tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

jakub2812    19

to już was w ogóle nie rozumiem. "siać czy nie siać, oto jest pytanie".

jestem z lubelskiego, a dokładnie okolice łęcznej, no i potwierdzam wypowiedź "kpiotra" ze w miare da się wjechać i że wegetacja ruszyła, bo rzeczywiście dzisiaj wykoopałem kilka roślinek pszenicy i są białe korzonki po kilka cm. wiem jedno że jakbym teraz wjechał z nawozem to smiech rozniósłby się po wsi głośnym echem, bo u nas w okolicy każdy wjeżdza z nawozem jak się da wjechać w pole i jak jest wiosna, a nawet jak jest kwiecień.

Ja jestem z okolic Lublina i dzisiaj miałem siać jednak nie dałem rady... Ja uważam że pora jest dobra. U mnie czekają sąsiedzi aż ktoś się przełamie i wyjdzie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotrb14    192

do połowy marca nie widać zimy, żeby powróciła po 15 to małoprawdopodobne. Nawet jeśli ma powrócić to rzepak należy zasilić bo pół miesiąca głodowania to w późniejszym czasie duże straty.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Arek    218

Jutro wkleję swój link gdzie jest mowa że ten przepis dotyczy tylko osn

 

Masz ten link?

Edytowano przez Arek

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2248

Ja planuje moze jutro z rana pocisnac przynajmnij na rzepak 400kg saltrosanu i najgorsze dziłki ozimin jesli da sie wjechac. jak bede sie topił to odpuszcze i tyle :( Prognoza jest -2 dzis rano o 7 mozna było smiało jechac ładnie zamarzło , Jesli jutro bedzie podobnie to powino sie udac bo niziny niestety sa mokre :( Miejscami jeszcze wode widac :( Znajomy dzis ruszył z mocznikim na oziminy fortera z małym rozsiewaczem i mówił ze na każdej działce sie topił w nizinach.

 

-2 mały przymrozek, większym ciągnikiem się przewale gdzie nie mam drenacji :mellow: jedyny plus to że błoto nie będzie mazac tam gdzie jest drenacja, żeby chociaż z -6 ale i to nie wiem bo ziemia rozmarznięta przecież.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

u nas wiekszosc nie drenowana ale ogólnie ładnie podeschło w oststnich dniach i myslę ze ciagnikeim 6,5t z nawozem dam rade. myslałem podpisc 140km na gumach 600 ale nie mma kabla do kompa zeby czytał mi predkosc z ciagnika i to by było troszke sianie mniej precyzyjne. Jak utopie NH to może zamienie :)


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mati15196    2

dzisiaj rano rozsiane 250kg saletrosanu na ha

Edytowano przez mati15196

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
proxy8441    245

Masz ten link?

 

http://www.kunice.pl...ticle/800/5.pdf

 

w tym linku pisze że na terenach OSN nawozy mineralne stosuje się od 1 marca, ale to nie dotyczy wg mnie wszystkich pozostałych GO.

 

Jak tam Wasze rzepaki? śląsk i opolszczyzna juz zasiliła azotem?

Edytowano przez proxy8441

My siejemy, a Bóg daje plony

 

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

Ja dzis nie ruszyłem choc sprzet był przygotowany z zapowiadanego przymrozku nic nie wszło o 5 rano 0st :( Może jutro jak nie to musze czekac az obeschnie lepiej


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
panczo1922    635

ja mam przygotowany sprzęt na piątek...

planuje 170kg/ha Yara Sulfan 24N 6S

280kg/ha Saletra Kędzierzyńska 32N

po rzepaku od razu ruszam na zboża...

W zeszły piątek siałem kizeryt na rzepak oraz sól i jeździ się elegancko...

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
grego    385

W mojej okolicy nikt jeszcze nie podpinał rozsiewacza, opolskie. Może w sobotę cos podziałam choć uważam, że i tak to wcześnie ale nie zapowiadają powrotu zimy

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

U mnie wszedzie na polach bez przymrozków idzie jechac bez żadnych problemów

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
bialy2005    582

U nas myśle ze jeszcze tydzien takiej pogody i na niziny bedzie mozna wjechac narazie to nie ma szansy. Dzis wszedłem na jeden dołek to mało butów nie zgubiłem :) Ale na wyższych działkach smiało mozna juz siac.


Dostarczam weglanowe wapno nawozowe  z kopalni kieleckich Morawica bez magnezu   i z magnezem Radkowice Standard i Premium oraz kredę z OMYA Stara Kornica. Kontakt PW lub tel 602888262

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Rzepak mimo braku przymrozku zasilony prawda jest taka że gdzie już raz było jesienia przejechane tam teraz bez problemu mozna wejść chyba że jest jakies podmokłe miejsce. Martwią mnie troche oziminy w których nie pryskalismy na jesien ale może jeszcze podeschnie póki do zasilania ozimin.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
szopen    29

Na rzepaku już widać wegetację, pola dzisiaj objechałem, po ścieżkach ciągnikiem. Nawóz na przyczepach, siewnik podpięty jutro wysiew.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

u mnie widać już że rzepak rusza. Planuje ruszyć w poniedziałek


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Też planuje w poniedziałek rozsiac saletrosan.Początkowo miało to być w sobote ale przy miedzy jeszcze śniegu troche zalega.Na wtorek zapowiadaja deszcz więc saletrosan ładnie sie rozpusci

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
javorskyp    8

Ci co teraz siejecie pierwszą dawkę azotu to kiedy będziecie siać drugą? Jeszcze w marcu? A co w kwietniu będzie? Rozkład jest równomierny?

Edytowano przez javorskyp

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

ja krańce wschodnie powiatu tomaszów lub., dzisiaj obszedłem rzepaczki, na górach na największych pochyłościach jeszcze trochę śniegu a co za tym idzie w tych miejscach nie ma opcji o sianiu póki się nie stopi i nie podeschnie. Jutro na równych kawałkach daje saletrosan, góry zostaną na koniec przyszłego tygodnia pewnie. Przynajmniej będę miał porównanie :)

A co tej dawki w kwietniu, to kolego chyba nie ma jakiejś zasady, że trzeba dać i w kwietniu? Mamy wcześniejszą wiosnę prawdopodobnie, więc wszystko będzie wysiane wcześniej.. Mi druga dawka wyjdzie pewnie za 2 max 3tygodnie, a może jeszcze na 3cią rzucę po ok 100kg saletry

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dfk110    1

okolice Hrubieszowa, Lubelskie dzis wysiałem 500 kg Polifoski 21 na ha. Spokojnie bez przymrozku mozna jechać, rzepak już ruszył

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
skywalker89    832

wow, kolego, przecież Wy tam macie dobre ziemie, spora ta dawka tej 21...

Edytowano przez skywalker89

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

rzepak ruszyl ja wysialem prawie tydzien temu pierwsza dawke saletrosan dzis widzialem i rzepak zdecydowanie ruszyl pole z dnia na dzien robi sie coraz zieleńsze fakt ze na jesieni bylo dane prawie 40 N i to tez pewnie ma wplyw na wyglad rzepaku... zastanawiam sie nad rsm ale nie jest opryskany od chwastu jesienia nie byl a teraz jest za wczesnie na galere fakt ze chwasty sa male....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tespis17    23

Ja tak jak "stare wygi" na AF wstrzymuje się z siewem nawozów w lutym.Po pierwszym marca sól a później azotowe.

Wczoraj byłem pobrać próbki gleby z pola to rzepak wygląda bardzo dobrze. Moim zdaniem na 100% nie ruszył ani hybryda (Rohan) ani populacyjny (Californium).

 

p.s nie pamiętam tak dobrej pogody w lutym

  • Like 1

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
farmervip    78

A ja mam pytanie do wszystkich tych co sieją kizeryt chodzi mi dokładnie o to co on zawiera? on zawiera potas czy bardziej wapno??


:) :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mathewc385    21

Ja tez jestem z powiatu tomaszowskiego ale jeszcze sie wstrzymuje. Pod miedzami jeszcze lezy snieg nie ma mowy zeby bez przymrozku wjechac. Na pierwszy rzut dam 150 saletry i 150 saletrosanu takze zanim saletrosan sie rozpusci saletra bedzie juz dzialac. Jezeli w pogodzie nic sie nie zmieni i nie beda juz nadawac duzych mrozow to pewnie kolo 10 zacznie sie akcja.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

A ja mam pytanie do wszystkich tych co sieją kizeryt chodzi mi dokładnie o to co on zawiera? on zawiera potas czy bardziej wapno??

kizeryt zawiera siarkę i magnez to jest taki doglebowy siarczan magnezu


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj