tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

RAPSCASE    1

W zeszłym tygodniu rzepak dostał 400kg saletrosanu, dzis skończyłem żyto hybrydowe, jęczmień i pszenicę. Na zboża po 250kg saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

A ja dzisiaj zasilałem rzepak. 303 kg/ha saletrosanu na jednym polu, a na drugim 185kg/ha saletrosanu i 125kg/ha saletrzaku z borem. wilgoci sporo więc do jutra się rozpuści.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

stosuje ktoś z Was siarczan amonu 200kg na ha ? nie wiem czy dać sam prosan 250-300kg, prosan nie zakwasza gleby i tu jest jego przewaga i szybko się rozpuszcza i można sypać w mokre rośliny, zastanawiam się nad siarczanem i do tego NPK dorzucić co Wy na to ?


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Jakim cudem prosan nie zakwasza?? Jedyne co wiem to że producent taka bajkę pisze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

We wtorek wysiałem 500kg/ha Yara Sulfan, problem polega na tym, że nawóz do teraz leży na powierzchni ziemi (zmiękł tylko ). Na deszcz się raczej nie zanosi więc cięzko żeby się rozpuścił... Jak myślicie wysianie teraz 2 dawki w postaci Saletry Amonowej będzie miało sens ? Czy 200kg N/ ha to nie za dużo na " 1 dawkę" ?

ja bym poczekał jeszcze z tą saletrą. Fakt dużo formy amonowej z nawozu który rozsiałeś już uciekło, ale forma saletrzana czeka. Chyba że widać wyraźne niedobory azotu, że rzepak głoduje to wtedy podsyp troszke saletrą ale nie pełną drugą dawke.

 

Ja dzisiaj rozsiałem na część rzepaku pierwszą dawkę


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Dzis poszlo pol pierwszej dawki . Wysiane 200 kg\ha Saletrosanu, siadalem 3 razy ale z gory przeszedl ładnie, mokro tylko na glinie i tam gdzie rzepak jest rzadki. Koncem tygodnia mam plan wysiac reszte 1 dawki w postaci 200kg Saletry.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

stosuje ktoś z Was siarczan amonu 200kg na ha ? nie wiem czy dać sam prosan 250-300kg, prosan nie zakwasza gleby i tu jest jego przewaga i szybko się rozpuszcza i można sypać w mokre rośliny, zastanawiam się nad siarczanem i do tego NPK dorzucić co Wy na to ?

 

 

Ja planuję jutro dać 150kg/ha siarczanu amonu (bo saletrosanu w okolicy nie sprzedają) + 200kg saletry 34% i zastanawiam się czy można te nawozy ze sobą zmieszać i rozsiać za jednym przejazdem czy siać każdy z osobna ?

 

A może teraz dać tylko saletrę a za jakiś czas siarczan ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

siarczan powinieneś dać parę dni wczesniej a teraz saletre. Nie zmieszasz tych nawozów - mają całkiem inną granulacje i wysieją się nierównomiernie

  • Like 1

Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Daros    11

Dziś poszła pierwsza dawka na rzepak 104kg N/ha i 52 S/ha w postaci saletrosanu pierwszy raz go stosuje grube granule lecą jak szalone dobrze że jest wilgoć powinien się szybko rozpuścić .Pozdrowienia z Lubelszczyzny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

ja mieszalem ze dwa lata temu siarczan amonu z saletra nawet sie to nie tak zle rozsiewa ale na max 15 m najlepiej na 12m to jeszcze jakos idzie kolega dobrze napisal ze ciezko bedzie rowno rozsiac bo saletra poleci troche dalej niz siarczan

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

siarczan jak coś to solo, sypałem kiedyś bogballe na 18 m i nie dorzucał, a teraz ZA-M na 15m spokojnie pójdzie, prosan ponoć nie zakwasza bo jest nawozem organicznym,

nie wiem co sypnąć mam CAN 27 z 400 kg do tego myślałem o siarczanie amonu 200kg i do tego NPK 9-15-28+6S 300kg

 

oczywiście wysiew każdego nawozu solo


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

NPK zostaw na jesień. Siarczan już powinieneś rozsiać do tego dorzuć 250kg/ha CAN27 a w drugiej dawce daj resztę CAN27 + saletrę w zależności jaka ziemia i jaki plon bierzesz pod uwagę.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Dziś poszła pierwsza dawka nawozu czyli sól, z saletrą na razie wstrzymuję się. Wydaję mi się że jest sucho jak na tą porę roku i straszny zimny wiatr.

Rzepak wygląda dobrze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

Dzisiaj wysiane 280kg/ha saletry 34% wegetacja ruszyła widać gołym okiem moim zdaniem nie ma na co czekać...


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
pawlus224    2624

Mieliście rację siarczan "lejkiem" poleciał może na 7 metrów a saletra na 12 metrów , zjeździłem pole ale za to dokładniej wysiane :)

 

A teraz zaczyna kropić więc myślę ,że będzie ok :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Jacekrol    32

panowie czy siarczan amonu krystaliczny z Tarnowa tez mieliscie w tym roku z bardzo duzą ilością drobnych kryształkow, czy tylko ja trafiłem na taką partie?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

zamówiłem siarczan amonu a mam gdzieś, że zakwasza ale za to tańszy od prosanu a nie wiadomo po ile rzepak będzie w żniwa


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
typoli    2

Witam kolegów, czy ktoś z was rozsiewał lejkiem z brzegu saletrosan, jeżeli tak proszę o podanie ustawienia, ciężko jest tak wycyrklować

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Witam, rzepak dzisiaj w końcu zasilony dawką startową saletrzaku, sucho w polu na piaszczystych glebach, powoli potrzebny jest deszcz a tu tylko straszy...


My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Czemu saletrzak? Przecież czysty składnik wychodzi drożej niż saletra a i teraz będzie leżeć dłużej jak wilgoci mało. Podlaskie dzisiaj śnieg sypną troche to i saletrosan się rozpuścił odrazu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Widziałem wczoraj że pod Bielskiem latali z rozsiewaczami ale skromnie, bez popłochu.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Już w tamtym tygodniu latali, ale co dziwne Ci od 200ha w góre jeszcze nie wjeżdzają przynajmniej z tego co Ja widzę :huh:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Czemu saletrzak? Przecież czysty składnik wychodzi drożej niż saletra a i teraz będzie leżeć dłużej jak wilgoci mało. Podlaskie dzisiaj śnieg sypną troche to i saletrosan się rozpuścił odrazu.

 

 

wiem że KG azotu z saletry jest tańszy od KG azotu z saletrzaku ale wszystko ma swoje powody, głównie ze względu na dodatkowe składniki jakimi są Magnez i Wapń. Aktualnie (prawdopodobnie) deszczyk lekki pada więc nie powinno być z rozpuszczeniem granul problemu.

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

Druga dawka na rzepak ? Pierwsza w postaci Yara Sulfan (N i S) leży na polu 8 dni- silne rosy ani deszczyk jej nie rozpuściły... Co robić? Czekać? Czy sypać Saletrę żeby nie głodował ? 100kg saletry coś poratuje czy od razu pełną drugą dawkę walnąć i wtedy już komplet 200N/ha ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj