tomek15h

Rzepak i nawożenie [połączone]

Polecane posty

metrax12    134

Do nawożenia dolistnego fosforem służy fosforan monoamonowy, fosforan monopotasowy lub też fosforan mocznika. Nawozy rozpuszczalne które kupujecie zawierają w zależności od stosunku NPK zawierają fosfor w postaci powyższych związków lub ich kombinacji.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

Jakie jest bezpieczne stężenie mocznika w dokarmianiu rzepaku( faza 4 liści)?


sprzedam

Opryskiwacz Pilmet 

www.olx.pl/oferta/opryskiwacz-pilmet-2018-18-m-2000l-nie-hardi-rau-evrard-CID757-IDxqwma

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
xyz88    7

Rzepak Najpierw opryskać samosiewy czy odżywką? A może można połączyć te dwa opryski? Forum czytam już jakiś czas ale nie mogę do końca zrozumieć, ponieważ piszecie Panowie nazwy oprysków a nie wiem który od czego :) Pierwszy raz siałem rzepak (dosyć późno). Po zasianiu opryskany został Reaktorem+Rapsan(jeden z nich jest zamiennikiem metazanexu)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
case-jxu-95    12

Koledzy jaki sens ma dopieszczanie rzepaku na jesieni wydajecie nie małą kasę moim zdaniem nie ma to sensu 2 lata temu mrozy wycieły 100%plantacji w naszym rejonie i nie miało to znaczenia czy był skracany opryskany od grzyba wszystko było zaorane .Osobiście pod korzeń dałem po 250kg soli i fosforanu pole opryskałem od chwastów zaraz po siewie fym comand ito wszystko na ten rok jak przeżyje zimę to będę go rozpieszczał wiosną nadmienię że rzepak sieję od 15 lat i plon rzadko kiedy jest poniżej 4 t

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
milanreal1    319

@milanreal

Jest napisane "dla herbicydow których nie wolno mieszać z fusilade minimalny odstep pomiędzy zabiegami 7 dni" a toprex i nawozy można z fusilade mieszać.

 

W ostatnim ta piszą że siarczan amonu nie wpływa negatywnie na przezimowanie i można go dawać nawet na koniec wegetacji. Może lepiej posyłać siarczan niż jechać z mocznikiem?

A rzeczywiście, więc sorry za błędna informację.

Chcesz sypać siarczan amonu? To bez sensu. Zdecydowanie lepiej podać mocznik dolistnie.

Insektów narazie nie ma, u mnie wszyscy w okolicy pryskają mówią ze wchodzi na jesieni i siedzi w łodydze/korzeniu do wiosny ale wydaje mi się to lekko naciągnięte chociaż nie wiem...

rzepak ma 5-8 liści a skracanie hmm chce aby było dobrze w tamtym roku skracałem Tebu rezultatów nie widziałem za bardzo, a i grzyb był wiec szukam czegoś lepszego...

No to ostatni moment na skracanie jeżeli zamierzasz zastosować preparat oparty na triazolach. Trochę drożej od tebu wychodzi toprex oparty na 2 triazolach, znacznie drożej tilmor również na 2 triazolach i najdroższy ok 115zł/ha caryx 1 triazol+regulator wzrostu.


Zapraszam na swój profil
Pozdro :-)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

U mnie też pojawiły sie żółte liście i jakies plamy na liściach. W poniedziałek 7.10 pryskałem na 2 liscienne nawigator + rapsan a w piątek 11.10 na grzyba horizon 0,8l/ha + bor. Tylko zastanawiam sie czy nie za szybko na grzyba popryskałem rzepak od 4-8 lisci?

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Panowie skracacie rzepak przed zima czy Nie? Mój rzepak jest jak na moje jakiś duży i Koloru ciemny zielony .Jest już dosyć wysoki i nawet równo powschodził.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
knoro93    215

U mnie juz 2 tygodnie temu został skrócony. Mimo odzywek dodatkowego fosforu siarczanu magnezu widac przebarwienia na liściach, rzepak ogólnie rośnie bez szału

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

Panowie skracacie rzepak przed zima czy Nie? Mój rzepak jest jak na moje jakiś duży i Koloru ciemny zielony .Jest już dosyć wysoki i nawet równo powschodził.Pozdrawiam

ile liści i jaką obsadę masz?na dobrze wyrośnięty rzepak caryx będzie odpowiedni

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

ale ja już Pryskalem na grzyba i inne pierdoły porzadna mieszanka.Pytam czy można go jeszcze skracać bo jest cieplo i idzie w góre.W Porównaniu do sąsiadów jest zajebis. duzy ,obsada około 30-40 roślin i ten kolor Ciemna zielen prawie czarny a dostal ledwo 250 kg nawozu w korzeń.Pozdrawiam

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

przy takiej obsadzie nie powinien wynosic szyjki korzeniowej .ja bym nie pryskał regulatorem.co dawałeś wcześniej?zapewne gnojowice lałeś i rzepak pędzi

Edytowano przez slawek2209

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach

ale ja już Pryskalem na grzyba i inne pierdoły porzadna mieszanka.Pytam czy można go jeszcze skracać bo jest cieplo i idzie w góre.W Porównaniu do sąsiadów jest zajebis. duzy ,obsada około 30-40 roślin i ten kolor Ciemna zielen prawie czarny a dostal ledwo 250 kg nawozu w korzeń.Pozdrawiam

 

Wydaja mi sie ze jak pryskałes na grzyba to nie trzeba skracac bo srodki grzybobujczen same w sobie skracaja rZepak bynajmniej tak pisze na opakowaniach a jak dałes max dawke to tym bardziej nie . U mnie rzepak mimo tych przebarwien tez jest duzy w porównaniu do sasiadów też pryskałem na grzyba i nie zamierzam nic wiecej robic na jesieni.

W tamntym roku gosciu u nas przed zima miał rzepak po kolano i przezimował .

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Adrenalina    10

Gnojowic nie leje na jesień tylko na wiosne:) Wiece go raczej nie Pedzi chyba ze to co zostało po pszenicy bo tam sporo dolałem :) W korzeń dalem jeszcze 50 ton gnoju na ha kilkuletniego od świń.Moze to go goni:) Ale Kolor ma śliczny

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
slawek2209    161

jednym słowem masz dużą zasobność pól w azot stąd rzepak pędzi w rozwoju.obserwuj szyjkę czy nie wynosi jej i ewentualnie caryx na poprawke w obniżonej dawce jak zaleca basf

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
losktos    356

Niby dlaczego Twoim zdaniem są to przereklamowane srodki?


Zapraszam na mój profil.
Pozdrawiam losktos ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Tomek90    2244

Nierozumiem, powiedz czym pryskałeś na grzyba?? Obornik pod rzepak to pomyłka bo spowalnia osiadanie gleby, a i nie będzie wykorzystany jak jakby został zastosowany pod przedplon.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
BARABUS    6

ja powiem inaczej, Caryx nie jest zły ale jest rzeczywiście przereklamowany, a to dlatego że bardzo mocno skraca, wręcz wciąga stożek pod ziemię (przy pełnej dawce 1l/ha), a beznadziejnie chroni od grzyba... przetestowane na własnej plantacji ! dlatego w tym roku wymieszałem go z niezawodnym Tebu w proporcjach 0,5l/ha Tebu + 0,5l/ha Caryx

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
kryssr    52

Ja dałem w tym roku toprex z odżywka NPK, borem, herbicyd na samosiewy. kawałek wyłączyłem opryskiwać żeby mieć kontrol i różnica spora w wyglądzie nad ziemią. Pod ziemią jak na razie dużej różnicy nie ma, aczkolwiek ciut jakby dłuższy korzeń po odżywkach i toprexie. Odnośnie tych przezimowań itp to też jestem tego zdania że jakiegoś ogromnego wpływu to te środki nie mają. Jak doje......ie mrozu po kolana i śniegu -40 :P to poleca wszystkie. trzeba ubezpieczyć ;)

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
krychu    152

Przedmówco za dużo bajek chyba oglądasz. U nas - 40? No chyba że mieszkasz na Syberii. Duże znaczenie ma odmiana, Visby przetrwało u nas mrozy bardzo silne bez okrywy około -28, w spoczynek wchodziło z bardzo grubym korzeniem który uzyskałem dzięki zastosowaniu caryxa. Natomiast chagall odpadł w całości nie przetrwał tych mrozów, wina może być i w odmianie oraz w fakcie że na chagalla nie stosowalem caryxa. Moim zdaniem preparaty takie jak caryx pomagają w przezimowaniu.

Udostępnij ten post


Link to postu
Udostępnij na innych stronach
Gość
Temat jest zablokowany i nie można w nim pisać.

  • Podobna zawartość

    • Przez damiandg
      Powiedzcie mi czy macie jakiś sposób na sarny w rzepaku bo jest kilka stad takich po 10 sztuk i wszystkie siedzą w moim rzepaku. Do wiosny chyba nie zostanie nic.
    • Przez hesus37
      Witam nie wiem czy było już na forum, ale chciałbym rozpocząć temat dotyczący melasy buraczanej jako nawozu dolistnego. Może ma ktoś doświadczenie w tyn temacie?
    • Przez Domek96
      Cześć.Chciałbym się dowiedzieć jakie najlepiej zastosować nawóz np.wapno na wiosnę lub po żniwach,klasy gleby IV-VI.Już kilka lat nie było wapnowane.Pozdrawiam
    • Przez mieczownik
      Cześć Na samym początku proszę bardzo Was bez głupich komentarzy 😘 Czy ktos z Was stosował nawóz Prosam FAC z firmy Procam 🙄😏 Jesli tak piszcie w kom 🙄 Czy ktos z obecnych dawal na zboza nawoz w plynie taki jak ;😉😉😉 ENERGY MIX 1 dawka MI ZBOŻE 2 dawka Prosze o pomoc tych ktorzy to stosowali ,ponieważ chciałbym to zastosować i porozmawiać z tymi którzy to stosują
    • Przez MafiaRuszkowo
      Witam co lepiej posiać na żyto:saletre , saletrosan 26 czy polifoske 21 ? Jesienią był dawany obornik.
×
×
  • Utwórz nowe...
Agrofoto.pl Google Play App

Zainstaluj aplikację
Agrofoto
na telefonie

Zainstaluj