do pazdziernika.galera miała rejestracje kiedys z perenalem.obecnie nikt nie zaleca gramicydu z galera.patrząc na swój rzepak ktory wybija w ped na galere i gramicyd jest juz za pozno

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr63a    2

galera pryska sie do fazy zielonego pąka, a u mnie jeszcze w pąk nie idzie, moj region to tzw suwalszczyzna południa. Ty pewnie juz cos siejesz a u mnie snieg lezy. dlatego nie wypowiadaj sie bo nie znasz sytuacji gleby klimatu itp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzela    0

Grzela trafiłeś w świetna pogodę na RSM ale troszkę mało jego wylałeś , ile rzepak dostał w sumie N

 

Na I dawkę poszło 300 kg/h Saletrosanu i tak sobie myślę, że jeszcze za ok 2 tyg na III dawkę dać 120l/h RSM - będzie dobrze???

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kako9561    8

N powinno wystarczyć tylko po co dzielić aż na tyle dawek a po drugie tą ostatnią dawką możesz troszkę po palić rzepak bo będzie już na pewno duży chyba że masz węże

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Depex    9

Ja pryskam co wiosne rzepak galera plus targa badz labrador i wszystko jest ok. Do tego dochodzi dursban plus decis. Choc w tym roku na chowacza za wczesnie wiec dursban jeszcze nie poszedl. Smialo mozna galere mieszac ze srodkiem na jednoliscienne. Mozna na jesieni pryskac, ale to zalezy od pola i chwastow tam wystepujacych. U mnie niezbedna by byla poprawka wiosenna, a to juz zbyt drogie jest i nie zawsze jesienia sa warunki do oprysku. Choc w tym roku to trzeba sie spieszyc, bo rzepak rosnie jak szalony.

Edytowano przez Depex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

juz nie jeden znawca twierdził ze galera działa hamujaco na rozwój rzepak.Zabieg powinno wykonac sie mozliwie wczesnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

Ja bede pryskal jak sie tylko pogoda zemrobi co proponujecie coś silnego to sie tak wie po polu chyba przytulia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

czas na pryskanie w ubieglym sezonie miales od sierpnia do pazdziernika.Wiec sie da

 

Uwierz ze się nie dało. W magazynie dalej leży mwtazanex+navigator na 20ha.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
buczek    9

panowie połączenie Carmaby 0,6 l/ha i Tebu 0,6 l/ha t dobre rozwiązanie w celu zwalczenia chorób i skróceniu rzepaku?? czy dorzucić jeszcze 0,6 antywylegacza ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

antywylegaczem można jechac w rzepaku ???? pierwsze słysze ale moge czegoś nie wiem , człowiek cełe zycie sie uczy

 

 

lepiej zrobisz jeśli dasz caryxa, ja mam tak pół litra tarczy łan plus pól litra caryxa


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

panowie połączenie Carmaby 0,6 l/ha i Tebu 0,6 l/ha t dobre rozwiązanie w celu zwalczenia chorób i skróceniu rzepaku?? czy dorzucić jeszcze 0,6 antywylegacza ??

A po co takie mixy? I po co ten antywylegacz. Cena wyjdzie pewnie podobna do 0,5l toprexu i nie będziesz musiał się bawić z mieszaniem a efekt będzie dobry.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Witam.

W sobotę wieczór wykonałem zabieg na chowacza, poszło 0,5 l hunteru i 60 ml Super Cyper i i do tego trzy odżywki, skończyłem oprysk o 19 a o 20 przeszedł przelotny deszcz spadło 2 mm w ciągu trzech godzin...

Jak myślicie czy muszę ten zabieg poprawiać?

Pozdrawiam!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj