tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

magnum123    288

sieją na rzepak i na pszenicę, ziemniaki też sadzą. pola białe nie wiem dlaczego nie sieją jarej pszenicy (może wszystko obsieją kukurydzą i jęczmieniem browarnym). dziś w cieniu 13 stopni. jutro posieję po metrze soli i polifoski 21 na rzepak. Prognozy też im się zmieniły jak zapowiadali ochłodzenie końcem lutego tak już piszą że ma być tylko cieplej.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Miałem wyjechac już z solą ale jeszcze poczekam .. chodzi o pogode niby zapowiadaja ciepło i bez powrotu zimy do konca lutego .. jeśli bedzie tak to może pod koniec tygodnia jeśli bedzie przymrozek wyruszę

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
dyczkowski    3

Z tym fiołkiem to różnie jest, zależy od rodzaju gleb y, przeważnie przepuściło na lekkich, ponieważ pryskałem doglebówką w suszę, później poszły ulewy i wymyło środek. Miejscami da sie zauważyć również habry i rumiany. W tamtym roku pryskałem dla faceta galerą, ale nie wiem jakie były efekty. Jaka cena tego foxa ? Bo nie słyszałem o takowym

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
wyrebski1    103

Ja też bym już wjechał ze solą i (może jeszcze z kizerytem) ale teraz przydałby się przymrozek rano, bo inaczej nie ma mowy.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ZETTI77    1

fiołkiem to się nie przejmójcie tak bardzo bo w rzepaku duży nie urośnie a jak się łan zagęści to nie ma szans.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Fusilade Forte i targa 10EC to ta sama grupa substancji aktywnej?

Substancje aktywne inne ale mechanizm działania ten sam. Trochę dziwne że 0,8l fusilade nie dało rady miotle.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

Można zwalczyć perz w rzepaku. Głównie graminicydami takimi jak fusilade czy targa. Tylko to dość sporo wyjdzie, na perz trzeba by dać maksymalną dawkę. Nie lepiej ten perz zwalczyć po żniwach? Ale pisz w innym temacie, tu o nawożeniu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
RAPSCASE    1

Dziś wysiane 100kg soli potasowej. Ale raczej ostatni raz tak robię, te 100kg to nie jest jakoś dużo, jak wszystko dam na jesieni to nic się nie stanie. Miejscami ścieżki poprawiłem :D

a za jakiś czas na start 400 kg saletrosanu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Moim zdaniem najlepiej zwalczyć perz kiedy sie dosusza rzepak ja tak zrobiłem dalem około 0,5 l na ha wiecej i nie zostało po nim nic

Edytowano przez Meer

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
piotr89    48

Dolny Śląsk, okolice masywu Ślęzy. Rzepak na połowie plantacji zmienia kolor na purpurowy i tak jakby umiera... Przy obecnej pogodzie +10 i 1-2 w noc, poczuł wiosnę i jest głodny po pseudo zimie.

Pytanie : Czy 150 kg/ha Saletry amonowej 34, powstrzyma ten proces i zielony kolor powróci ??

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Meer    5

Purpurowy to może być nie dobór azotu ale i też boru .. zresztą po tej zimie wszystkiego brakuje . Na azot jest za wczesnie . Moge sie mylić chociaż do konca lutego nie zapowiadają zimy . Też tak chodze po polu i myśle czy juz posiac czy jeszcze nie

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
DarekAre    5

w okolicach Wocławia w lutym mają być jeszcze prymrozki w nocy po -5 przez tydzien wiec nie wiem czy jest sens dawac teraz azot ja dopiero wtedy planuje dawać Saletrosan na zamrożoną glebe

pogoda miesieczna jest na accuweather

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Cihu    151

w okolicach Wocławia w lutym mają być jeszcze prymrozki w nocy po -5 przez tydzien wiec nie wiem czy jest sens dawac teraz azot ja dopiero wtedy planuje dawać Saletrosan na zamrożoną glebe

pogoda miesieczna jest na accuweather

 

rzadko sprawdzają im się prognozy 5 dniowe, więc prognoza miesięczna to totalna zgadywanka. Najlepiej to poczekać jeszcze z 1-2 tygodnie

 

Dla zmylenia dodam tylko, że w tamtym roku saletra podana przed powrotem zimy (5 marca) na części pól z pszenicą, całe żyto i kilka ha pszenżyta okazała się strzałem w dziesiątkę. Miałem porównanie z innymi polami gdzie saletry nie posiałem.

Edytowano przez Cihu

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
mtz55    75

Ja również jestem z dolnego śląska. Na polu sucho. Nawóz dopiero w na początku następnego tygodnia. Chociaż sąsiad dzisiaj juz Saleta jechał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

Wam fajnie ze u was da sie wjechac u mnie Podkarpacie wegetacja ruszyla 3 dni temu teraz tylko czekac na mroz i trzeba siac juz azot , masa korzonkow w ciagu 3 dni wyrosla w korzeniu wiec nie ma co czekac

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

Jestem ciekawy czy zima nie wróci jeszcze w marcu. Jest jeszcze bardzo wczesnie na siew nawozów z drugiej strony jeśli zima ma juz nie przyjść to nalażałoby posiać nawozy. Trzeba jeszcze z tydzien poczekać jeśli nie będą trąbić o nawrocie zimy to trzeba siać.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
ogar118    65

właśnie ja też myślę nad rozsianiem saletrosanu na pszenice i rzepak a z resztą poczekam bo łąka na polu jest i chce żeby trochę się zredukowały słabe pędy... A mam pytanie do tych co mocznik stosują na 2 dawkę w rzepaku po ilu dniach po pierwszej rozsiewacie wspomniany mocznik?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

2 tygodnie, max 3. Ja w tym roku przechodze w drugiej dawce na saletre ale zawsze dawałem mocznik


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
brutus44    5

nie za wcześnie na azot?To połowa lutego.Zawsze we wsi siałem na rzepak pierwszy ale teraz trochę lat przybyło i doświadczenia.Teraz to duże ryzyko-gra nie warta świeczki.?Przyjdzie mróz to pierwszy ten rzepak podkarmiony padnie.Nie wiem jak jest z prawem-ale ja nie mogę nic w polu siać przed 1 marca( program rolnośrodowiskowy).Przez 3 tyg nie ruszam się z podwórka choćby bociany przyleciały ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Odwołałem zimę więc nie ma się czego bać :)

Tak prawdę powiedziawszy na Dolnym Śląsku nie było zimy. Był ten krótki okres czasu gdy nocami było około -20 i 2cm śniegu. Nawet nie miało się co topić :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
marcin9084    0

KRET dzisiaj zapowiadał pogodę i powiedział że zima nie wróci nawet na początku marca zapowiadał też opady deszczu na czwartek i piątek więc jutro trzeba będzie jechać z Polifoską 21 bo u mnie sucho na polu więc dobrze by było rozsiać przed deszczami :)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj