tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
losktos    356

Polifoska bez sensu, w drugiej dawce 300 kg saletry. Jak będzie sucho to będzie problem z rozpuszczeniem saletrzaku


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Na 1 dawkę rzucić Saletrosan czy saletrę? Jest sucho, Saletrosany siane kilka dni temu leżą nierozpuszczone na polach, mimo niewielkiego deszczyku. Na razie opadów nie zapowiadają, więc może saletra będzie lepsza w tej sytuacji. W końcu jest wysoce higroskopijna.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

daj saletrosan i 100 kg saletry


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

witam :)

 

w sobotę dałem saletrosan 300 kg na ha. I czy dać w tą sobotę saletrzaku czy nie czy zamiast saletrzaku dać saletre amonową 300 kg na ha ??

Edytowano przez Marcian1234

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2242

Na 1 dawkę rzucić Saletrosan czy saletrę? Jest sucho, Saletrosany siane kilka dni temu leżą nierozpuszczone na polach, mimo niewielkiego deszczyku. Na razie opadów nie zapowiadają, więc może saletra będzie lepsza w tej sytuacji. W końcu jest wysoce higroskopijna.

 

Przecie śnieg padał, nie rozpuściło?? Po moim sianym w poniedziałek nie widać śladu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U nas po Białymstokiem padało mniej niż pod Bielskiem. Znajomy mówił że granule na polu leżą jeszcze nierozpuszczone.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
aro1975    324

witam :)

 

w sobotę dałem saletrosan 300 kg na ha. I czy dać w tą sobotę saletrzaku czy nie czy zamiast saletrzaku dać saletre amonową 300 kg na ha ??

poczekaj do wybijania w pęd i daj saletrę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

nawiązując do poprzednich komentarzy i czytając forum to co poniektórzy juz chcą zamknąć całkowicie nawożenie azotem o tej porze i w takim stadium roślin...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

zapraszam do galerii to zobaczysz w jakim stadium jest rzepak co u niektórych. Więc nawożenie azotem Zakończe w przyszłym tygodniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Na 1 dawkę rzucić Saletrosan czy saletrę? Jest sucho, Saletrosany siane kilka dni temu leżą nierozpuszczone na polach, mimo niewielkiego deszczyku. Na razie opadów nie zapowiadają, więc może saletra będzie lepsza w tej sytuacji. W końcu jest wysoce higroskopijna.

W takim wypadku raczej saletra będzie lepszym rozwiązaniem, chociaż szkoda że rzepak nie dostanie siarki na start.

witam :)

 

w sobotę dałem saletrosan 300 kg na ha. I czy dać w tą sobotę saletrzaku czy nie czy zamiast saletrzaku dać saletre amonową 300 kg na ha ??

Wyluzuj z tą 2 dawką, do kwitnienia jeszcze dobre 6 tyg, na co ten pospiech?


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Marcian1234    17

ja nie chce dawać drugiej dawki tylko mało dałem 1 i chciałbym coś jeszcze dodać aby za mało nie było

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

W takim wypadku raczej saletra będzie lepszym rozwiązaniem, chociaż szkoda że rzepak nie dostanie siarki na start.

 

 

Z siarką to 1 problem, 2 to taki że jak zima wróci a rzepak potraktuje saletrą to może mieć mniejsze szanse niż po użyciu saletrosanu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

witam posiałem w tym roku pierwszy raz rzepak na 4 klasie . nawożenie jesienią 300 kg polifoski 6 . i mam problem z wybraniem azotu saletrosan ?saletre ? salmag ? może coś jeszcze i ile na pierwszą dawke u nas dopiero od tygodnia wjezdzają deszczu jeszcze nie będzie dale przymrozków już nie ma . tak więc jaką dawke na pierwszy ogień 200 kg ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Brounter    18

Najlepiej będzie saletrosan. Musisz dostarczyc rzepakowi nawozu w pierwszej dawce 80-100 kg azotu oraz 40 kg siarki jeśli przewidujesz plonowanie na poziomie 40 dt /ha

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luc93    3

a 2 dawka na początku kwietnia ? i 200 kg azotu starczy ? nawet z 3 ton bym był zadowolony musze zastosować oprysk herbicydowy na chwasty bo troche zostało jeszcze jest taki po ruszeniu wegetacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Saletrosam to obecnie zły pomysł, jak opadów ani widu ani słychu (najlepszy RSM, ew. saletra puławska). Mój rzepak odrzucił już większość starych liści i buduje nową rozetę, nawieziony 27.02 85kg N w RSMie. Za 10-14 druga dawka, ew. jak nie będzie opadów to będę czekać (byle nie do maja...) i wyleje przed spodziewanym deszczem.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Poszła dziś 1 dawka azotu - 80N w saletrosanie, 28N w saletrze puławskiej. Oby zima nie wróciła.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

No ja też wysiałem dzisiaj 1 dawke saletry amonowej kędzierzyńskiej a wysiałem tak około 100 kg na ha wiem że mało ale jeszcze pójdzie druga dawka taka sama bo tak mam ustawionego leja i nie będę go przestawiał a druga sprawa to pieniądze ale mniejsza z tym ważne że jest coś posiane i rzepak może ruszyć .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

druga dawka wylana 200l rsm rzepak wypuscił pare młodych listków nieczekałem, puźniej może być sucho.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
S-Piotr    58

W zachodniej Polsce jest sucho,nawet bardzo such,i zimno dzisiaj rano było -3 Dolnyśląsk, rośliny mimo sporych dawek N stoją w miejscy,podawanie następnej dawki gdy ta dobrze się nie wchłonęła jest tylko wywalaniem kasy. Obawiam się że jak pogoda się nie poprawi to na jednej dawce zakończę.


Wszystko należy robić w sposób tak prosty, jak to tylko możliwe,i ani trochę prościej.
.......... [Albert Einstein]

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

No ja też wysiałem dzisiaj 1 dawke saletry amonowej kędzierzyńskiej a wysiałem tak około 100 kg na ha wiem że mało ale jeszcze pójdzie druga dawka taka sama bo tak mam ustawionego leja i nie będę go przestawiał a druga sprawa to pieniądze ale mniejsza z tym ważne że jest coś posiane i rzepak może ruszyć .

100 kg saletry piszesz poważnie czy sobie ja,a robisz


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

W zachodniej Polsce jest sucho,nawet bardzo such,i zimno dzisiaj rano było -3 Dolnyśląsk, rośliny mimo sporych dawek N stoją w miejscy,podawanie następnej dawki gdy ta dobrze się nie wchłonęła jest tylko wywalaniem kasy. Obawiam się że jak pogoda się nie poprawi to na jednej dawce zakończę.

 

śląsk to samo sucho i jeszcze raz sucho w zalezności od parceli, rzepak ruszył dawno ale intensywnie nie przyrasta bo tak jak piszesz przymrozki, dziś tak samo poniżej zera ile to nie wiem ale -2 st napewno... chociaż lekki deszczyk by pomógł nawozom i roślinom również...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
AgroTuning    7

Polifoska 21 jest bardzo dobra wiosną, zobaczcie jaki ma skład i jakie formy azotu. Do tego proponuję potas. Każdy kto powtarza jakieś zasłyszane dawki saletry niech poszuka nawet w internecie ile kilogramów poszczegółnych składników pokarmowych potrzebuje rzepak. Formy tych składników są też ważne! Termin - koniec lutego, maksymalnie połowa marca. Rzepak ma mieć już na starcie minimum 100 kg N w czystym składniku. Jeśli nawóz poleży w śniegu to nic. Niewielkie straty azotu odrobisz w plonie siejąc wcześniej :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj