tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
S-Piotr    58

formy takie same, ale saletrosan ma mniej formy azotanowej która zwiększa uwodnienie roslin i szybciej je pobudza co przekłada się na szybsze rozhartowanie

Teraz to nie forma azotu ma wpływ na rozhartowanie,lecz przebieg temperatur i długość dnia. co byś nie posypał rzepak już zaczął wiosenną wegetacje.

Choć zimne noce i ciepłe dnie jakoś mojemu nie służą ,wygląda jak by nic nie przyrastał,no i susza też mu nie pomaga.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

formy takie same, ale saletrosan ma mniej formy azotanowej która zwiększa uwodnienie roslin i szybciej je pobudza co przekłada się na szybsze rozhartowanie

 

Dokładnie, jednak w sytuacji braku opadów tak jak obecnie oraz braku perspektyw na opady w najbliższym czasie wysiew saletrosanu może być błędem, bo nie jest higroskopijny i będzie leżał na polu nierozpuszczony a rzepak już się budzi do życia. Saletrę sypałem w sobotę i już nie ma po niej śladu, a saletrosan leży nierozpuszczony.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

paktofonikas1987 co do saletrosanu to i racja , bo rozsiany 1 marca razem z solą trohce zalegał na polu ale to tylko wypełniacze sól czekała do mżawek i codziennej porannej rosy. Wczoraj dosiewałem I dawke na rzepaki w postaci saletry i pogodzinie nie było sladu a na zboża poszła I pełna dawka. mam taki problem z drugą dawką bo na wszystko będe sypał mocznik ale ten z kolei potrzebuje czasu na rozkład do form dostępnych. Pytanie kieedy sypac bo bedzie sucho niewazne że bedzie padac temperatura super na mocznik - jezeli sypne przed wekendem II dawke nie będzie za wcześnie? Biorąc pod uwage ilosc wody w glebie raczej nie. Jak uważasz?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Ja na razie się wstrzymuje z 2 dawką. Niby mocznik słabo ulega wymywaniu i może leżeć na polu ale i tak jest jeszcze za wcześnie. Nawet bez patrzenia w kalendarz, po stanie roślin widać że jeszcze im do 2 dawki trochę brakuje.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BENNY82    242

no to może w momencie zregenerowania rozety przed strzałem w góre? a tak na marginesie to rozstawiał ktoś już pułapki? Jeżeli mi się uda to dzisiaj rozstawie jutro na bank przygrzewa a robactwo lezie z ziemi.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2201

 

Dokładnie, jednak w sytuacji braku opadów tak jak obecnie oraz braku perspektyw na opady w najbliższym czasie wysiew saletrosanu może być błędem, bo nie jest higroskopijny i będzie leżał na polu nierozpuszczony a rzepak już się budzi do życia. Saletrę sypałem w sobotę i już nie ma po niej śladu, a saletrosan leży nierozpuszczony.

Dziwne u mnie w piątek rozsiany saletrosan po zbożach 250-300kg i dziś nie ma śladu, a deszczy przecież u nas nie było. Jak na nasz region to śmiało waliłbym saletrosan na zboża jak i na raps jeszcze, niektórzy obszarowcy dopiero ruszyli z saletrosanem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tobago    348

Panowie jakich odzywek używacie w rzepaku? Nie mówię tu o konkretnym niedoborze któregoś z mikroskładników tylko ogólnie. Orientuje się ktoś jak wygląda cena Basfoliaru 36?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

jakiś bor 21% kg/ha, cumans z Dalgety on jest na pszenicę ale ma fajny skład i daje go na wszystko też 1 kg, siarczan magnezu siedmiowondy , 2,5 kg, sarfun 0,5l tak dziś dałem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

polifoska 21 ma wiecej siarki niz saletrosan

w przeliczeniu na czysty składnik tylko 1 % więcej siarki, ale za to gorszy stosunek azotu do siarki


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mikua    119

jesli pozniej ma sie zastosowac saletre to wychodzi "prawie" na to samo,tylko trzeba jej wiecej dac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

jak tam u was z szkodnikami panowie .. bo u mnie narazie spokuj ale w okolicach słyszałem ze chowacz sie pokazuje


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

dzisiaj poszła dawka RSM 28% 150L

z odzywek ja daje np Fortestim beta tylko ze narazie nie jest zalecany ze względu na pogode bo musi być srednia około 8 stopni

a na to narazie sie długo nie zanosi

a u Mnie o chowaczu narazie nic nie słychac okolice Wrocławia

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Roberto653    1

W zeszłym roku za Basfoliar 36 płaciłem 105 zł za 20 litrów. Bardzo dobry efekt jest po jego zastosowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Mam taki problem.... Musze przesiac rzepak. Orać czy wystarczy agregat z broną aktywna? Na jesieni pryskane Rapsan, Reaktor i leopard. Rzepak Jest taki że spokojnie agregat go przykryje. Tylko co z tymi opryskami? Mocno wpłyna na owies?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Tak się zastanawiam nad ekonomią stosowania nawozów typu Basfoliar 36 gdzie właściwie mamy sam Azot. Nie będzie czasem taniej rozpuścić mocznik + mikroelementy do tego?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    576

Na pewno będzie taniej i lepiej, bo mikro w basfoliarze są śladowe ilości.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

łee to ja rozsiewałem pierwszego marca i jeszcze widać bo to kędzieżyńksa, ona tak ma niby się część rozpuści, a otoczka długo leży jak nie ma deszczu. Ja się zastanawiam jeszcze nad nawożeniem dolistnym czy dać NPK z mikro + bor czy mocznik + siarczan magnez + bor. Wszystkiego razem raczej nie chce mieszać co będzie lepsze na pierwszy zabieg łącznie z dursbanem i tebu?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RYZYNH    3

ja też posiałem kędzierzyńską ale rozpuściła się po ok tygodniu a też deszczu nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

Mam taki problem.... Musze przesiac rzepak. Orać czy wystarczy agregat z broną aktywna? Na jesieni pryskane Rapsan, Reaktor i leopard. Rzepak Jest taki że spokojnie agregat go przykryje. Tylko co z tymi opryskami? Mocno wpłyna na owies?

wrzuć zdjęcie - może przesadzasz z tym przesiewanie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Kiedy Panowie dajecie 2 dawke na rzepak ? ja dawalem pierwsza 4 marca 300kg saletry /ha poczekac jeszcze ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Ja dawałem 3 marca saletrosan i na koniec marca lub początek kwietnia saletra i mocznik.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj