tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

nie wiem jak wygladają u Ciebie temperatury ale najlepiej było by pojechać teraz dolistnie mocznikiem a w połowie przyszłego tygodnia 2 dawka


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patron26    23

ja bym na Twoim miejscu nie czekal tylko zmusil do wzrostu sypiac saletre poki wilgoc , ja tak zrobilem ale przed deszczami

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

u mnie rzepak ES Alonso F1 juz pąk nad ziemią jakies 5-7cm. 20.02.2014 dawałem 300kg/ha saletrosanu. na drugi zabieg planuję 250 saletry. doradźcie w jakiej kolejności zrobić.... ja chcę w sobotę opryskać Tilmorem i samosiewy a po niedzieli dać planowaną saletrę. Proponujecie może coś zmienić>>>???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

a jak koledzy z lebelskiego juz ktoś wjeżdzał w rzepak z ochroną???


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja jestem z południowo-wschodniej części lubelskiego ale jeszcze nie pryskałem, jeżeli sprawdzi się prognoza wysokich temperatur to w przyszłym tygodniu wyrusze


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

ja w sobotę wystawię żółte tablice lepowe, druga dawka azotu, może aminokwasy, ochrona prawdopodobnie pod koniec przyszłego tygodnia - wszystko zależy od przebiegu pogody

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jendreks    0

Ja jutro startuje z druga dawka, 250kg saletry.Potem Agil na jednoliscienne a jak tak dalej bedzie z pogoda to pod koniec przyszlego tygodnia prawdopodobnie fungicyd tylko nie jestem pewien co wybrac.Planowalem Toprex albo caryx.Toprexem pryskalem na jesieni.Natomiast Caryxu nigdy nie urzywalem.Pryskal ktos tym srodkiem na wiosne?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja chyba w sobotę będę pryskać tebu+ mikrokompleks + bor + decis mega. rzepak marathon już pęd główny ruszył miejscami pąka widać. I mam adriane na tej samej działce i w tej odmianie pęd nie ruszył. ale myślę że nie zaszkodzę opryskiem temp. wysokie nadają także tebu zadziała. póżniej ma pszyjść ochłodzenie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Toprex coraz więcej czytam opini że nie warty swej ceny, caryx też nie solo.

@jendreks Tebukonazol bądz karbendazym, a proporcje to już nie wiem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

pryskałem toprexem w tamtym roku i naprawdę rzepak wygladał fajnie - długa ochrona grzybowa

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Jak myslicie warto dac bormax niedługo jak bede pryskał caryx+ tebu+ mikrokomplex+ mocznik + cos na szkodniki ? NIe pamietam jak w ubiegłym roku pryskalem czy dawałem bor tylko na zwarty pąk czy tez na poczatku wegetacji :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

jak dawałeś na jesieni, to mozna dać później,

ja daje na jesieni 1l/ha bormaxu i wiosną na pak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

U mnie też jarzyna w rzepaku przezimowała :D

 

Panowie stosujecie 2 czy 3 dawki nawozów ? Skoro wiosna długa to lepiej podzielić na 3 dawki ?

Jeżeli nawożenie azotem jest bardzo wysokie to możesz dać 3 dawki z czego 2 już teraz by wypadało wysiać. Przy nawożeniu do 200kg N wystarcza 2 dawki.

A jak odniosl bys sie do zastosowania srodka na samosiewy z Galera??

Jest taka zasada że herbicydów na dwuliścienne nie powinno się łączyć z graminicydami.

Doradźcie co robić. 26.02.2014 poszła pierwsza dawka saletrosanu ponad 300 kg na ha. Od tamtej pory słabo ruszył. Mineło dobre 3 tygodnie i sie zastanawiam czy wysiać w sobote 2 a za razem ostatnia dawke czy jeszcze poczekać tydzien. Pogode zapowiadaja słoneczna na przestrzeni dłuższego czasu nie wiem czy czekac czy siac poki jest wilgoć w glebie. Jestem z podlaskiego a stan rzepaku po jesieni oceniam na dośc słaby.

Najpierw bym radził odżywkę z azotem. To powinno pomóc, dodatkowo korzenie rzepaku w końcu powinny zacząć pobierać azot. Jeżeli teraz II dawka to bardziej by pasował mocznik.

A najlepszy teraz byłby RSM, nawet nawożenie dolistne azotem wtedy byłoby zbędne.

Ja jutro startuje z druga dawka, 250kg saletry.Potem Agil na jednoliscienne a jak tak dalej bedzie z pogoda to pod koniec przyszlego tygodnia prawdopodobnie fungicyd tylko nie jestem pewien co wybrac.Planowalem Toprex albo caryx.Toprexem pryskalem na jesieni.Natomiast Caryxu nigdy nie urzywalem.Pryskal ktos tym srodkiem na wiosne?

Caryx już lepszy jest jesienią niż wiosną, choć jeżeli toprex jesienią będzie dany w odpowiedniej fazie to również powinien dobrze spełnić zadanie. Teraz toprex pod względem ochrony przed grzybami będzie lepszy od caryxu.

  • Like 1

Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Włąsnie dawałem chyba 1 czy nawet 1,5l bormaxu jesienia. Wiec teraz pojade tylko na zwarty pąk pewnie razem ze słodyszkiem :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

ja chciałem dzisaj bormaxem jechac ale wieje strasznie ... na grzyba pojade caryxem 0,5 litra i tarcza łan też 0,5 l ale to tak w przyszłym tygodniu .. jeśli bedzie chowacz to moze jutro sie zrobi zabieg


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

U mnie dzisiaj zaczął wybijać w pęd, a chce opryskać łącznie dursban+tebukonazol i nie wiem czy jutro pryskać takim mixem bo jakby kilka dni za wcześnie chyba czy jutro dać najpierw 2 dawkę saletry bo w przyszłym tygodniu pogorszenie pogody, a teraz wieje okropnie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

mam ten sam dylemat... chyba jutro pojadę jednak saletrą 250kg/ha bo nawet w wiatr dam radę ją rozsiać. Ja na oprysk kupiłem tilmor , bor i leopard na jednoliścienne. na robaka mam Pyrysimex i decix mega. Ale chyba tylko decisem polece zachowawczo chyba , że w naczynku znajdzie sie dużo chowacza to zasrosuję również pyrisimex


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jack83    28

skąd masz te środki na chowacza?z jakiegos dziwnego sklepixu :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

pyrisimex (Mahkteshim) to zamiennik dursbanu....chloropiryfos.... Decis mega znajdziesz w każdym nie koniecznie dziwnym sklepixie


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj