tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

Wybrane dla Ciebie
poosa21    856

Saletrę zdecydowanie.

Dlaczego uważasz że w 2 dawce bedzie lepsza saletra niz mocznik? doświadczenie czy tylko teoria?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Teoria. Moim zdaniem w fzie strzelania w pęd rzepak powinien dostać konkretnie azotu w łatwo przyswajalnej formie.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
tomek73    579

Kiedyś dawałem na drugą dawkę mocznik,z 32-3 tygodnie po pierwszej, i byłem zadowolony, potem saletrę, to tak sobie, teraz RSM i to jest chyba najlepsze.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

Teoria. Moim zdaniem w fzie strzelania w pęd rzepak powinien dostać konkretnie azotu w łatwo przyswajalnej formie.

No właśnie teoria. U mnie w praktyce wychodzi że o wiele lepsze plony uzyskuje sie po moczniku.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2260

Dlaczego uważasz że w 2 dawce bedzie lepsza saletra niz mocznik? doświadczenie czy tylko teoria?

 

U nas z kolei 2x był mocznik w drugiej dawce i za każdym razem rzepak nierównomiernie dojrzewał :mellow:

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
poosa21    856

U mnie przez kilka lat co stosuje mocznik miałem wilgotność od 5,2 do 9,8% najwyżeszą miałem w tym roku co było spowodowane późną wiosną, dobrą ochroną i wysokim plonem. Mocznik daje jak zaczyna "strzelać w pęd" nigdy nie zauważyłem zeby nie rowno dojrzewał.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krol9    3

Tak jak pisze kolega poosa21 z mocznikiem nie można się spóźnić, nie później niż początek wybijania w pęd. Opóźnienie drugiej dawki w postaci moczniku spowoduje przedłużone kwitnienie i co za tym idzie nierówne dojrzewanie. Ja jednak na drugą dawkę daję saletrę i jestem z niej zadowolony.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Na początku wybijania w ped to też saletrę się daje.Kolega mieszka na zachodzie i wegetacja rusza wcześniej niż na wschodzie.Mocznik ma czas się rozłożyc.Umnie lepiej saletra wychodzi w drugiej dawce

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

ja stosowałem na 2 dawke mocznik i to dość późno ze względu na pogodę, nie dosuszałem rzepaku, kosiłem troszke później, ale w porównaniu do tych co również nie dosuszali to był to podobny termin, wilgotność ok. 8 %. W tym roku pójdzie saletra także zobaczymy.

Myślę ze działanie mocznika w dużym stopniu zależy od temperatury na jaką się trafi, jezeli będzie ciepło to efekt moze być dobry co innego gdy będzie chłodniej, moze trochę przytrzymać rzepak w zielonośći :)


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Grzenio    17

poosa21 a ile dajesz na tą 2 dawkę tego mocznika?

i czym jedziesz na 1 dawkę?

może być na priv odp.

ja do tej pory dawałem saletre i siarczan a efektów rewelacyjnych nie było więc zmieniam na saletre i mocznik


Bierzcie pieniądze póki dają bo długo to nie potrwa!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
crv    0

Witam. Jestem nowy na tym forum.

Mam pytanko, kto i z jakimi efektami stosuje drugą dawkę w postaci nawozu sulfammo 23 N Pro ?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
gregor1980    0

Ja stosuje sulfamo 23 N Pro już od 4 lat w drugiej dawce 2-3 tygodnie po saletrze

Ewekt widać 300kg saletry na start i 300kg sulfamo i nic więcej nie daje z azotu i siarki

4-5 kl ziemi 4 tony zbieram

rzepak zawsze wygląda dobrze odżywiony .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
majes    5

choroba czy braki?



Czy to jest jakiś brak czy choroba? Rzepak pryskany na jesieni Toprexem.

.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość Profil usunięty   
Gość Profil usunięty

.

Edytowano przez e1leex

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Zenonim    223

Panowie stosował ktoś na rzepak saletrzak z borem???? A co do soli to lepiej ją teraz rzucic przynajmniej się rozpuści do wiosny.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Jeden liść żółty reszta ciemno zielone to brak azotu???

Rzepak reaguje na braki azotu żólknięciem dolnych liści a także ich odrzucaniem.W twoim przypadku nie masz sie czym przejmować.Na fotkach rzepak dobrze wygląda.Sory fotki wrzucił @majes i jego miałem na myśli

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Orientuje się ktoś jak to jest z solą potasową, chodzi mi dokładnie o jej wymywanie, zastanawiam się czy nie wysiać jej teraz, bo w pierwszej dawce z azotem mogę się nie wyrobić.

Ja to ogólnie nie jestem zwolennikiem stosowania potasu pogłównie, bo jednak największą efektywność uzyskuje się mieszając go na 10-20 cm. Ale wiem że niektórzy tak robią. Potas jest stosunkowo mało ruchliwy w glebie, i w niewielkim stopniu wymywany, zależnie od rodzaju gleby. Jezeli nawet część zostanie wymyta to zostanie ona dobrze zatrzymana w głebszych warstwach (nawet silniej niż w warstwie ornej) a rzepak jest rosliną o głebokim systemie korzeniowym więc będzie mógł skorzystać z tych zasobów.


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Michalmeer    483

to mogą byc różne przyczyny .. może byc brak magnezu siarki molibdenu wapnia .. zdjecie by pomogło w ocenie


Ziemia to skarb , który trzeba pielęgnować i chronić .!!!

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
klauss    0

Koledzy kupowaliście już nawozy azotowe? Interesują mnie ceny. Ja dziś kupiłem saletrosan 1140zł/t i saletrę 1265zł/t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jak pieniążki uwierają w kieszeń to dawaj.


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj