tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
knoro93    215

W rzepaku mam małe doświadczenie póki co głownie opieram się na opiniach forumowiczów ale w tamtm roku niektórzy pierwsze dawki na rzepak siali dopiero w kwietniu mimo to z tego co słyszałem tragedi z plonowaniem nie było w tym roku do konca marca a nawet jak zapowiadacie do połowy marca juz 2 dawki beda wysiane ciekawe jaki to przyniesie rezultat zobaczymy ;)

Edytowano przez knoro93

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

No ja też miałem problem z saletrosanem robiłem próbe kręconą i ustawiłem wg tego i za dużo się wysiało...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

wystarczy że było mokro i ciągnik grzązł i już wysiewa się więcej nawozu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

Ja wczoraj i dzisiaj nawiozłem rzepak i pszenice azotem. Na sąsiednich polach spółdzielnia od połowy tygodnia sieje już jęczmień jary...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
atomik    148

W rzepaku mam małe doświadczenie póki co głownie opieram się na opiniach forumowiczów ale w tamtm roku niektórzy pierwsze dawki na rzepak siali dopiero w kwietniu mimo to z tego co słyszałem tragedi z plonowaniem nie było w tym roku do konca marca a nawet jak zapowiadacie do połowy marca juz 2 dawki beda wysiane ciekawe jaki to przyniesie rezultat zobaczymy ;)

ubiegły rok był specyficzny i kto zastosował jak tylko się dało azot na raz lub w odstępie 5 dni to wygrał. rzepak jak nie ma azotu wcześnie po ruszeniu wegetacji wybija w pęd główny redukując plon itd. poczytaj i poobserwuj kolego

 

ja dzisiaj rozisałem sól potasową, saletrosan poleci w poniedziałek. ogólnie suchawo jest a jak na tę porę aż strach się bać co będzie dalej.


wieśniactwo to stan umysłu a nie miejsce zamieszkania

dopiero kiedy wytniemy ostatnie drzewo zostanie wycięte, ostatnia ryba złowiona, zatruta zostanie ostatnie rzeka, zrozumiemy, że nie da się jeść pieniędzy

jeśli pomogłem kliknij zieloną strzałkę obok postu :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Ja stosuje w rzepaku .. napewno siarczan magnezu i do tego odżywka czasem tez mocznik ale to w małych dawkach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Lynio    0

Na ile dawek podzielic wysiew nawozów na rzepak i w jakich mniej więcej terminach?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
jaco25    300

kupiłem nawozy pod rzepak mam do rozdysponowania 450kg saletry 34%. Z racji tego że nawrotu zimy nie widać myślę koło wtorku rozrzucić saletrę 250kg/ha tylko pytanie co dalej?? zanim saletra zacznie działać minie tydzień będzie 11.03 a drugą dawkę kiedy, chyba najpóźniej koniec marca/ początek kwietnia wtedy dam 200kg/ha tylko teraz czy to wystarczy już do końca czy na tych dwóch dawkach się obejdzie. Wiadomo, że rzepak to roślina zależna od długości dnia więc wszystko raczej będzie w terminie podobnie jak w zeszłym roku co wszystko było opóźnione. Jak wcześniej pisałem nawozy na podwórku i więcej jak 450 kg nie mogę sobie pozwolić.


Posiadam 60ha z czego 57ha zajmują grunty orne. Uprawiam pszenicę ozimą, rzepak ozimy, jęczmienie ozimy i jary, owies oraz soje. Zajmuję się również chowem trzody chlewnej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Rzepak potrzebuje najwiecej azotu do fazy kwitnienia.druga dawke daj na poczatku strzelania w pęd i nie patrz w kalendarz tylko na pogode i w jakiej fazie jest rzepak

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

średnio drugą dawke daje sie po 2 , 3 tygodniach po pierwszej tak przynajmniej jest w moich rejonach

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

A na wschodzie cisza na polach wczoraj siałem sól na buraki ale o uprawie można zapomnieć na rzepaku nikt się nie wyrywa chyba że ci co mają setki ha ale czy to coś da nie wiem

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Wczoraj poszedł saletrosan 250 kg .za tydzień saletra 200 kg.Zaczynają rolnicy rzepaki u mnie posiewać

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Slomek    186

We wtorek wysiałem 500kg/ha Yara Sulfan, problem polega na tym, że nawóz do teraz leży na powierzchni ziemi (zmiękł tylko ). Na deszcz się raczej nie zanosi więc cięzko żeby się rozpuścił... Jak myślicie wysianie teraz 2 dawki w postaci Saletry Amonowej będzie miało sens ? Czy 200kg N/ ha to nie za dużo na " 1 dawkę" ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szczepan84    21

Nie za duzo na pierwsza dawke zwlaszcza ze sam piszesz nawóz sie nie rozpuszcza u mnie nikt nie rusza jak ruszy wegetacja to zacznie byc pobierany ja daje siarczan na pierwsza dawke potem Rsm

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ovi    210

W piątek rzepak zasilony saletrosanem 375kg/ha, wczoraj poszedł lekki deszczyk a dzisiaj po nawozie niema znaku. Wy też macie problemy z rozsianiem saletrosanu?, u mnie w 2 bip pakach było straszni dużo kamieni wielkości pięciozłotówki znalazłem nawet bezpiecznik 20A, ciągle mi zapychało rozsiewacz.

Edytowano przez ovi

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

W piątek rzepak zasilony saletrosanem 375kg/ha, wczoraj poszedł lekki deszczyk a dzisiaj po nawozie niema znaku. Wy też macie problemy z rozsianiem saletrosanu?, u mnie w 2 bip pakach było straszni dużo kamieni wielkości pięciozłotówki znalazłem nawet bezpiecznik 20A, ciągle mi zapychało rozsiewacz.

 

Panowie trzeba walczyć o swoje, w takiej sytuacji robić zdjęcia i mieć kartę przetargową do negocjacji następnej partii nawozu. Przerabiałem temat ze skawaloną solą potasową, ten sposób działa.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

Rzepak u mnie już ruszył, pytanie jak go teraz zasile saletrosanem to kilku stopniowe przymrozki w nocy nie zaszkodza?


.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

czy to są te same mikroorganizmy co EMy ? w składzie mają kwas mlekowy ?

Wolę oryginalne Asahi lub Amalgerol przy najmniej jest widoczny efekt.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
globus512    18

Deszcz potrzebny i to koniecznie, 22.02 rozsiana sól i do dziś leży na rzepaku, jak dalej będzie tak sucho to aż nie chcę myśleć :blink:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

U mnie w sobotę rano dość intensywnie popadało, czekam na przymrozek by wjechać z nawozem, bo straszne błoto.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
APT    1

Każdy stosuje produkty jakie chcę nie twierdzę, że akurat Twój ProBioEM jest zły, tylko często obiecują firmy rolnikom, że można się cudów spodziewać po zastosowaniu tych preparatów oczywiście z zachowaniem odpowiednich warunków pogodowych i dawek,

woda święcona też jest dobra i działa na pszenicę, ale tu zależy wszystko od podejścia czy uwierzy w te cuda, czy potraktuje rożnego rodzaju bakterie jako dodatek, jeśli ktoś nie nawozi pól obornikiem, gnojowicą to myślę, że warto zaaplikować bakterie tylko czy ta inwestycja się opłaca to już zależy od każdego rolnika.

 

Ciekawe, które te EMy są oryginalne kiedyś stosowałem Greenland technologia EM 40 litrów na ha i efekty przez mierne po mimo 3 lat stosowania, gleba zwięzła 2 klasa i ciągnik 120 KM orze pługiem na 3 skiby

od roku stosuje biogen rewital plus mocznik na resztki pożniwne póki co testuje kwestia myślę 3 lat i można się wypowiedzieć,

bakterii glebowych można również dostarczyć glebie stosując produkty firmy FCA prosan,calkorium, miroksol itp..

 

Asahi i Amalgerol wiem, że to są inne produkty o innym mechanizmie działania niż Emy, ale jestem do tych produktów przekonany i będę je stosował, tu nasuwa mi się stosowanie prp niektórzy chwalą widzą efekt a drudzy nie kupią produktu, którego nie znają składu za 2 tyś zł , kwestia ceny produktu jeśli cena jest do przyjęcia to można stosować, możliwości jest wiele ale trzeba patrzyć na słabą cenę pszenicy i rzepaku.


:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
eMWu    485

Wynocha z tego forum z tą handlową propagandą!

 

Jaki sens ma lanie tych bakterii, jeżeli w 1 kg gleby w dobrej kulturze jest więcej bakterii niż w 1l preparatu? A ile jest ton ziemi na hektarze?

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj