tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Edziu    1

No niby tak w piątek rozsialiśmy kizeryt,na saletre ojciec te miał chętke d*pnie by było jak zima wruci,w zeszłym roku saletre sielismy 5 marca

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

a na pszenice ktos juz sypie? mam pozno siana po kuku bylem na polu dzis i mysle posypac ja w tym tyygodniu saletrosanem 250 kg na ha a jak wiosna na dobre zawita rsm

pisze w temacie rzepaku bo w temacie pszenicy cisza ....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

a na pszenice ktos juz sypie? mam pozno siana po kuku bylem na polu dzis i mysle posypac ja w tym tyygodniu saletrosanem 250 kg na ha a jak wiosna na dobre zawita rsm

pisze w temacie rzepaku bo w temacie pszenicy cisza ....

 

Ja na pszenice ruszam jutro z saletrą na mocniej rozkrzewiona pójdzie 120kg/ha a na słabsza 160kg/ha

na polu zaczyna robić sie sucho a deszczu w prognozach nie widac.

 

a na pszenice ktos juz sypie? mam pozno siana po kuku bylem na polu dzis i mysle posypac ja w tym tyygodniu saletrosanem 250 kg na ha a jak wiosna na dobre zawita rsm

pisze w temacie rzepaku bo w temacie pszenicy cisza ....

 

 

Ja na pszenice ruszam jutro z saletrą na mocniej rozkrzewiona pójdzie 120kg/ha a na słabsza 160kg/ha

na polu zaczyna robić sie sucho a deszczu w prognozach nie widac.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

pierwsze usłyszałem od was wczoraj o Saletrosanie, siałem dwa nawozy wieloskładnikowe pod korzeń, zawierały siarkę, w pierwszej dawce dałem Saletre, a warto w drugiej dać siarki, własnie ten saletrosan bo czytałem że pobudza rośliny, a rzepak siarkę lubi :rolleyes:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

saletrosan jest o tyle dobry ze mozna go wczesnie siac lepszy od saletry na I strzal na pewno wolniej sie rozklada i nie dziala tak szybko jak saletra... jeszcze sa przymrozki i jakis wiekszy mroz moze wyskoczyc wiec saletry na razie nie sieje a saletrosan jak najbardziej tak plus wlasnie to siarka ktora rzepak lubi do tego fajnie sie sieje na 24 metry bez problemu

Edytowano przez maly00

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kpiotr    16

to jeśli kolega poruszył temat pszenicy ...mimo , że nie ten temat...to zaznaczę, że dziś byłem na polach i kiełki wypuszcza już od 2-5cm nawet. i ja chyba w pszyszłym tyg ruszę z saletrosanem 300kg/ha


jedna miłość....jeden Bóg.....jeden cel

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
luki17    0

Czy ktos juz rusza z rsmem w rzepak ja mysle koło srody uderzyc 200l. Zimy narazie niewidac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

ja już po rzepaku poszło średnio po około 380kg saletrosanu na ha

a z pszenicami powiem tak te bardzo póżno siane niedokrzewione należy jak najszybciej zasilić azotem te siane terminowo ja jeszcze zaczekałbym


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Mathieu92    122

Wydaje się ciut za wcześnie patrząc na kalendarz ale jak dobrze pójdzie to ja w środę wjeżdżam w swój rzepak. Od Czwartku temperatury do 12 stopni więc na co tutaj czekać ? Jestem z centralnej Lubelszczyzny


Sympatyczny facet z okolic Lublina który za wszelką cenę postanowił prowadzić gospodarstwo rolne i je rozwijać pomimo przeciwności losu oraz skromnego dobytku który odziedziczył :)

 

Zapraszam do mojej galerii którą ostatnio niestety zaniedbałem przez nawał pracy w gospodarstwie oraz poza nim ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
thug    236

jedno jest pewne zapowiada sie bardzo sucha wiosna


Thug

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
patryk2411    30

Ja wczoraj posiałem saletre średnio 240 kg na ha. Normalnie dało się wjechać, ciągnik nawet nie buksował.


Zetor Team

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

dzis bylem na polu i to samo gorkami za 2 dni bedzie sucho bardzo szybko wysycha ziemia jakby na koniec marca normalnie a jest przeciez luty...w sobote sialem po rzepaku to zalezy od pola ale nigdzie sie koleiny nie robily jutro trzeba siac dalej nie ma na co czekac nikt jeszcze nie wyjechal w mojej okolicy wszyscy czekaja ludzie mysla ze jeszcze zima bedzie a bociany juz przylecialy co prawda dwa dopiero ale sa;) takie pytanie do znawcow na koniec po pozno sianej pszenicy mozna saletrosan sypac? nie ma co sie zastanawiac? juz wiecej nie pieszam tego watku do rzepaki:)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
rk1    5

Ja się cały czas waham dziś było słonecznie ok 10 stopni i ma być taki cały tydzień i jak tak będzie to w piątek i sobotę sieję nawozy na rzepak i ozime, w mojej okolicy jeszcze nikt nie siał, ale do piątku chyba się to zmieni. Jestem z centralnej Polski okolice Płocka czy ktoś z tych okolic już siał nawozy azotowe ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michal225    14

W mojej okolicy rzepaki zasilone , ja dziś też rozlałem RSM na rzepaki i żyto .....

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
juras390    2

ja dzis sypnąłem na rzepaki 220 kg/ha saletry a za dwa tygodnie druga dawka 220+ dokarmianie dolistne mocznikiem

Edytowano przez juras390

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom28    0

mam dylemat, jutro mam zamier zasilić rzepak i zastanawiam się czy sypnąć saletrosan 400 kg/ha, czy morze polifoska 21 250 kg/ha i do tego 250kg/ha saletrosanu ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
maly00    26

panowie takie pytanie jest ktos moze z okolic człuchowa??prosze o kontakt na priv dzieki

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tom28    0

Pomyślałem o pomieszaniu polifoski 21 z saletrosanem bo jest to tańsza kombinacja, niewiele tracę na azocie jest troszkę więcej siarki a iednocześnie dostarczę troche magnezu chyba że się mylę.

Mam mały areał więc nie patrze na paliwo i czas i niechciałbym przekombinować lub sobie zaszkodzić

 

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Hereford    18

Dzisiaj dzwoniłem na infolinię armir i pani powiedziała że niestety ale nawozy można zacząć siać dopiero po lutym??!!!! Ja poszperałam w necie i znalazłem stronę gdzie jest napisane że dotyczy to tylko osn , wale znów do pani z infolini a pani mi mówi że .... Dopiero z końcem lutego !!

Jasna d*pa wiec jak jest?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dawid3p    364

trzeba być dobrej myśli że nikt się nie dowali, bo nawóz szybko z pola znika, ale sam jestem ciekaw jak to jest :) jak dla mnie sianie na przymrozek rano OK :D ale na zamarznięta ziemie w styczniu :wacko:

ziemia nie wchłonie tylko jak zacznie padać spłynie do dołków :ph34r:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj